zalm
03.05.11,11:27
Dobrý deň,

mám dve otázky:

1 - bola som na školení celý deň (7-16hod), kde mi bol poskytnutý len obed. Mám nárok na nejaké stravné?? Ak áno, koľko. Pracovná cesta bola na území SR.

2 - bola som na služobnej ceste na SR cca 7 hod a potom som sa presúvala na cestu do zahraničia (prechod hranicami po 12tej hodine až v popoludňajších hodinách). Za tento deň mám nárok na stravné v SR a aj v ČR???

Ďakujem
m.hladka
04.05.11,06:12
Dobrý deň,
mám dve otázky:
1 - bola som na školení celý deň (7-16hod), kde mi bol poskytnutý len obed. Mám nárok na nejaké stravné?? Ak áno, koľko. Pracovná cesta bola na území SR.
2 - bola som na služobnej ceste na SR cca 7 hod a potom som sa presúvala na cestu do zahraničia (prechod hranicami po 12tej hodine až v popoludňajších hodinách). Za tento deň mám nárok na stravné v SR a aj v ČR???
Ďakujem
Zákon o cestovných náhradách
1.
§ 5
Stravné

(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.

§ 13
Stravné

(5) Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie