anajjana
02.05.11,14:27
Dobrý deň,

v júni začnem byť evidovaná na úrade práce, v priebehu septembra - októbra by som si chcela otvoriť živnosť (dajme tomu že už mám nápad s čím podnikať a najvýhodnejšie je pre mňa otvoriť obchod ešte tento rok)..bola som sa informovať na úrade práce ako je to s príspevkom na podnikanie (viem, že musím byť na úrade min. 3 mesiace), dosť som však ostala sklamaná, nakoľko mi pracovníčka oznámila, že v lete sa bude konať kurz, ja sa však na neho už nedostanem, keďže je veľmi dlhý poradovník..tým pádom nie je šanca otvoriť obchod v tomto roku čo mi dosť zmarilo plány..nedá sa to však urobiť aj nejako inak aby sa mi obchod podarilo otvoriť tohto roku a zároveň dostať príspevok? napr. otvoriť si živnosť po troch mesiacoch evidencie na úrade (v septembri) a až potom si popri živnosti urobiť kurz?..poraďte mi prosím nejaké riešenie..ďakujem vopred :)
Xanti
02.05.11,12:30
Iná možnosť nie je, bohužial.
Ak chceš príspevok, tak musíš prv absolvovať kurz, spraviť podnikateľský zámer, obhájiť ho a urobiť testy.

Nedá sa otvoriť živnosť a potom toto robiť dodatočne.
anajjana
02.05.11,12:40
A nie je možnosť otvoriť si živnosť a požiadať o prispevok na podnikanie po nejakom čase podnikania?
Xanti
02.05.11,12:41
Nie,
nie je taká možnosť. Môžeš podnikať bez príspevku. :(
tokoska
02.05.11,12:53
Je aj možnosť absolvovať kurz formou samoštúdia. Na úrade práce majú k dispozícii certifikované verzie /neviem presný názov/, ktoré nahrádzajú osobne absolvovaný kurz. Treba sa informovať, doložiť treba potvrdenie zo sociálnej, zdravotnej poisťovne a daňového úradu o neexistencii záväzkov voči daným inštitúciam. Treba vypracovať podnikateľský zámer, skúšky.
Na úrade práce sa treba informovať, ale na špeciálnom pracovisku, nie tam, kde sa chodíte hlásiť. Tam vám aj povedia, či dostanete na požadovanú živnosť dodáciu.
Ale naozaj treba všetko vybaviť, doložiť doklady a až potom vybavovať živnosť!!! Inak nemáte nárok.