trnči
03.05.11,20:54
Dobry den,som v zložitej situacií. Momentalne som na rodičovskej dovolenke, som dobrovolne poistená 270 dní. Počas mojej rod. dovolenky sa zmenil zamestnavatel. Stale som zamestnana u stareho zamestnavatela, ktory ma ani neprepustil, ani nie je zrusena organizacia.Nová organizacie mi navrhla, aby som dala vypoved u stareho zamestnavatela, ale pracovnu zmluvu so mnou nechceli uzavriet.Ja som vypoved nedala,lebo sa mi to zdalo nelogicke, aby som na rod.dovolenke davala vypoved a hlavne čakam dalšie dieťa. 16.mája nastupujem na matersku dovolenku, a neviem či budem mať narok na materské,lebo s mojim starym zamestnavatelom sa neda skontaktovat,teda ani neviem, z akej sumy mi vypočítajú vymeriavací zaklad. Bolo mi povedané, že možno budem poberat rodicovsky prispevok a nebudem mat narok na materske.K organizaciíí len tolko, že je to Nemocnica s Poliklinikou n.o.

Ešte to upresním. Bola som v SP a tam mi povedali, že sa mi vymeriavaci základ vypočíta z minim. mzdy, lebo som na rodičovskej dov., a tak je to zo zakona dané. Aká by to mohla byť suma,ked si mesačne platím dob. poist.19,80 eur?A je to vôbec tak? Podla mna tam maju zmätok,poslali ma za 5 ludmi a nikto mi nevedel dat adekvatnu odpoved ,teda odpoved, čo by sa mi pozdávala. Priznam sa vobec sa do toho nerozumiem, tak by som prosila o radu