Boubín
02.05.11,19:19
Môže na súde uspieť otec,ktorý platí výživné na dve deti v sume 150,- eur a domáha sa, platobným rozkazom, aby mu bývalá manželka zaplatila za dva víkendy, ktoré s ním deti mesačne trávia 50,- eur?
Nepozná niekto z vás príslušný judikát? Ďakujem za odpoveď.
willma
02.05.11,17:24
silno pochybujem, ale nikdy nehovor nikdy.
Mária27
02.05.11,17:35
A prečo by mu mala platiť, čo je pestúnka? Alebo majú dohodu o vykonaní práce? Obaja rodičia majú naďalej právo a povinnosť vychovávať deti. To chce robiť cez internet?
suzika1979
02.05.11,17:38
to je aka drzost... tak on plati na mesiac 150 a za 4 dni chce 50 ??!! dufam,ze nic take ziadny sud neschvali. som tiez matka,co ma dieta z prveho manzelstva a byvaleho musim kazdy mesiac upominat a prosit o vyzivne,nikdy nezaplati do urceneho terminu,rozmyslam ako to riesit, maleho dojde kuknut raz za rok na pol hodiny,nic mu nekupi,ani posr. sms mu neposle na sviatok...no myslim,ze ked syn bude vacsi,bude si ho bravat k sebe a to mam este akoze ja platit jemu zato,ze s nim travi trosku casu ??!! pevne verim,ze taky platobny rozkaz ziadny sud nevyda.
veronikasad
02.05.11,17:38
Majka, ako je to s výživným pri striedavej starostlivosti o deti ?
danushka
02.05.11,17:43
Tak keď si otec cení dva víkendy starostlivosti na 50€, znamená, že jej visí na výživnom mesačne (50/4x30) - 150 + 50 = 275 € :rolleyes:

Nech matka žiada súd doplatiť otca mesačne 275€...;)
Mária27
02.05.11,17:47
Pri striedavej starostlivosti sa zvyčajne na výživnom dohodnú, lebo keď chce (spravidla) otec byť s dieťaťom, nemyslí na peniaze. Ale ešte to dlho nefunguje, takže - ako vidím - budú chiceť na tom niektorí aj zarábať.:)

Výživné sa nepočíta na dni, zohľadňuje sa všeličo: príjmy (celej rodiny), majetok, starostlivosť o dieťa (práca, čas)... Možno má v tých 150 € už zohľadnené aj to, že ešte navyše zoberie dieťa v sobotu do kina a v nedeľu do kostola ... inak by mal 200 €.

Ak niekto chce platiť menej, nech požiada o zníženie výživného a odôvodní si to. Rozhodne sudca.
arizona
02.05.11,18:29
Moze byt rad, ze mu ich ex vobec dava.
Je zial, velmi castym javom, ze otcom matky brania v styku a vymyslaju rozne vyhovorky, ci choroby,len aby sa otec k detom nedostal.

Vacsiu hlupost som este nepocula, verim, ze to neprejde a ze mu to ziaden sud neuzna :-(((
Boubín
04.05.11,16:54
Ďakujem všetkým za podporu. Uvidíme ako dopadne prvý platobný rozkaz. Už je na ceste ďalší a každý mesiac nový. Potom napíšem aby aj iní vedeli.
Erzebeth
05.05.11,12:09
Za čo chceš účtovať exmanželke 50 eur ? Za jedlo, a ubytovanie?
Predsa ich nešatíš a nekupuješ im potreby do školy, na voľný čas. Nedávaš im denne sladkosti či vreckové.
Snáď si nechceš takto privyrábať ?
Slewy
05.05.11,12:25
urcite nie..... nech je len rad ze nna dve deti plaati tak malo....