Danka P
06.01.06,14:14
Ako mám prosím Vás zaúčtovať ZMLUVNÚ POKUTU???
Podľa mňa to ide bez DPH na účet 644. Je to správne ???
Danka P
06.01.06,13:18
Upresňujem, že sme s.r.o.-čka
Viera
10.04.06,09:17
Mám faktúrovať zmluvnú pokutu s DPH alebo bez DPH ?
Podľa ktorého paragrafu zákona o DPH mám postupovať ?


Pozn. : Upresňujem, že ide o zmluvnú pokutu za nevypratanie prenajatých priestorov ku dňu ukončenia nájomnej zmluvy.
Marianna01
11.04.06,15:04
Bez toho, aby som sa hrabala v zákone - spomeň si na zmluvné pokuty za nedoeržanie splatnosti faktúr za telekomunikačné poplatky - sú bez DPH, napriek tomu, že telek. popl. sú s DPH.
V neposlednom rade Ti dievčatá udelili súhlas už na prvý príspevok, kde si písala, že to ide bez DPH na 644. Bolo tam aj to bez DPH. Ináč by Ti súhlas neudelili :)
Renatka 75
08.09.06,07:07
A myslíte, že sa to nijako ani neuvádza v tlačive DPH?
Tweety
08.09.06,07:13
A myslíte, že sa to nijako ani neuvádza v tlačive DPH? Nie, pretože pokuty sú bez dane, správne teda, nie sú predmetom dane podľa § 2 zákona o dph.
Jana Acsová
08.09.06,07:15
Dôvodom nie je to, že sú bez dane, ale že nie sú predmetom dane z pridanej hodnoty.
účtovník 007
08.09.06,07:15
A myslíte, že sa to nijako ani neuvádza v tlačive DPH?

Nemyslíme, vieme.:D Neuvádza.
Renatka 75
08.09.06,08:00
Dakujem za odpovede
macte
10.11.11,15:33
Prosím Vás, poraďte mi.

Poskytujeme internetové pripojenie. Fakturujem zákazníkovi poplatok za znovupripojenie linky (bol odpojený z dôvodu neuhrádzania faktúr) . Považuje sa toto za penále - porušenie zmluvných podmienok?

Ide mi hlavne o to, či uvedené podlieha DPH

U Cenigovej som vyčítala, že na 645 sa účtujú okrem iného aj sankcie na základe porušenia zmluvných podmienok. (podľa toho by som to dala na 645 a bez DPH.)

Je toto správne?
KEJKA
10.11.11,15:39
644 zmluvné pokuty
645 ostatné pokuty
ale či znovupripojenie treba považovať za zmluvnú pokutu, neviem, predsa len - robíte mu službu=znova ho pripájate.
Ako to máte v zmluve definované?
macte
10.11.11,15:50
V zmluve máme uvedené, že účastník sa zaväzuje uhrádzať poplatok za službu v zmysle Všeobecných podmienok (ktoré musíme mať podľa zákona) a cenníka.
Vo všeobecných podmienkach je uvedené, že účastník sa zaväzuje riadne a včas uhrádzať poplatok. A v prípade porušenia uvedeného je poskytovateľ oprávneny deaktivovať služby s právom účtovať poplatok za opätovnú aktiváciu. Cena za opätovnú aktiváciu je uvedená v cenníku.
macte
10.11.11,16:05
V zmluve máme uvedené, že účastník sa zaväzuje uhrádzať poplatok za službu v zmysle  Všeobecných podmienok (ktoré musíme mať podľa zákona) a cenníka.
Vo všeobecných podmienkach je uvedené, že účastník sa zaväzuje riadne a včas uhrádzať poplatok. A v prípade porušenia uvedeného je poskytovateľ oprávneny deaktivovať služby s právom účtovať poplatok za opätovnú aktiváciu.  Cena za opätovnú aktiváciu je uvedená v cenníku.
ucetni_fantozzi
10.11.11,16:07
podla mojho nazoru "poplatok za znovuzapojenie" nie je sankciou, ale normalnou sluzbou - cize podlieha dani, uctuje sa na 602
macte
10.11.11,16:11
dakujem :)