unidat
04.05.11,06:12
Nejako sa mi na viacerých miestach množí burina, pýr a pod.
Vykopávan to, ale teraz som videl v Záhradkárovi reklamu na ROUNDUP,
že to zničí všetko aj s koreňmi. Len je to pekelne drahé.
V obchode mi povedali, že, že podobné prípravky sú aj TOUCHDOWN, resp. BOFIX. Aké máte skúsenosti?
invest
04.05.11,05:10
FONDO a KAPUT sú lacnejšie, tiež sú na pýr a zničia ho, no ale naozaj zničia všetko, takže kde máš už zasadené a vzídené, tam nestriekať. No ale pýr je "mrcha zelina" toho sa len tak ľahko nezbavíš. Na rok ho máš na inom mieste.
arizona
04.05.11,05:57
Ak chces,aby to ucinkovalo iba na to co chces, musis natriet stetcom na listky. Rastlina to stiahne do korenov a vyhynie.
Ak postriekas plosne, hrozi, ze vyhubis aj to, co nechces, takze opatrne!
pavol54
04.05.11,07:17
Existujú aj selektívne postreky ktoré účinkujú len na určité druhy ale to so zase iné ceny ako u neselektívnych postrekov.
Katarína Cigánová
04.05.11,07:25
BOFIX je výborný prípravok - mimochodom tiež nie práve najlacnejší , ale účinný na zničenie buriny v tráve . Ale len dvojklíčkych rastlín - napr. zničí púpavu , datelinu ap. Trávnik zachová , ostatné zničí . Ovšem ak je burina na báze trávy - /napr. pýr / tak toho sa len tak lahko nezbavíš . Príp. ako píšu predo mnou - štetec a opatrne selektívne natriet.
unidat
04.05.11,10:06
Teraz som na skúšku kúpil FONDO, predavačka v Baumaxe tvrdila, že je to to isté, ale lacnejšie. Uvidíme :-))
legolas
04.05.11,10:53
..ak nechceš dať toľko peňazí za RONDOP, ta zober záhradnícke vidly a pýr nimi vyber aj s koreňmi, myslím, že to by bolo najlacnejšie:)
Alcielle
04.05.11,11:05
vedeli by ste mi odhadom povedat, kolko litrov napriklad toho Roundupu spotrebujem, keby som to riedila napriklad 50 ml na liter vody (je tam, fajnova niekolkorocna burina), ked by som potrebovala znicit burinu na 30 á zahrade? dakujem
unidat
04.05.11,11:11
legolas, superrada, tak som to aj začal robiť :-)). Lenže najviac mi to vadí
tesne pri plote, chatke, chodník atď., kde to rastie zo špár 2cm širokých
a dostanem sa tam snáď šroubovákom.
Ešte mi poradili, že je to dobré napr. priamo pre natieranie listov :-))
Katarína Cigánová
04.05.11,11:13
vedeli by ste mi odhadom povedat, kolko litrov napriklad toho Roundupu spotrebujem, keby som to riedila napriklad 50 ml na liter vody (je tam, fajnova niekolkorocna burina), ked by som potrebovala znicit burinu na 30 á zahrade? dakujem
Na každom takomto prípravku je doporučená koncentrácia - rozumní ju aj dodržiavajú - predsa sú to "sajrajty " -ničiace životné prostredie . A taktiež približná spotreba .
legolas
04.05.11,11:38
legolas, superrada, tak som to aj začal robiť :-)). Lenže najviac mi to vadí
tesne pri plote, chatke, chodník atď., kde to rastie zo špár 2cm širokých
a dostanem sa tam snáď šroubovákom.
Ešte mi poradili, že je to dobré napr. priamo pre natieranie listov :-))
:)nemáš začo, ak si pozeral Čiernych barónov, tak tam sa tráva natierala na zeleno, pochopil?;)
pavol54
04.05.11,13:06
Na každom takomto prípravku je doporučená koncentrácia - rozumní ju aj dodržiavajú - predsa sú to "sajrajty " -ničiace životné prostredie . A taktiež približná spotreba .
V prípade neselektívneho prípravku je skôr o peňaženke lebo tento dopadom na pôdu sa neutralizuje( za predpokladu že ho tam nelievaš kýblom .
atilla
06.05.11,10:38
mne sa na burinu najviac osvecila trava na miestach kde som mal zihlavu, bodliaky, tu lepkavu burinu ale aj pupavu po tom co som vysadil travu vsetko udusila a postupne vytlaca aj datelinu

nevyhoda treba pravidelne kosit
vid.priloha :)