sthruska
04.05.11,07:48
Ja už sa z toho PC picnem. Zmizli mi z panela úloh ikony TotalComander (viac násobná inštalácia). Preinštaloval som TC, dal som pripnúť na panel úloh a nič.
Doteraz to bolo v poriadku. Všetko funguje, len to zobrazenie ikon TC.
Fero11
04.05.11,06:11
nieco o panely uloh .... http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows-vista/The-taskbar-overview asi myslis panel rychleho spustenia ?
sthruska
04.05.11,06:29
Tie veci poznám. Ale nerieši mi to (ne)zobrazenie tlačidiel pre TC.
Fero11
04.05.11,09:52
Panel uloh obsahuje 4 casti vid ...

Tlačidlo Štart Obrázok tlačidla Štart, pomocou ktorého sa otvára ponuka Štart. Informácie nájdete v téme Ponuka Štart (prehľad).
Panel Rýchle spustenie, ktorý umožňuje spustiť programy jedným kliknutím.
Stredná časť, na ktorej sú zobrazené otvorené programy a dokumenty. Umožňuje rýchle prepínanie medzi nimi.
Oblasť oznámení, v ktorej sa nachádzajú hodiny a ikony (malé obrázky) zobrazujúce stav jednotlivých programov a nastavení počítača.


Kde ocakavas tie ikony ? uz som sa pytal, mato byt v panely rychleho spustenia ?
sthruska
04.05.11,10:13
Tam, kde sa pripínajú všetky programy - viď prieskumník "Pripnúť na panel úloh". Je to panel rýchleho spustenia.

Poznámka: stalo sa mi to potom, keď som jednej inštalácii/odkazu TC zmenil ikonu. Nezdá sa mi, aby toto bolo príčinou. Samozrejme, že som prečistil registre.
KoxXxo
04.05.11,10:59
C:\Users\meno_pouzivatela\AppData\Roaming\Microsof t\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

V tomto priečinku sú pripnuté ikony, skús to tam nakopírovať.
kamowski
04.05.11,11:11
1) ak nemáte ikonu tc na ploche - vytvorte si ju (c/progfiles/tc/tc.exe kliknúť pravým-odoslať kam-pracovná plocha, vytvoriť odkaz)
2) ak (už) máte ikonu tc na ploche, chytiť ju pravým tlačidlom myšky a pretiahnuť do panela rýchleho spustenia - voľba presunúť

P.S. panel rýchleho spustenia nesmie byť uzamknutý!! (pozri v štart-vlastosti)
:-)
sthruska
04.05.11,11:56
KoxXxo - Kopírovanie nepomohlo. Ak dám pripnúť, tak sa v tomto adresáry neobjaví.

kamowski
2) nedá sa (zákaz vjazdu). Vždy mi to fungovalo aj so zamknutým panelom.

Skúšal som všelijaké kombinácie - aj pripnúť + nakopírovanie podľa KoxXxo a nič.
kamowski
04.05.11,12:07
no neviem, zato je uzamknutý aby "bol uzamknutý"
klikni na štart pravým-vlastnosti a tam to niekde nájdeš, nepopíšem ti to presne lebo mám linux

keď ho odomkneš, skús oba spôsoby, ten môj bude fungovať ten druhý nepoznám ale mal by tiež
sthruska
04.05.11,12:13
Prosím Ťa, za čo ma máš :D. Jasné, že som to vyskúšal s odomknutým panelom. A tak som to všetko skúšal.
Prešiel som všetky adresáre uvedené KoxXxom, vymazal všetky výsktyty TC. Bolo ich tam viac. Čistím registre, reštartujem potom OS a uvidím.
kamowski
04.05.11,12:29
sorry :-)
tieto príspevky čítajú aj menej zdatní a tak sa snažím písať tak aby to aj oni pochopili.
Po tom čistení napíš ako si dopadol aby sme boli múdrejší.
sthruska
04.05.11,12:33
Chovanie ostalo to isté.
//tieto príspevky čítajú aj menej zdatní
To mi vôbec nevadí. Nie som nejaký expert.
kamowski
04.05.11,12:44
skús tc odinštalovať a vyčistiť registre (dobrý je revo uninstaller, ten vymaže aj registre aj ostatné zbytky po programe a je free) , viac ma už nenapadá
sthruska
04.05.11,13:02
//skús tc odinštalovať a vyčistiť registre
Môžem to skúsiť. Ale zajtra. Na čistenie používam CCleaner, AML free registri cleaner, Eusing free registri cleaner a System Mechanic. Myslím si, že to stačí.
kamowski
04.05.11,13:08
Na čistenie používam CCleaner, AML free registri cleaner, Eusing free registri cleaner a System Mechanic. Myslím si, že to stačí.

V čom podnikáš?
Upratovací servis?
:D:D:D
sthruska
04.05.11,13:16
Každý z nich nájde niečo iné. Najviac ma prekvapil AML.
sthruska
05.05.11,05:29
Hm, čosi sa mi nepozdávalo, tak som skúsil pripnúť iný program. Konkrétne CCleaner.exe. Tlačidlo nikde. Takže to platí všeobecne, nie len pre TC. A to je zle.
Poznámka: Používam Vista start menu.
sthruska
07.05.11,06:40
Urobil som obnovu systému a je pokoj.
Technická podpora odpovedala, že je problém v registroch a viac nič. Možno by reagovali v pondelok, ale už nemusia.