majatanicka
03.05.11,14:00
Dobry den mam pár otazok v r2002 manzel dostal dom darovanim a cely vlastni on.Od toho isteho roku uy nebzva jeho sestra na nasej adrese s jej detmi,ale stale trvalz pobzt maju nahlasenz na nasej adrese a jej to vzhovuje,lebo vsetka posta chodi k nam-sudz exek vsetci ju nahanaju u na nasej adrese,viem ye je v ceskej rebupblike-konktretnu adresu nemame-nechce dat.pytam sa podla akeho§moze moj manzel jej zrusit tr.pobyt,ale mame dalsi problem svoje deti dala do dd a kasle na nich,ale zase vsetci jej deti maju tr.pobyt na nasej adrese.da sa takymto detom-statnym detom zrusit trvaly pobyt na nasej adrese?.vraj ze su v dd su statne deti ako postupovat pri nich?este nie su plnolety najstarsia ay v 2012 plnoleta bude.Velmi Vas prosim o radu uz sme stoho hotovy.srdecne dakujem za kazdu radu.nechcem aby sme mali problem zo zakonom,chceme ich podla pravidiel a ferovo,lebo uz nam narobila zleho velmi vela.dakujem
willma
03.05.11,13:39
odpovedí na túto otázku kvantum aj na porade takže zas a opäť: manžel je jediný a výlučný vlastník nehnuteľnosti a ako taký má plné právo odhlásiť s TP kohokoľvek okrem teba ako manželky a vašich spoločných maloletých detí.
majatanicka
03.05.11,15:35
no ano,ale mozem jej neplnoletym detom jej zrusit,nebudu opletacky zo zakonmi
willma
03.05.11,15:39
sú tie deti jeho???, jasne som napísala aj v zákone je uvedené okrem manželky a spoločných neplnoletých detí.
Ak neveríš, tak si daj do vyhľadávača trvalý pobyt - je tu naozaj veľa tém, čo toto riešia a prípadne aj ujo google má k tomu čo povedať.
majatanicka
03.05.11,15:41
verim,lenze uz mi vraveli tym ze jej su v detskom domove,ze nieje to jednoduche z nich urobit akoze bezdomovcou
willma
03.05.11,15:43
tak naposledy: Občan, ktorému bol trvalý pobyt zrušený a ktorý sa nemôže prihlásiť na trvalý pobyt podľa hore uvedených kritérií, sa môže prihlásiť na trvalý pobyt v ohlasovni v mieste, kde sa zdržiava. Ide o prípady zrušenia trvalého pobytu:

* ak prihlásenie bolo vykonané na základe nepravdivých alebo nesprávne uvedených skutočností alebo na základe neplatného, falšovaného, vedome pozmeneného alebo cudzieho dokladu,
* na návrh občana oprávneného užívať budovu alebo jej časť na základe právoplatného súdneho rozhodnutia o obmedzení alebo zrušení užívacieho práva,
* na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; takýto návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,
* ak budova zanikla.

je tam niečo o deťoch sestry tvojho manžela?
majatanicka
03.05.11,15:49
nie,takze musi ist na ou a vsetkym zrusit trvale pobyty.ked jeden pravnik mi vravel,ze my to mame zamotane.nechapte ma jak blbu,ale chcem si byt na 100%ista,ze nebudeme mat opletacky s nou a inymi uradmi,lebo nato ako znicit a ublizit cloveku je expert dotycna.dakujem