go850
03.05.11,10:22
Potrebovala by som poradiť. V jednom projekte mám vložené obrázky označené popisom - automaticky mi ich čísluje. Ak pri úpravách vložím nejaký obrázok medzi už vložené (niekam do textu, nie na koniec), potrebovala by som automaticky prečíslovať ostatné obrázky. Viem to urobiť jednotlivo - znova kliknúť na každý obrázok a dať aktualizovať pole. Nejde to aj nejak hromadne?
sthruska
03.05.11,08:34
Nie som si istý, ale skús F10
arion92
03.05.11,09:31
Potrebovala by som poradiť. V jednom projekte mám vložené obrázky označené popisom - automaticky mi ich čísluje. Ak pri úpravách vložím nejaký obrázok medzi už vložené (niekam do textu, nie na koniec), potrebovala by som automaticky prečíslovať ostatné obrázky. Viem to urobiť jednotlivo - znova kliknúť na každý obrázok a dať aktualizovať pole. Nejde to aj nejak hromadne?
Najprv CTRL+A na vybratie celeho textu a potom F9.
go850
03.05.11,11:59
toto mi aktualizovalo iba obsah celého dokumentu, neprečíslovalo obrázky. Ale aj tak vďaka za pomoc.
Nella_2
03.05.11,12:04
toto mi aktualizovalo iba obsah celého dokumentu, neprečíslovalo obrázky. Ale aj tak vďaka za pomoc.
A boli obrázky vkladané ako krížové odkazy?
go850
03.05.11,12:45
nie, ako klasické obrázky voľne uložené v texte
Nella_2
03.05.11,12:54
nie, ako klasické obrázky voľne uložené v texte
Čiže nie je vytvorený žiadny zoznam obrázkov?...tak to potom s tou F9 nepôjde...

Ešte mi napadlo, ak je text pod obrázkom vložený vo forme popisov - sú tieto čísla obrázkov podfarbené sivou?
A Ty keď vkladáš nové obrázky, pripájaš k nim aj Popis? (pravý klik na obrázok a "Vložiť popis") ...a potom už len stačí vysvietiť celý dokument a dať aktualizovať polia.
go850
03.05.11,15:20
hej, sú podsvietené farbou šedou
Nella_2
03.05.11,15:22
hej, sú podsvietené farbou šedou
a názvy ku Tvojim vloženým obrázkom vkladáš tiež cez "popisy"?
go850
04.05.11,05:42
a názvy ku Tvojim vloženým obrázkom vkladáš tiež cez "popisy"?
áno. normálne kliknem pravým tlačidlom na obrázok, dám vložiť popis - menovku Obrázok(to mi hodí číslo) a ja dopíšem názov. Takto si označím všetky obrázky. Problém nastane keď už mám všetky obrázky označené a chcem tam ešte potom nejaký dať a rovnako ho označiť - dať mu popis, tak mi to čísluje ďalej a nie po poradí v akom sa nachádzajú v texte. Čísluje mi to podľa toho koľký v poradí ten obrázok do textu vložím a nie koľký v poradí je v texte. Vytáča ma to už.
Nella_2
04.05.11,05:56
áno. normálne kliknem pravým tlačidlom na obrázok, dám vložiť popis - menovku Obrázok(to mi hodí číslo) a ja dopíšem názov. Takto si označím všetky obrázky. Problém nastane keď už mám všetky obrázky označené a chcem tam ešte potom nejaký dať a rovnako ho označiť - dať mu popis, tak mi to čísluje ďalej a nie po poradí v akom sa nachádzajú v texte. Čísluje mi to podľa toho koľký v poradí ten obrázok do textu vložím a nie koľký v poradí je v texte. Vytáča ma to už.
Ani po aktualizovaní poľa sa to číslovanie neupraví?
Keď si prepneš kód poľa niektorého čísla obrázku, tak by malo vyzerať takto nejako:
{ SEQ obrázok \* ARABIC}

Máš tam to "SEQ"?