neofyt
03.05.11,11:09
hladam radu skusenych.... vcera som nastupila do noveho zamestnania, zial nebolo to ono, dnes som im oznamila, ze nebudem u nich pracovat. Dohodli sme sa, ze ma odhlasia tym dnom, ako ma do SP prihlasili... chcem sa pytat, ako teraz spravne postupovat, ak si najdem pracu az neskor?... ako je to so zdravotnou poistovnou? ... dakujem vopred :)
veronikasad
03.05.11,09:35
hladam radu skusenych.... vcera som nastupila do noveho zamestnania, zial nebolo to ono, dnes som im oznamila, ze nebudem u nich pracovat. Dohodli sme sa, ze ma odhlasia tym dnom, ako ma do SP prihlasili... chcem sa pytat, ako teraz spravne postupovat, ak si najdem pracu az neskor?... ako je to so zdravotnou poistovnou? ... dakujem vopred :)
ak sa nepôjdeš zaevidovať na UP, musíš sa v zdr.poisťovni prihlásiť ako samoplatitel. Zisti u zamestnávatela, či ťa odhlasoval, alebo stornoval prihlášku v SP.
neofyt
03.05.11,17:11
prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?
Tweety
03.05.11,17:14
prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?
Nie, nemáš povinnosť platenia, takže ani prihlásenia.
neofyt
04.05.11,07:39
tweety dakujem :) podarilo sa mi dovolat aj na infolinku SP a dostala som rovnaku informaciu. o starost menej :)
veronikasad
04.05.11,07:42
prihlasil ma aj odhlasil tym istym dnom - vcerajsim.
Takze v zdr. poistovni budem ako samoplatitel... a ako so Soc. poistovnou? tam netreba nic platit, za ten cas, nez si pracu najdem?
Ideš sa evidovať na Úrad práce ?

Ak máš splnenú podmienku 270 dní nem. poistenia zo zamestnania, doporučujem prihlásiť sa v soc. poisťovni ako dobrovolne nemocensky poistená osoba. V prípade PN-ky budeš mať nárok na nemocenské z DNP.