evellina1
02.05.11,19:33
Ak ma zamestnanec na pracovnej zmluve nastup do prace od 1.5.2011 (co je nedela a pracovny tyzden u nas je od pondelka do piatku) mohla byt ta zmluva vystavena najneskorsie aj dnes? Ci mala byt podpisovana uz v piatok 29.04.2011? A takisto ma zaujima,do ktoreho datumu vratane sa ma novy zamestnanec v tejto situacii odhlasit z uradu prace? Dakujem.
Tweety
02.05.11,17:50
Ak ma zamestnanec na pracovnej zmluve nastup do prace od 1.5.2011 (co je nedela a pracovny tyzden u nas je od pondelka do piatku) mohla byt ta zmluva vystavena najneskorsie aj dnes? Mohla, ale mohla byť aj k tomuto dátumu. Ci mala byt podpisovana uz v piatok 29.04.2011? Podpísaná mohla byť aj v piatok, aj skôr. A takisto ma zaujima,do ktoreho datumu vratane sa ma novy zamestnanec v tejto situacii odhlasit z uradu prace? Ak je jeho PZ od 1.5., tak na ÚP končí dátumom 30.4. Dakujem.
V texte.
rodina1
02.05.11,17:52
Ak ma zamestnanec na pracovnej zmluve nastup do prace od 1.5.2011 (co je nedela a pracovny tyzden u nas je od pondelka do piatku) mohla byt ta zmluva vystavena najneskorsie aj dnes? Ci mala byt podpisovana uz v piatok 29.04.2011? A takisto ma zaujima,do ktoreho datumu vratane sa ma novy zamestnanec v tejto situacii odhlasit z uradu prace? Dakujem.
Ak jeho PP vznikol 01. 05., tak bolo treba ho do SP prihlásiť najneskôr 29. 04.
Na úrad práce je povinný zmenu zahlásiť do troch pracovných dní, z úradu bude vyradený k dátumu 30. 04.
evellina1
02.05.11,18:01
Tam v tom mojom prvom prispevku som sa na konci zle vyjadrila. Zaujimalo ma,ze do kolkych dni teda ma tomu uradu prace predlozit pracovnu zmluvu? Ked to zhrniem,ze pracovna zmluva s nastupom od 01.05.2011 bola podpisana dnes a zanesie to dotycny na urad prace az v stredu 4.5. (cize do troch dni od podpisania),pokazi sa tym nieco? Do zdravotnej aj socialnej bol prihlasovany uz v piatok 29.04.
rodina1
02.05.11,18:04
Tam v tom mojom prvom prispevku som sa na konci zle vyjadrila. Zaujimalo ma,ze do kolkych dni teda ma tomu uradu prace predlozit pracovnu zmluvu? Ked to zhrniem,ze pracovna zmluva s nastupom od 01.05.2011 bola podpisana dnes a zanesie to dotycny na urad prace az v stredu 4.5. (cize do troch dni od podpisania),pokazi sa tym nieco? Do zdravotnej aj socialnej bol prihlasovany uz v piatok 29.04.
Len nech tam v stredu ide, bude to v pohode.
veronikasad
02.05.11,18:09
Hľadám v ZP, neviem to najsť. Mám zafixované, že skúšobnú dobu možno dohodnúť len v prípade, ak bola pracovná zmluva podpísaná najneskôr v deň nástupu do práce. Platí to ešte ?
Tweety
02.05.11,18:11
Nie, neplatí.
zuzanna
09.09.12,18:08
prosim o radu som evidovana na UP a idem sa zamestnant na 2 hodiny denne teda na 1/4 HPP moja mzda na hodinu bude 2,30 vyradia ma z uradu prace ked budem na HPP alebo mozem byt stale evidovana
zuzanna
11.09.12,17:35
prosim o radu som evidovana na UP a idem sa zamestnant na 2 hodiny denne teda na 1/4 HPP moja mzda na hodinu bude 2,30 vyradia ma z uradu prace ked budem na HPP alebo mozem byt stale evidovana

nikto nevie poradit ci ked som v HPP a hrubu mzdu nepresahujem cez 140,- eur ci mozem byt na urade prace
veronikasad
11.09.12,18:51
prosim o radu som evidovana na UP a idem sa zamestnant na 2 hodiny denne teda na 1/4 HPP moja mzda na hodinu bude 2,30 vyradia ma z uradu prace ked budem na HPP alebo mozem byt stale evidovana
z akého dôvodu chceš byť evidovaná na UP ?

Pozri zákon o službách zamestnanosti

(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý

a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,

b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť;

c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine,

d) vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresahuje 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy aleboodmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činností na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu 5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov; 13a) skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne podľa § 34 ods. 5.

------
Osobnú skúsenosť s evidenciou zamestnanca s nízkym príjmom nemám, ale zrejme taká možnosť existuje, pretože na potvrdení o príjme pre náš UP je druh pracovného pomeru aj pracovná zmluva.