martuli
02.05.11,18:36
Zdravím, prosím o radu. Mám wifi t-com pripojenie k internetu a pripojené usb bluetooth k pc. Môže bluetooth ovplyvniť IP adresu t-comu? Niečo mi robí problém, pretože pri pripojení netbooku sa mi zmení koncové číslo t-comu z 2 na trojku, spomalí (alebo vôbec nejde) net na stolnom pc, kdežto na netbooku ide v pohode. :(
kamowski
04.05.11,13:04
skús to popísať ináč.
to prepojenie wifi - bluetooth - netbook - stolný pc mi nie je celkom jasné.
Ahááááá
Po 4. prečítaní sa snáď dostávam do obrazu.
1) Máš desktop aj netbook a oboma sa pripájaš na net cez wifi router
2) Ak máš len desktop, je všetko ok, ak pripojíš aj netbook, zmení sa IP a na desktope nefunguje net.

Bluetooth ti IP nezmení ale v nastaveniach wifi routera si treba pozrieť, či nemáš povolenú len jednu IP. Postup ti nepoviem lebo každý router to má inak ale hľadaj buď v rozšírených možnostiach alebo v zabezpečení (alebo aj inde :-) )
martuli
04.05.11,13:24
Pochopil si správne. V lokálnom nastavení netu sa to volá adresa IP a tam sa mi to vlastne zmení z dvojky na trojku. Keď vojdem do routra tak mi píše toto
BSSID Pridružený Autorizovaný
wifi-network 0 WpaAuto
RT2561_2 Blokované Otvorený

Hostiteľom som teraz ja a mám tam tú dvojku. Teraz je to ok, aspoň si myslím. :-(
V poslednej dobe mi však blbne aj klikanie stránok, vždy mi vyhadzuje, že IE nemôže zobraziť stránku. Párkrát zopakujem, až mi to nakoniec načíta.
zaq.sk
05.05.11,15:48
mozno je problem s koliziou ip adresy. Skuste si nastavit na routery DHCP server a na oboch pocitacoch nastavte ziskat ip adresu automaticky.