Yvvetta
06.01.06,15:33
Nainštalovala som si na rok 2006 basic. Aby som vedela účtovať bankové výpisy potrebovala som si z roku 2005 preniesť údaje z vyšlých a došlých fakúr. V roku 2005 som tieto evidencie uzavrela a preniesla som si cez import počiatočných stavov do roku 2006.
Ale teraz som zistila, že mi ešte niečo treba urobiť urobiť v týchto evidenciách v r. 2005. Ale už ma to nepustí, lebo evidecie sú uzavreté.

Nevie mi niekto poradiť ako sa to dá odblokovať ????
JankaO
06.01.06,16:59
Nainštalovala som si na rok 2006 basic. Aby som vedela účtovať bankové výpisy potrebovala som si z roku 2005 preniesť údaje z vyšlých a došlých fakúr. V roku 2005 som tieto evidencie uzavrela a preniesla som si cez import počiatočných stavov do roku 2006.
Ale teraz som zistila, že mi ešte niečo treba urobiť urobiť v týchto evidenciách v r. 2005. Ale už ma to nepustí, lebo evidecie sú uzavreté.

Nevie mi niekto poradiť ako sa to dá odblokovať ????

Ak ste pred uzávierkou evidencií spravila zálohu, čo sa doporučuje, stačí z nej obnoviť data do roku 2005. Ak ju nemáte, vrátiť späť sa nedá. ( v starej verzii som mala jeden trik, ktorým to išlo, v novej už bohužiaľ to nejde)
Zdeni
08.01.06,17:49
Ahojte všetci!
Prosím Vás vie mi niekto poradiť??? Jedná sa o BASICK.SK
Nahadzovala som údaje v roku 2005. Neviem prečo, ale nemala som prenesené HIM z 2004 a tak som to spravila teraz. Jasná vec, že sa mi po-
miešali údaje z roku 2004 a 2005 dokopy. /2005 otváram heslom z 2004, účtovné jednotky z 2004 sú v 2005 a údaje, ktoré som nahadzovala v 2005 sú na jednej účtovnej jednotke z 2004, v 2005 sú len do určitého dátumu, ale tieto nové tam nie sú ale v 2004 sú/. No ak sa v tom, čo som napísla niekto vyzná, tak prosíííííííííím poraďte. Robím DP a som zúfalá.:mee: :mee:
Ja si myslým, že som to pokazila tým, že som stiahla veci z 2004, ak by sa to dalo dať naspäť, možno by to pomohlo??????? A ešte jedna maličkosť:
samozrejme zálohované som nemala nič!:mee: :mee: :mee:
ata111
08.01.06,18:06
Ty s tým veľa asi nenarobíš, skúsila by som zabeštelovať niektorého odborníka zo Sofcomu, alebo šikovného počítačníka, ktorý sa vyzná v účt.
Zdeni
08.01.06,18:26
Už som začala obvolávať nejaké múdre hlavičky, ale asi najlepšie bude fakt zajtra ráno ten Hot-line Sofcomu.
Yvvetta
09.01.06,09:06
V tomto mi vadí ten program, že takto sa uzavrú všetky evidencie a potom sa už nič nedá opraviť.
Podľa mňa je to veľká nevýhoda.
JankaO
09.01.06,10:55
V tomto mi vadí ten program, že takto sa uzavrú všetky evidencie a potom sa už nič nedá opraviť.
Podľa mňa je to veľká nevýhoda. Pracovať, otvoriť a účtovať v novom roku môžte aj bez prenesenia databázy po uzávierke. Stačí previesť číselníky a nie databázu evidencií, ktorá sa dá urobiť v priebehu prvých miesiacov v roku 2006 dodatočne
Yvvetta
09.01.06,11:29
Musela som si preniesť aj evidenciu faktúr, pretože som potom nevedela účtovať o úhrade. Mám bankový výpis z roku 2006 a chcem dať na úhradu, že mi uhradili faktúru z roku 2005. Keď nemám prenesú fa neviem účtovať o úhrade.
Už som volala do Sofcomu. Prídu mi to odblokovať ale za poplatok.
scorp
09.01.06,11:35
Je to jedna z chybiciek, ze pri instalacii nasilu vytvara na pracovnej ploche ikonu na spustenie. Riesenim je: 1. pravym klikom mysi pozriet na vlastnosti jednotlivych ikon, teda z ktoreho adresara sa spusta program. Pripadne nezrovnalosti samozrejme opravit. 2. odstranit z plochy vsetky ikony kde je Basic a nanovo ich pridat standardnym postupom. zaver: podla mna sa nic nepomiesalo, len spustanie programov by sa malo upravit, opravit a upresnit.
JankaO
09.01.06,16:06
Musela som si preniesť aj evidenciu faktúr, pretože som potom nevedela účtovať o úhrade. Mám bankový výpis z roku 2006 a chcem dať na úhradu, že mi uhradili faktúru z roku 2005. Keď nemám prenesú fa neviem účtovať o úhrade.
Už som volala do Sofcomu. Prídu mi to odblokovať ale za poplatok.
Dajte potom prosím vedieť, ako postupovali. Vopred vďaka. Ináč dajú sa prenášať aj jednotlivé databázy, nemusí to byť ako celok. Potom možte ďalej pracovať v starom roku s databázami, ktoré neboli uzatvorené.
scorp
06.02.06,16:01
V roku 2005 je mozne odblokovat uzavrete evidencie cez opravu pola v subore UZAV.DBF. Ten sa nachadza v adresari BASIC05/DBF. V pripade, ze mate viacuziv.verziu, tak este aj v adresari 01,02 atd. To uvidite v ciselniku jednotiek. Potrebujete k tomu program, ktory dokaze opravit DBF subor, staci FOXPRO pod DOS. Otvorite UZAV.DBF a polia kde je T zmenite na F (TRUE na FALSE).
martina12
07.02.06,09:53
vo verzii 2.02.01, je uz vramci uzatvarania uctovnych evidencii, pristupna volba "Otvorenie". Ale nesmie sa uzatvorit penazny dennik.
Zuzka11
09.02.06,08:39
Ak nastavis datum spracovania na 31.12.2005 a pojdes do uzavretia uctovnych evidencii, je tam vo verzii 2.02.01 doplnena sluzba otvorenie. Nastav sa na uzavretu evidenciu a potvrd ze ju chces otvorit.