lilli00
02.05.11,21:13
Momentalne som na rodicovskej dovolenke s 1,5 rocnym dietatom. Planovala som sa vratit do prace, avsak zamestnavatel mi oznamil, ze nema pre mna miesto a teda navrhuje dohodu o ukonceni pracovneho pomeru s urcitym odstupnym. Prosim o radu, co by pre mna znamenalo z hladiska odvodov, ak by som ukoncila pracovny pomer so zamestnavatelom pocas rodicovskej dovolenky a nadalej pokracovala v cerpani rodicovskej dovolenky? Ake vsetky odvody a prispevky by som si musela sama platit? A v akej vyske? Vopred velmi pekne dakujem za radu.
lilli00
10.05.11,11:46
Prosim, viete mi niekto poradit k tejto teme? Zaujimalo by ma tiez, ci je potrebne sa v takomto pripade nahlasit na zdravotnu a socialnu poistovnu a ci sa mi bude rodicovska dovolenka, pocas ktorej som nebola v zamestnaneckom pomere pocitat do odpracovanych rokov.
veronikasad
10.05.11,12:39
Prosim, viete mi niekto poradit k tejto teme? Zaujimalo by ma tiez, ci je potrebne sa v takomto pripade nahlasit na zdravotnu a socialnu poistovnu a ci sa mi bude rodicovska dovolenka, pocas ktorej som nebola v zamestnaneckom pomere pocitat do odpracovanych rokov.
ak ukončíš prac.pomer počas rod.dovolenky, nebudeš mať poistenie v nezamestnanosti a po skončení RD ti nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti. Musela by si sa prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba v nezamestnanosti a platiť poistné sama.

zdr.poistenie aj soc.poistenie platí štát za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku.

Ak prejde novela ZP, od 1.1.2012 sa už nebudú sledovať "odpracované" roky pre účely nároku na dlhšiu dovolenku. Nárok bude daný dovršením veku 33 rokov.