swovie
02.05.11,13:27
Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť, čo všetko treba pri realizácii stretnutia fanúšikov? ide o stretnutie fanúšikov konkrétnej knihy, len neviem, či na také stretnutie tiež treba nejaké povolenie alebo niečo také. nejde o veľké stretnutie max 20 ľudí. stretnutie organizujem prostredníctvom fan stránky na sociálnej sieti. je na to treba povolenie?
za rady vopred ďakujem
terezamaria
02.05.11,11:46
Povolenie? Hádam skôr je treba prizvať autora / ku /, to by bolo
úplne špikové.:):):)
swovie
02.05.11,12:03
no ide o knihu, ktorej autorka asi ani netuší, že krajina ako Slovensko existuje...kniha sa spája aj s filmom, ktorý ide onedlho do kín, tak by to bolo super, pokecať si o knihe a ísť potom do kina na film
terezamaria
02.05.11,12:15
no ide o knihu, ktorej autorka asi ani netuší, že krajina ako Slovensko existuje...kniha sa spája aj s filmom, ktorý ide onedlho do kín, tak by to bolo super, pokecať si o knihe a ísť potom do kina na film

Tak to v pohode spravte, netuším, že by existoval zákon, že potrebujete od nej povolenie. Veď máte úprimný záujem podebatovať o knihe, ktorá sa Vám páči. Dokonca to chcete spojiť s filmom.:) Pokiaľ nemám pravdu, nech ma poraďáci opravia, až ovládajú tématiku "stretnutie pri dobrej knihe - povolenie od autora?". Logicky mi ale nič neprekáža.:):):)
swovie
02.05.11,12:19
ďakujem :)
dana9
02.05.11,12:22
na takuto formu stretntuia sa ziadne povolenie nevztahuje :-)

predpokladam ze si mal na mysli nieco ako verejne zhromazdenie, ale to nie je tento pripad
misomiso
02.05.11,15:38
Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť, čo všetko treba pri realizácii stretnutia fanúšikov? ide o stretnutie fanúšikov konkrétnej knihy, len neviem, či na také stretnutie tiež treba nejaké povolenie alebo niečo také. nejde o veľké stretnutie max 20 ľudí. stretnutie organizujem prostredníctvom fan stránky na sociálnej sieti. je na to treba povolenie?
za rady vopred ďakujem

A co sme v Severnej Koreji?
charonme
02.05.11,16:29
nie je nahodou autorka uz takmer 30 rokov mrtva?

Ak sa ma stretnutie konat v sukromnych priestoroch tak myslim ze staci povolenie majitela. Ak na "verejnych", asi to len staci "ohlasit". Ale ak sa tam ma hrat alebo pustat hudba, tak moze byt trosku problem so sozou, v tomto sme naozaj ako v severnej korei.
swovie
02.05.11,16:30
no dostala som aj takú informáciu, že treba niektoré stretnutia oznámiť mestu a tak, len som nevedela aké...
misomiso
03.05.11,08:01
no dostala som aj takú informáciu, že treba niektoré stretnutia oznámiť mestu a tak, len som nevedela aké...

To plati oba pre opekacky, aby mohlo mesto zvysit hasicom pohotovost.