andyt
02.05.11,13:58
Dobrý deň prajem,

rada by som sa spýtala, ako je to, ak sa zamestnávateľ rozhodol, že chce poskytnuť zdravotnú prehliadku v sukromnom centre , či sa može dať do nákladov nejaká čas ťz faktury ,alebo sa to možezaúčtovať len cez SF . Neviem , či som dobre zaradila otazku, ale už som sa tu troška asi zamotala v hľadaní odpovede na moj problem a tak vám dakujem vopred za odpoved..
Chrusťa
05.05.11,10:15
Závisí o aký druh zdravotnej prehliadky ide. Ak je to preventívna prehliadka, kt. sú povinní zamestnanci absolvovať v zmysle zákona BOZP, tak si ju zamestávateľ môže dať do daň. výdavkov. Ak však je to nad rámec, povedzme ako "benefit" tak jednoznanče nedaňový výdavok pre firmu...
andyt
09.05.11,09:43
dakujem za odpoved, to znamená , že ak zamestanci su administrativny pracovníci, t.j. celý pracovný čas pri PC, zdravotná prehliadka sa musí týkať napr. očný a podobne , čo a dá dať do nákladov , ostatné vyšetrenie ako benefit. Dobre som to pochopila? Dakujem velmi pekne...
krasný dník prajem
Kaja.K
09.05.11,19:57
nezabudnúť pri nepovinnom poskytovaní dodaniť ako nepeňažný príjem dańou z príjmu zo závislej činnosti a od 1.1.2011 aj odvody