zojka777
03.05.11,16:29
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či mám nárok na príspevok na podnikanie z úradu práce, keď som momentálne na rodičovskej dovolenke. Pred materskou som bola ale 6 mesiacov evidovaná na úrade práce.
Ďakujem
Xanti
03.05.11,18:52
Nie nemáš nárok,
podmienkou je evidencia na UP v rozsahu minimálne 3 mesiace, vypracovanie podnikateľského zámeru, absolvovanie kurzov a skúšky. A nakoniec aj obhajoby podnikateľského zámeru.
zojka777
04.05.11,11:42
Ale ja som pred materskou bola na evidovaná na úrade práce cca 6 mesiacov.
A odtiaľ som išla rovno na materskú. Ani v takto prípade to nieje možné?
Xanti
04.05.11,11:48
rozala111
06.05.11,05:42
Prepáčte, aj ja sa chcem spýtať. S kamarátkou sme obidve nezamestnané, radi by sme vytvorili e shop a nejaké netové forum, je možné na 1 podnikateľský plán získať 2 príspevky . myslím, že ja budem zastávať nejaký post a ona iný post, ale bude to vlastne jeden zámer? ďakujem, renata
Xanti
06.05.11,05:44
Nie,
každá musí mať svoj podnikateľský plán.
Podnikať môžete potom spolu ked si vytvoríte združenie napr.
veronikasad
06.05.11,05:45
Prepáčte, aj ja sa chcem spýtať. S kamarátkou sme obidve nezamestnané, radi by sme vytvorili e shop a nejaké netové forum, je možné na 1 podnikateľský plán získať 2 príspevky . myslím, že ja budem zastávať nejaký post a ona iný post, ale bude to vlastne jeden zámer? ďakujem, renata
nie, nie je to možné.
rozala111
06.05.11,07:12
Ale je potom možné napísať každá podnikateľský plán na to isté? veď potom nám asi obidvom na to isté príspevok nedajú, alebo áno?
Ja som úplný laik - ako sa vytvára potom niečo ako združenie - to sme akože 2 živnostníčky s tým istým? Ďakujem
je možné získať príspevok na vytvorenie internetového fóra + eshop? ten eshop je vlastne len na rozbeh, najprv s jedným typom produktu, postupne by sme ho doplňali
veronikasad
06.05.11,07:14
Ale je potom možné napísať každá podnikateľský plán na to isté? veď potom nám asi obidvom na to isté príspevok nedajú, alebo áno?
Ja som úplný laik - ako sa vytvára potom niečo ako združenie - to sme akože 2 živnostníčky s tým istým? Ďakujem
je možné získať príspevok na vytvorenie internetového fóra + eshop? ten eshop je vlastne len na rozbeh, najprv s jedným typom produktu, postupne by sme ho doplňali
informuje sa na UP či na takýto predmet podnikania príspevok poskytujú. Ak ano, čo by si z neho chcela financovať ?
terezamaria
06.05.11,07:22
Prepáčte, aj ja sa chcem spýtať. S kamarátkou sme obidve nezamestnané, radi by sme vytvorili e shop a nejaké netové forum, je možné na 1 podnikateľský plán získať 2 príspevky . myslím, že ja budem zastávať nejaký post a ona iný post, ale bude to vlastne jeden zámer? ďakujem, renata

Každá z Vás musí mať svoj podnikateľský zámer, vypracovaný podnikateľský plán na svoj účel podnikania.
Navyše spoločné podnikanie nikdy neveští nič dobré, po čase sa všetko zmení a spoločníci si prestanú " rozumieť".
Ani ÚPSV a R nepozná spoločný podnikateľský zámer, ani spoločný príspevok na podnikanie, i keď by ste to v konečnom dôsledku dostali každá sama.
sasenkak
25.05.11,15:24
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či mám nárok na príspevok na podnikanie z Úradu práce, keď som momentálne na rodičovskej dovolenke. Pred materskou som bola ale 6 mesiacov evidovaná na úrade práce.
Ďakujem

Ja momentálne poberám rodičovský príspevok a na úrade prace mi potvrdili,že je možne žiadať o prispevok na podnikanie. Je nutné sa najprv na Urade prace zaevidovať a nasledne žiadať o dotaciu.Dokonca u nás nie potrebne čakať 3 mes.,prihlasiť sa možno ihned len je otázne kedy bude školenie . To v konečnom dôsledku môže byť aj o 3mes.:)
Tento problém som riešila na porade aj ja a bolo mi doporučené,aby rodičovský príspevok poberal manžel. Aj takto sa to dá riešiť,mne ale doporučili nekomplikovať to,ale jednoducho sa zaevidovať na urade prace.
Bolo mi povedané,že osoba ,ktorá poberá rodičovký môže byť zároven evidovana na urade prace...
Alexandra1978
03.06.11,09:39
J
Bolo mi povedané,že osoba ,ktorá poberá rodičovký môže byť zároven evidovana na urade prace...

Podla mojich informacii, osoba ktora pobera RP moze byt evidovana na UP, ale davka v nezamestnanosti jej bude pozastavena. Nemozno cerpat subezne aj RP aj DvN. Z tohto dovodu je vyhodnejsie, prehlasit ako poberatela RP manzela.
Alexandra1978
03.06.11,09:46
No a moja otazka znie:
V pripade, ze osoba poziada o prispevok na podnikanie z UP...cim je tento prispevok podmieneny? Okrem toho, ze musi byt 2roky vykonavana nahlasena podnikatelska cinnost?
Konkretny pripad mam na mysli:
Po ukonceni poberania DvN s vyuzitim dotacie z UP, sa stane osoba SZCO...Moze sa pocas tych 2 rokov (odkedy presne?) zamestnat aj ako zamestnanec, v pripade, ze sa mu naskytne prac. prilezitost alebo su jeho moznosti obmedzene tym, ze vyuzil dotaciu z UP? Mohol by sa zamestnat napr. na dohodu?
Vdaka za odpovede.
veronikasad
03.06.11,09:49
No a moja otazka znie:
V pripade, ze osoba poziada o prispevok na podnikanie z UP...cim je tento prispevok podmieneny? Okrem toho, ze musi byt 2roky vykonavana nahlasena podnikatelska cinnost?
Konkretny pripad mam na mysli:
Po ukonceni poberania DvN s vyuzitim dotacie z UP, sa stane osoba SZCO...Moze sa pocas tych 2 rokov (odkedy presne?) zamestnat aj ako zamestnanec, v pripade, ze sa mu naskytne prac. prilezitost alebo su jeho moznosti obmedzene tym, ze vyuzil dotaciu z UP? Mohol by sa zamestnat napr. na dohodu?
Vdaka za odpovede.
Počas dvoch rokov sa môže zamestnať na pracovný pomer, ale živnosť musí byť aktívna počas celého obdobia 2 rokov. Ak bude stíhať zamestnanie aj podnikanie, nie je žiadny problém ...
Alexandra1978
03.06.11,10:02
Veronika, vdaka. Trosku ma to prekvapilo, ale je to dobra sprava, myslim :)
A co sa mysli pod pojmom "aktivna zivnost"? Musi byt za to obdobie vykazovany nejaky ohraniceny zisk, alebo by sa mal nejakym sposobom dodrziavat predlozeny podnikatelsky plan?
veronikasad
03.06.11,10:04
Veronika, vdaka. Trosku ma to prekvapilo, ale je to dobra sprava, myslim :)
A co sa mysli pod pojmom "aktivna zivnost"? Musi byt za to obdobie vykazovany nejaky ohraniceny zisk, alebo by sa mal nejakym sposobom dodrziavat predlozeny podnikatelsky plan?
aktívna živnosť = príjem z podnikania aj počas zamestnania. (zisk UP nesleduje)