keksy
03.05.11,13:50
Ahojte, u nas na sidlisku sa rozmohol vjazd do arealu sidliska (je to malinke sidlisko, cestne komunikacie su len na jeho okraji) a nasledne parkovanie na trave, co nici chodniki a travniky, nehovoriac o zaplave bahna. Pozemky okolo bytoviek patria sukromnemu vlastnikovi (firme), ktorej kedysi patrili aj bytovky, a ktorej je v podstate jedno co sa s nimi deje. Je to dedina, ktora nema obecnu policiu. Moze taketo pripady riesit aj statna policia? V podstate sa jedna o parkovanie na verejnej zeleni (ona nie je verejna, ako som napisal, ale to policajti nevedia, nebudu so sebou nosit katastralnu mapu...).

Vdaka za pomoc
Orim
06.05.11,23:19
ano
Mária27
07.05.11,13:08
Policajti robia len to, čo majú v zákone. Riešte to s vlastníkom alebo s obcou.
verkaz
07.05.11,14:17
Najlepšie by bolo časť pozemkov od vlastníka odkúpiť a urobiť tam parkovisko pre parkovanie vozidiel vlastníkov bytov. Mohli by ste si v takom prípade osadiť značku - Zákaz vjazdu na súkromný pozemok.

Toto je asi problém na každom sídlisku. Pribúda aut a miesta na parkovanie ostávajú nezmenené a tak sa na parkovanie používajú trávnaté porasty a chodníky.
keksy
08.05.11,19:52
Na sidlisku s nie je absolutne ziaden problem s volnymi parkovacimi miestami. problem je, ze ludom sa nechce kracat zhruba 50-70m od auta, tak parkuju pri vchodovych dverach a pod balkonmi. Zda sa, ze je to len tazko riesitelne - obec by rychlo zistila, ze pozemky nie su jej, a dala ruky prec, a vlastnikovi je momentalna situacia suma fuk (je to velka firma, ktora asi len hmlisto tusi, ze tam ma dake bezvyznamne pozemky, ktore aj tak nemoze nijak vyuzit). Dufal som, ze polivcia by to mohla riesit ako neopravneny vstup na pozemok, ale to by asi musel iniciovat majitel. Jedinym riesenim bude asi len svojpomocne osadenie zabran.