Viera25
03.05.11,09:43
Prosim vas poradte mi, masiar-živnostnik nakupuje tovar a plati v hotovosti, dostane dodaci list a pokladnicny doklad. Dodaci list sa zaraduje do knihy faktur?, na niektorych dodacich listoch je, ze sluzi ako faktura. Dakujem.
mondes
03.05.11,08:08
Tak ja si dodací list stále pripnem k faktúre. Ak je tam poznámka, že slúži ako faktúra, tak to je faktúra aj dodací list v jednom.
Katarina
03.05.11,08:16
K dodaciemu listu pripnite pokladničný doklad a zaúčtujte to priamo cez pokladňu. Nemáte faktúru, len dodací list, ja by som dodací list neevidovala ako faktúru. Ak by ste mali aj faktúru aj dodací list, dodací list pripnúť k faktúre a zaevidovať do hnihy prijatých faktúr.
Lenka1979
03.05.11,08:18
Zvyčajne na niektorých dodacích listoch nie sú jednotkové ceny ani ceny spolu. Takýto dodací list nemôže slúžiť ako faktúra. Ak však dodací list spĺňa náležitosti faktúry podľa §71 zákona o DPH a je o na ňom jasne uvedené,že slúži ako faktúra , môžeš zaevidovať do knihy faktúr.
srska
03.05.11,08:18
Prosim vas poradte mi, masiar-živnostnik nakupuje tovar a plati v hotovosti, dostane dodaci list a pokladnicny doklad. Dodaci list sa zaraduje do knihy faktur?, na niektorych dodacich listoch je, ze sluzi ako faktura. Dakujem.
ak spĺňa náležitosti podľa §71 ods.2 zákona č.222/2004 z.z., tak je to ok aj keby to bolo napísané na toaleťáku:)
Viera25
03.05.11,08:42
Dakujem za rady. Este sa spytam, tento zivnostnik berie aj stravne listky. Budu sucastou dennej uzavierky, neeviduje ich zvlast. Tieto listky potom odovzda v Metre, kde nakupuje. Metro listky posle strav.spolocnosti, ktora ich preplati na ucet v Metre a zivnostnik tymito peniazmi plati za tu nakupeny tovar.
Na fakture je potom platba peniazmi zo stravnych listkov plus doplatok v hotovosti. Ako to spravne zauctovat?
Tereza25
06.05.11,17:18
Ja mám tiež maloobchod.prevadzku.
Stravné listky odovzdavam na zbernom mieste v Metre. Príslušná spoločnost pošle peniaze na účet Metra, s tým, že si započita svoje služby. Ja potom za tie peniaze nakupujem. Tiež neviem presne ako to mam učtovat. Prosim poradte.