pivko
02.05.11,17:57
Robia mi majstri kameň - andezit do altánku , vraj sa to dá potom nalakovať aby to vyzeralo krajšie. Aký lak použiť.
arizona
02.05.11,16:07
LUKOFOB 39
220870
02.05.11,18:03
Mne sa to nalakované nepáči.Vyzerá to dosť umelo.
pivko
02.05.11,19:18
Tak ten lukofob určite nie ale s lakom :http://www.efarby.sk/kategoria/lazury-laky-na-drevo/laky-na-kamen/
to musí byť káva;)
220870
02.05.11,19:24
lukofobom sa to bežne natiera,hlavne nasiakavé pieskovce a pod..
Oliwa
02.05.11,19:30
Robia mi majstri kameň - andezit do altánku , vraj sa to dá potom nalakovať aby to vyzeralo krajšie. Aký lak použiť.
mimotemy Ja by som to nelakovala, pivko... Nestačí to občas poliať pivom? ;):D A budeš to mať nielen lesklé, ale aj s penou...:)
pivko
03.05.11,02:59
lukofobom sa to bežne natiera,hlavne nasiakavé pieskovce a pod..
Ale ja dávam andezit a nie pieskovec, ten asi až tak nasiakavy nieje.
arizona
03.05.11,03:17
Tak ten lukofob určite nie ale s lakom :http://www.efarby.sk/kategoria/lazury-laky-na-drevo/laky-na-kamen/
to musí byť káva;)
Arizonka googlovať viem aj ja , čakal som rady z praxe.

Pivko,predstav si, ze Lukofob poznam z praxe skor,ako som mala doma internet , t.j. aj google.;):---

Poznam ho zo stoviek hotovych realizacii, takze viem ako ukaze na roznych obkladoch, ci uz v interieri , alebo exterieri...
Dokaze ochranit obklad pred nasiakavosti vody, prachu ,zabranuje prasnosti obkladu,ozivi farbu a drzi farebnost aj po dlhej dobe atd. , nevyzera gycovo lesklo a je jednym z najvhodnejsich a najpouzivanejsich na nasom trhu.

Preto som napisala svoj tip. Ale ak chces lak, je to tvoje rozhodnutie...:)
Prepac, ze som sa snazila poradit, Hawk:rolleyes:

PS : andezit natrety Lukofobom mam na dome a altane uz niekolko rokov, mam ho na ociach takmer denne :-)
petmar
08.05.11,07:39
Videl som teraz na výstave taký krb+stôl+ lavičky z umelého lešteného kameňa, maďarský výrobca hovoril, že namiesto drahých lakov to on - doma ten svoj natiera detským olejom Johnson, minie 3 fľaštičky a má dlho pokoj. Takže čo si vyberieme?
pivko
09.05.11,16:37
Dnes som počul názor že sa dá ten kameň natrieť aj lodným lakom. Čo na to odborná verejnosť?
220870
09.05.11,17:00
Dá.Aj traktor sa s tým dá natrieť.Len lodný lak neprepustí žiadnu vodu dnu ani von.Takže s ním nesmieš natrieť špáry medzi kameňmi,pokiaľ nieje podklad dokonale odizolovaný od vody.
pivko
24.05.11,02:55
Nezakladám novú tému , tak sa opýtam tu. Ten lukofob je vhodný aj na nastriekanie plotových štiepaných tvárnic? alebo na to existuje niečo lepšie.
220870
24.05.11,03:40
Je dobrý aj na to .Tuším je to napísané,odporúčané na obale VASPO.
Matias.S
24.05.11,05:16
Ahoj,

určite by som andezit ja osobne nelakoval. Ak chceš mať prírodný materiál tak prírodny a nie lakovať. Andezit je sivastej farby až po hnedú, je však otázne či je potrebné ho ešte leštiť ... inak nasiakavosť sa pohybuje od 0,5 - 3 takže pomerne nízka ....