gabikao
03.05.11,08:05
Vychadzam z toho, ze ucitel na strednej skole (ukoncene VS vzdelanie 2.st.na ped.f.) - ma zaujem si doplnit odbornost o predmet ang.jazyk. Dostala som k tomuto 2 vyjadrenia a neviem, ktore je spravne.:
- da sa to jedine dalsim studiom na prislusnej vysokej skole (2-3 rocnym) - odvolavaju sa na novy zakon o ped.zamestnancoch
- da sa to aj na vybranych jazykovych skolach zlozenim statnice na urovni c1- udajne to uvadzaju tieto jaz.skoly

Vie mi niekto povedat, kt. verzia je spravna?
anika
04.05.11,08:15
Správna je aj štátna skúška na jazykovej škole.
Tezaurus
04.05.11,18:00
spravna je prva verzia. Statna jazykova skuska na jazykovej skole postacuje iba pre zakladne skoly.
gabikao
05.05.11,03:37
a sme doma :) presne takto som bola na tom aj na zaciatku :)

ktora verzia je teda spravna?
Sabadka
05.05.11,06:32
a sme doma :) presne takto som bola na tom aj na zaciatku :)

ktora verzia je teda spravna?

Neviem či ti to pomôže, ale skúsim.

Vo vyhláške č. 437/2009, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických a odborných zamestnancov v časti VII.- učiteľ akademických(všeobecnovzdelávacích) predmetov strednej školy časť A Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - bod 17:
len na vyučovanie cudzích jazykov aj
a) VŠ vzdelanie II. stupňa a absolvovanie štátnej záverečnej skúšky z príslušného jazyka na pedagogických fakultách, na katedrách jazykov univerzít alebo
b) VŠ vzdelanie II. stupňa a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie, alebo
c) VŠ vzdelanie II. stupňa- v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov a osvedčenie o zložení skúšky z príslušného jazyka pred akreditačnou komisiou v Štátnom pedagogickom ústave v Bratislave alebo metodicko-pedagogickom centre, alebo
d) VŠ vzdelanie II. stupňa získané v učiteľských študijných programoch a štúdium cudzieho jazyka formou rozširujúceho štúdia alebo VŠ vzdelanie II. stupňa získané v neučiteľských študijných programoch a doplnenie pedagogickej spôsobilosti a štúdium cudzieho jazyka formou rozširujúceho štúdia (novelizovné vyhláškou 366/2010)

z týchto štyroch variant, ktorá koľvek môže byť.
gabikao
06.05.11,03:33
Sabadka, dakujem velmi pekne, pomohlo velmi. skusim dat bodik ak pojde