mlisa
03.05.11,06:55
poproism o radu, prislo mi rozhodnutie DU o vrateni danoveho preplatku na dani z prijmu FO, v ktorom mi DU pozadovany preplatok znizil, "z dovodu ze preplatok vo vyske 66,38 Eur bol pouzity podla § 63 ods. 6 na nedoplatok na dani z prijmov FO zo zavislej cinnosti. Spravca dane preveril stav uctov danoveho subjektu k dnesnemu dnu a zistil, ze pokuta na dani zo zavislej cinnosti nebola uhradena v lehote splatnosti t.j. 18.11.2010 a preto rozhodol tak, ako je uvedene vo vyroku tohto rozhodnutia."
Odhliadnuc od toho, ze o ziadnej pokute nic neviem, pretoze mi nic v tom zmysle nebolo v novembri ani inokedy dorucene, neviem si dost dobre predstavit, za co by som mohla mat takuto pokutu na dani z prijmu zo zavislej cinnosti vobec udelenu. Posledne tri roky som bola zamestnana v trvalom PP, nemala som ziadne ine prijmy okrem mzdy a vsetky veci ohladom suviacej dane z prijmu mi riesil zamestnavatel (vratane rocneho zuctovania), t.j. ak nieco nebolo v poriadku, zrejme niekde pochybil on, nie ja.
Samozrejme sa pojdem spytat priamo na DU o co ide, len by som chcela mat predtym aspon pribliznu predstavu, za co mi moze byt takato pokuta udelena? Dakujem :-)
ata111
03.05.11,05:07
Nepodávala si RZD typ A za rok 2009? Podala si ho včas? Zaplatila si daň včas?
mlisa
03.05.11,05:08
vsetko za mna robil zamestnavatel, ja som len podpisovala ziadost, aby vykonal RZD on.
ata111
03.05.11,05:17
Muselo to byť niečo iné, choď na DÚ a opýtaj sa. Ak je to tak, ako hovoríš, zamestnávateľ Ti aj vysporiadal daň a DÚ by s tým nemal mať nič spoločné.
mlisa
03.05.11,09:34
dakujem, som zvedava co mi povedia