Mattmih
03.05.11,21:00
" • Ak uchádzač o zamestnanie predčasne ukončí absolventskú prax, bude ho úrad práce, sociálnych vecí a rodiny sankcionovať?
V prípade predčasného ukončenia absolventskej praxe sa skúmajú dôvody jej ukončenia. Ak absolvent predčasne ukončí absolventskú prax bez uvedenia vážneho dôvodu, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny ho vyradí z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom zistenia predčasného ukončenia vykonávania absolventskej praxe." NA AKO DLHO MA VYRADIA, KEDY SA MOZEM SPAT ZAEVIDOVAT ?
:confused:
Melnick
03.05.11,19:14
Ja som mala absolventku a v zmluve som mala,že v prípade ak si nájde prácu musím jej umožniť ukončenie praxe u mňa. Nechce sa mi tú zmluvu hľadať, ináč by som Ti napísala presné znenie, ale predsa aj Ty musíš mať zmluvu, tak si ju preštuduj čo v nej je :):):)
Melnick
03.05.11,20:57
Vymazal si príspevok ??:eek::eek: Prečo ? Už máš odpoveď? Ale aj iní by ju chceli poznať. Ja reagujem na Tvoj vymazaný príspevok.


Čerpané z Ústredného portálu verejnej.....


Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom zistenia:

vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu,
nástupu do zamestnania,
nedodržania povinnosti (bez vážnych dôvodov) byť k dispozícii úradu do troch pracovných dní od doručenia písomnej výzvy alebo ústneho vyzvania úradom pri osobnom kontakte s uchádzačom o zamestnanie za účelom ponúknuť uchádzačovi vhodné zamestnanie alebo účasť na niektorom z aktívnych opatrení na trhu práce,
nespolupráce s úradom,
že mu bolo v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie.
V týchto prípadoch úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie (to platí aj v prípade požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie).
Mattmih
04.05.11,04:03
"že mu bolo v členskom štáte Európskej únie alebo v cudzine udelené povolenie na zamestnanie.
V týchto prípadoch úrad znovu zaradí uchádzača o zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po uplynutí troch mesiacov odo dňa jeho vyradenia z evidencie uchádzačov o zamestnanie (to platí aj v prípade požiadania o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie)."
TAKZE TO PLATI AJ KED SOM NA TEJ ABS PRAXI HEJ ? V POHODE IM TO OZNAMIM ONI MA ODHLASIA NA 3 MESIACE A TAK MA ZAEVIDUJU SPAT ? NO LEN ASI BUDU CHCIET VIDIET PRACOVNE POVOLENIE NO A VIEM ZE TO AJ JA UVIDIM PRVYKRAT V ZAHRANICI.