OlgaM
04.05.11,10:48
Prosím o radu: Sme slovenská firma-platiteľ DPH a česká firma platiteľ DPH v ČR mám faktúruje prenájom reklamnej plochy na billboardy na území Slovenska - zatiaľ je iba zálohová faktúra. Takisto aj billboardy vyrobia. Ako to bude s DPH ? Podľa mňa by sa mali zaregistrovať ako platitelia na Slovensku. Aký je váš názor, ďakujem!
Katarína Cigánová
04.05.11,10:43
Prosím o radu: Sme slovenská firma-platiteľ DPH a česká firma platiteľ DPH v ČR mám faktúruje prenájom reklamnej plochy na billboardy na území Slovenska - zatiaľ je iba zálohová faktúra. Takisto aj billboardy vyrobia. Ako to bude s DPH ? Podľa mňa by sa mali zaregistrovať ako platitelia na Slovensku. Aký je váš názor, ďakujem!
prenájom rekl. plochy by som podla slovenského zákona klasifikovala ako službu podla §15 odst.1 .
Obdobné ustanovenie majú aj v čekom zákone o DPH a taktiež je možný "prenos " daňovej povinnosti na prijímatela služby .
Takže ak ste obaja platitelmi vo svojej krajine , český dodavatel može preniest daňovú povinnost na prijímatela služby a nemusí sa registrovat v SR.
OlgaM
04.05.11,11:14
To znamená, že by faktúrovali bez DPH a my by sme samozdanili?
Katarína Cigánová
04.05.11,11:15
To znamená, že by faktúrovali bez DPH a my by sme samozdanili?
ano
OlgaM
25.05.11,10:04
Prosím o radu, mám faktúru od českého dodávateľa na prenájom reklamnej plochy na slovenskom území s dátumom zdaniteľného plnenia 20.5.2011 a na zmluve je,že kampaň bude prebiehať od 1.6.-30.11.2011. Faktúra je už zaplatená. Sme mesačný platitelia DPH. Do akého mesiaca urobím samozdanenie?
KEJKA
25.05.11,11:44
duplicita, už je založená téma na túto otázku...........a je aj zodpovedaná.
betka
25.05.11,19:29
Prosím o radu, mám faktúru od českého dodávateľa na prenájom reklamnej plochy na slovenskom území s dátumom zdaniteľného plnenia 20.5.2011 a na zmluve je,že kampaň bude prebiehať od 1.6.-30.11.2011. Faktúra je už zaplatená. Sme mesačný platitelia DPH. Do akého mesiaca urobím samozdanenie?


Ak ste FA uhradili v máji, samozdanenie urobíte v máji. DP vzniká dňom úhrady. Ide o službu, aj keď kampaň prebieha neskôr.

Ak by ste úhradu urobili v júli, Dp by vznikla v júli.

Z o DPH nám hovorí, že vo Vašom prípade by vznikla DP až 30.11.2011, teda dňom dodania služby, to neplatí pri službách pri platbe vopred.