dvolna
02.05.11,11:14
Neviem čo mam vyčistit ked sa mi nedari hned zapalit el.iskrou/stukam aj pol min-plyn horí ale ked pustim gombik tak zhasne/ plyn na varnej doske alebo mi zhasne ked dam slabsie alebo mi aj ked je na plno sam od seba zhasne.dakujem
Chobot
02.05.11,09:41
Neviem čo mam vyčistit ked sa mi nedari hned zapalit el.iskrou/stukam aj pol min-plyn horí ale ked pustim gombik tak zhasne/ plyn na varnej doske alebo mi zhasne ked dam slabsie alebo mi aj ked je na plno sam od seba zhasne.dakujem

Predpokladám, že máš varnú dosku s bezpečnostnou poistkou. Je veľmi pravdepodobné, že chyba bude v pokazenej poistke, preto neeviduje horenie plameňa a vypne prívod plynu. Tam nepomôže nič prečistiť, treba zavolať servis, ktorý ti poistku vymení u teba doma. Tiež sme to mali pokazené, oprava stála cca. 30 EUR, záleží od typu dosky.
Badbond
19.02.12,10:41
Dakujem Chobot. Mal si pravdu. Pekny den.
jahoszmsk
19.02.12,11:24
Ale môže to byť aj zamastené, nie?
betrix
19.02.12,14:37
Keď je tu táto téma, spýtam sa aj ja, mám podobný problém: Na jednom horáku sa mi plyn nezapáli, ani elektrickou iskrou, ani zápalkou, cítim, že plyn uniká, ale proste sa nezapáli, aj som to vyčistila. Asi mi tiež poradíte opravára???:confused:
jahoszmsk
19.02.12,14:57
Asi bude treba vymenit ten kablik co ide ku horaku, ten co dava iskru, mali by tam byt 4, na kazdy horak jeden.
Ani zapalkou nezapalis??? tak potom je tam mastnota.
betrix
19.02.12,17:40
Vďaka za odpoveď, ale v tom to asi nebude, lebo iskra tam je, iskrí to, plyn cítiť, nechápem už, kde mám vyčistiť, aj som zložila kryt pece, prečistila, veď , keby to bolo upchaté, plyn by nebolo cítiť, či myslíš, že trochu uniká a niekde celkom dole môže byť upchaté? Asi naozaj bude treba toho plynára.:confused:
jahoszmsk
19.02.12,17:54
Ak dáš dole ten kryt (horák), tak v strede je taká žltá skrutka a v strede má dierku. Či to nie je upchaté od mastnoty.