Lentilka
05.01.06,23:06
Prosím Vás ako mám v PD zaúčtovať:
1. úrazové poistenie za zamestnanca na DoVP /Výdavky do fondov alebo do miezd?/

2. stravné-cestovný príkaz na moje meno / výdavky na réžiu?/

3. náklady na reklamu /prevádzková réžia?/

4. príjem ošetrovného /iné príjmy neovplyvňujúce základ dane?/


Ďakujem
VieraM
05.01.06,22:21
1. do fondov
2. ano, rezia
3. rezia
4. nechapem co je prijem osetrovneho
ondrejvla
05.01.06,22:24
Ak si mala príjem ošetrovného ako nemocenské dávky, to neuvádzaš do PD, tieto dávky sa nezdaňujú. Teda, ako toto myslíš?!
Lentilka
06.01.06,14:38
Sociálna poisťovňa mi vyplatila ošetrovné na podnikateľský účet, a všetky pohyby na tomto účte musím zaúčtovať v PD v pohyboch banky a uviesť, čo to je. Napr. strhnú mi z banky úhradu fa za telefón, tak to dám do banky výdaje a ďalej do výdavkov réžia. A mňa zaujíma, keď mi príde do banky príjem za ošetrovné, kde mám ten príjem uviesť. Podľa mňa je to iný príjem neovplyvňujúci základ dane, ale chcela som sa ubezpečiť, že je to skutočne tak.
ondrejvla
06.01.06,17:10
Sociálna poisťovňa mi vyplatila ošetrovné na podnikateľský účet, a všetky pohyby na tomto účte musím zaúčtovať v PD v pohyboch banky a uviesť, čo to je. Napr. strhnú mi z banky úhradu fa za telefón, tak to dám do banky výdaje a ďalej do výdavkov réžia. A mňa zaujíma, keď mi príde do banky príjem za ošetrovné, kde mám ten príjem uviesť. Podľa mňa je to iný príjem neovplyvňujúci základ dane, ale chcela som sa ubezpečiť, že je to skutočne tak.

Áno, je to príjem neovpl.základ dane, napíš si to priamo aj na výpis, keď ti príde kontrola aby si nemusela spomínať, o čo sa jedná. Nabudúce nahlás do SP pre prípad dávok NP číslo súkromného účtu a nie podnikateľského, nebudeš mať tento problém.
Lentilka
08.01.06,19:57
Podľa mňa je lepšie mať čerpanie ošetrovného v evidencii, pretože počas poberania dávky sa mi znižujú platby na odvodoch do sociálnej poisťovne a od septembra i zdravotné preddavky. Tak sa mi bude lepšie zdôvodňovať, prečo som zaplatila v danom mesiaci nižšie odvody.