yoyo3333
04.05.11,12:27
Plánujem si dať postaviť montovaný dom. Po dlhom hladaní na nete som nasiel tento: www (bodka) domsnov (bodka) net. Celkom sa mi tam pozdáva ten trojizbový a aj cena je myslím že viac ako dobrá. Trochu sa však obávam referencií, nakolko neviem o nikom kto by cez nich staval. Bol som si pozriet aj vzorový dom a velmi sa mi páčil. prosím poradte ak s nimi mate nejake skusenosti... Ďakujem.
dana9
04.05.11,10:44
ahoj

ani nevies aku ohnivu temu si zalozil, tes sa na tu diskusiu :-) zastanci a odporcovia montovanych domov :-)

ale apson trochu k veci, ja som ten dom tiez videla, a mne sa dispozicne tiez dost pacil, s tym ze na agrokomplexe v nitre som uz videla aj dalisu verziu , taku modernejsiu
tak si pripadne pozri aj tu
yoyo3333
04.05.11,11:32
No aj ja som bol na tej vystave a aj tu verziu som videl, ale mne sa viac paci ta klasika zo sedlovou strechou. A co sa tyka zastancov a odporcov, tak s tym som aj pocital, ale ja som uz pevne presvedčeny že chcem montovany dom. Som ale dost zvedavy na reakcie na tu spolocnost. Zatial som na nich nic zle nepocul a ani necital, ale ani dobre...
tommi_d
04.05.11,12:14
Čo je to dobrá cena ? Skús byť konkrétnejší.... K ich cenám, je to taký chyták, že 50 % zľava, ak by si ju chcel dosiahnuť tak musíš do bodky splniť ich podmienky, napr. nemennosť dispozícií, ak chceš meniť dispozíciu strácaš 10 % zo zľavy atdˇ.....
Za všetko sa dosť dopláca, napr. za poriadnu fasádu 5000,- EUR, za betónovú strešnú kyrtinu 1500,- EUR, v cene nemáš napr. dopravu, vytýčenie stavby, revízie, projektovú dokumentáciu atdˇ, keď si všetko napočítaš vychádzajú drahšie ako iné firmy...
toto len na úvod, mám ich zmapovaných
yoyo3333
04.05.11,14:43
Ja práve tu ich dispozíciu meniť nechcem. mne to tak vyhovuje. s tou fasadou to neviem, na to som sa nepýtal.S tou strechou, ja neviem, na tamtej som nič zlé nevidel.(ale ja niesom odborník).Dopravu mi vraveli a aj cenu mi povedali, tak s tym tiež ratam. viem akurat ze budem priplacat 2000 € za krb. inak nic nejdem menit a za ten krb zlavu nestracam.Projekt je v cene. a tie ostatne veci si platis aj v ostatnych firmach. Tu sa mi prave vidi ako výhoda že dom platim až po prebrati, samozrejme okrem projektu. ten musim zaplatit dopredu. Aspoň takéto info zatial mám od nich.
yoyo3333
04.05.11,14:50
Čo je to dobrá cena ? Skús byť konkrétnejší.... K ich cenám, je to taký chyták, že 50 % zľava, ak by si ju chcel dosiahnuť tak musíš do bodky splniť ich podmienky, napr. nemennosť dispozícií, ak chceš meniť dispozíciu strácaš 10 % zo zľavy atdˇ.....
Za všetko sa dosť dopláca, napr. za poriadnu fasádu 5000,- EUR, za betónovú strešnú kyrtinu 1500,- EUR, v cene nemáš napr. dopravu, vytýčenie stavby, revízie, projektovú dokumentáciu atdˇ, keď si všetko napočítaš vychádzajú drahšie ako iné firmy...
toto len na úvod, mám ich zmapovaných

Tak mi skús poradiť nejaké lacnejšie a lepšie. Rád si nechám poradiť, veď preto som aj tu. Budem ti fakt vďačný a myslím že nebudem sám...:D
marleau
04.05.11,19:41
Dali ti len výslednú cenu a nič viac???
Nože mi hoď podklady,urobím cenovú ponuku ja.
220870
05.05.11,03:42
3.3 2011 zhotovovali finálnu fasádnu omietku!!!
Odporúčam vám pýtať si veľmi veľa referencií.
yoyo3333
05.05.11,03:52
Dali ti len výslednú cenu a nič viac???
Nože mi hoď podklady,urobím cenovú ponuku ja.

Cenu domu mi povedali 39.999€ s DPH za dom na klúč vrátane sanity, vane, WC + 2000€ za krb. Myslím, že to tam aj majú niekde na stránke, čo všetko je v tej cene. Je v tom aj zmluvne stanovená záruka na pevnú, vopred dohodnutú cenu. Dom postavia už za 1 mesiac od podpísania zmluvy a dopredu im mám zaplatiť len 2400€ za projekt a nejaké poplatky. Zbytok peňazí sa dopláca až pri preberaní diela. Na tej stránke niekde je aj spísané, čo tam nieje v cene. Nie sú tam: cena prípojok, základy, a také tie veci. Ale to si už určite budeš vedieť dohľadať aj tam.
Samozrejme ak by si mi vedel ponúknuť niečo výhodnejšie, tak sem s tým. Ale podotýkam že určite chcem montovanú stavbu.:D
yoyo3333
05.05.11,04:04
3.3 2011 zhotovovali finálnu fasádnu omietku!!!
Odporúčam vám pýtať si veľmi veľa referencií.

Kde zhotovovali tu omietku? Veď referencie si pýtam tu. Zatiaľ nepoznám nikoho kto má od nich postaveny dom.
tommi_d
05.05.11,04:45
Cenu domu mi povedali 39.999€ s DPH za dom na klúč vrátane sanity, vane, WC + 2000€ za krb. Myslím, že to tam aj majú niekde na stránke, čo všetko je v tej cene. Je v tom aj zmluvne stanovená záruka na pevnú, vopred dohodnutú cenu. Dom postavia už za 1 mesiac od podpísania zmluvy a dopredu im mám zaplatiť len 2400€ za projekt a nejaké poplatky. Zbytok peňazí sa dopláca až pri preberaní diela. Na tej stránke niekde je aj spísané, čo tam nieje v cene. Nie sú tam: cena prípojok, základy, a také tie veci. Ale to si už určite budeš vedieť dohľadať aj tam.
Samozrejme ak by si mi vedel ponúknuť niečo výhodnejšie, tak sem s tým. Ale podotýkam že určite chcem montovanú stavbu.:D

39999,- uvádzajú cenu za 2 izbový......
treba pripočítať dopravu ak si z TO tak je to min. 1500,- EUR
za strešnú kytinu Mediteran je to 1500,- (štandard je plechová)
za fasádu Terannova je 5000,- (štandard sú nejaké fasádne dosky, inak vhodné možno na kurín nie dom)
za elekriku v kuchyni 400,- EUR
za projekt od Apex 690,-
za osadzovačku + siete 500,-
za revízie elektro 170,-
za revíziu bleskozvodu 70,-
za kontajner na odpad 175,-
suma sumárum 10.000,- EUR doplatok za veci, ktoré v seróznych firmách je ako štandard.

Stále mi nie je jasné čo núti ľudí hľadať firmy tohto razenia v domnení že dostávajú 50 % zľavu z imaginárnej sumy a pritom si kupujú hlboký podštadard

Ešte jedna technická otázka možno Marleu odpovie : trochu mám pochyby o technickom riešení obvodovej konštrukcie, kde nosnú i pohľadovú funkciu tvorí len fermacell bez OSB dosiek, mám totiž obavu , že tie spoje budú neustále praskať tak, ako v ich vzorovom dome pri baumaxe v Nitre
yoyo3333
05.05.11,06:31
39999,- uvádzajú cenu za 2 izbový......
treba pripočítať dopravu ak si z TO tak je to min. 1500,- EUR
za strešnú kytinu Mediteran je to 1500,- (štandard je plechová)
za fasádu Terannova je 5000,- (štandard sú nejaké fasádne dosky, inak vhodné možno na kurín nie dom)
za elekriku v kuchyni 400,- EUR
za projekt od Apex 690,-
za osadzovačku + siete 500,-
za revízie elektro 170,-
za revíziu bleskozvodu 70,-
za kontajner na odpad 175,-
suma sumárum 10.000,- EUR doplatok za veci, ktoré v seróznych firmách je ako štandard.

Stále mi nie je jasné čo núti ľudí hľadať firmy tohto razenia v domnení že dostávajú 50 % zľavu z imaginárnej sumy a pritom si kupujú hlboký podštadard

Ešte jedna technická otázka možno Marleu odpovie : trochu mám pochyby o technickom riešení obvodovej konštrukcie, kde nosnú i pohľadovú funkciu tvorí len fermacell bez OSB dosiek, mám totiž obavu , že tie spoje budú neustále praskať tak, ako v ich vzorovom dome pri baumaxe v Nitre

Cenu 39.999€ mi povedali na 3izbovu verziu, keď je v akcii. S dopravou som počítal. S tou strešnou krytinou, no neviem ale ja na nej nič zlé nevidím... veď veľa domov ju má, ale budiš, je na zváženie či si nedať radšej hneď tu lepšiu a snáď aj kvalitnejšiu. Fasádu mi vraveli že je taká ako tam v nitre a tie dosky to sú tie pod a nad oknami (aspoň tak mi to bolo vysvetlené). Elektroinštalácia je komplet v cene. Neviem o tom že by sa v kuchyni malo niečo dorábať. Ak máš na mysli pripojenie spotrebičov, tak to je myslím si že normálne a nikde to nieje zahrnuté v dodávke na klúč. Ten projekt je zahrnutý v cene domu a platíš ho dopredu v tom 2400€ preddavku. Ďalej neviem čo máš na mysli s tou osadzovačkou? Siete sú v cene domu po prívody do domu pokial viem. Revízie a veci tomu podobné žiadna firma nedáva v cene domu a to ani v cene na klúč. Čo som ja doteraz videl vždy je to za príplatok. A zabudol si na základy. Aj tie sa musia spraviť, ale tiež ich žiadna spoločnosť nedáva v cene. Keď si s tvojho výpočtu odstránim tú fasádu (mne sa tá čo je v nitre páči), tak to je hneď o 5000 menej. a pokial by som si nechal aj tú lacnejšiu strechu tak ďalších 1500. A dá sa napríklad aj odrátať tá ich terasa, lebo napr. mne sa nepáči. tá je tiež tuším 1500. Radšej by som si potom spravil vlastnú s prirodzeného terénu. Ale dik za názor.;)
tommi_d
05.05.11,06:38
Cenu 39.999€ mi povedali na 3izbovu verziu, keď je v akcii. S dopravou som počítal. S tou strešnou krytinou, no neviem ale ja na nej nič zlé nevidím... veď veľa domov ju má, ale budiš, je na zváženie či si nedať radšej hneď tu lepšiu a snáď aj kvalitnejšiu. Fasádu mi vraveli že je taká ako tam v nitre a tie dosky to sú tie pod a nad oknami (aspoň tak mi to bolo vysvetlené). Elektroinštalácia je komplet v cene. Neviem o tom že by sa v kuchyni malo niečo dorábať. Ak máš na mysli pripojenie spotrebičov, tak to je myslím si že normálne a nikde to nieje zahrnuté v dodávke na klúč. Ten projekt je zahrnutý v cene domu a platíš ho dopredu v tom 2400€ preddavku. Ďalej neviem čo máš na mysli s tou osadzovačkou? Siete sú v cene domu po prívody do domu pokial viem. Revízie a veci tomu podobné žiadna firma nedáva v cene domu a to ani v cene na klúč. Čo som ja doteraz videl vždy je to za príplatok. A zabudol si na základy. Aj tie sa musia spraviť, ale tiež ich žiadna spoločnosť nedáva v cene. Keď si s tvojho výpočtu odstránim tú fasádu (mne sa tá čo je v nitre páči), tak to je hneď o 5000 menej. a pokial by som si nechal aj tú lacnejšiu strechu tak ďalších 1500. A dá sa napríklad aj odrátať tá ich terasa, lebo napr. mne sa nepáči. tá je tiež tuším 1500. Radšej by som si potom spravil vlastnú s prirodzeného terénu. Ale dik za názor.;)

ok tvoje prachy, tvoje rozhodnutie
yoyo3333
05.05.11,06:44
ok tvoje prachy, tvoje rozhodnutie

Nie- nie. Ja som ťa nechcel uraziť. Ja len hľadám najvhodnejšie a zároveň lacné riešenie. Veď v dnešnej dobe asi väčšina z nás hladá ako postaviť čo najlacnejšie. Samozrejme to nechcem na úkor kvality. Veď preto tu aj žiadam ludí o názor. A ver mi že aj ten tvoj si cením. Len sa viem zmieriť napr. s plechovou strechou.;)
fefe30
05.05.11,07:33
Keď sa ti to tak páči, tak choď do toho a o mesiac nám napíšeš, ako sa ti býva, či to je podľa tvojich predstáv a možností.

Ja som sa začal pohrávať s myšlienkou výstavby RD asi pred 3 rokmi. Moja prvá predstava bola, dať si postaviť montovaný domček. Hladal som vhodný pozemok a popri tom som študoval veci ohladom výstavby. Po čase čítania ohľadom stavieb som si spravil vlastný názor na montované domy, a rozhodol som sa pre murovaný. A prečo ? V rodine mám stavbárov, ktorí ma pre murovanie len utvrdili. Tiež montovaný dom nemá po čase takú hodnotu, ako murovaný... ale o tom písať nebudem to si nájdeš v inej téme. Chcel som povedať, že stavba domu vyžaduje veľa študovania, času a zdravého úsudku pri rozhodovaní o druhu stavby stavby , materialoch, .... A firmy tohto typu čo žačínajú predávať domy s baťovskými cenami ako hypermarkety banány, na ne nech si spraví každý svoj názor, ale mna určite nepresvedčili. Osobne poznám jednu montovanú stavbu (plocha zakladov cca 90m2) a firma montuje na kluc za 2,3 mil sk a už staviteľ nadáva, že firma to predražuje s čim pravdaže nerátal (hypotéka). Nehovorím, že je to zlý dom, ale ja by som taký nechcel, mať všetko obyté sadrokartonom určite nie. Ale treba si uvedomiť, že skoro nepohol ani prstom, a stavbu necháva na firmu. Firma ti nebude dohadovať zlavy v stavebninách, nebude kupovať veci bez DPH, zhánať lacných majstvov,..... Jednoducho mať veľa muziky za málo penazí nejde a pri stavbe domu to platí dvakrát. Ale niekomu to vyhovuje a ak patríš do tejto skupiny, robota okolo výstavby ti nevonia, potrebuješ rýchlo bývať, tak určite je toto pre teba alternatíva.
Keď chceš stavať najlacnejšie, tak určite montovaný dom medzi najlacnejšie nepatrí. Pretože montované majú veľmi malú výmeru, často ako maličký byt. Potom sú aj náklady nizke a baťovská cena. Osobne nepoznám nikoho kto by muroval dom s rozlohou montovaného. Lebo montované sú také mini domčeky. Môj typ pre najlacnejšiu výstavbu je svojpomocne vo vlastnej réžii jednoduchý bungalov z porobetonu. Pretože každá jedna firma potrebuje nakrmiť viac hladných krkov a poriadne ta oholí. :-)
tommi_d
05.05.11,07:36
Nie- nie. Ja som ťa nechcel uraziť. Ja len hľadám najvhodnejšie a zároveň lacné riešenie. Veď v dnešnej dobe asi väčšina z nás hladá ako postaviť čo najlacnejšie. Samozrejme to nechcem na úkor kvality. Veď preto tu aj žiadam ludí o názor. A ver mi že aj ten tvoj si cením. Len sa viem zmieriť napr. s plechovou strechou.;)

veď si ma ani neurazil :) , len táto spoločnosť na mňa nepôsobí práve najdôveryhodnejšie, už tú podobná bola a ľuďom zostali len oči pre plač
yoyo3333
05.05.11,08:42
veď si ma ani neurazil :) , len táto spoločnosť na mňa nepôsobí práve najdôveryhodnejšie, už tú podobná bola a ľuďom zostali len oči pre plač

Veď to!!!
Presne toho sa najviac obávam, aby som nesplácal hypotéku a aj tak zostal bývať v prenájme. Práve preto sa mi táto ponuka pozdáva, že sa platí až po prebraní hotového diela.:rolleyes:
marleau
05.05.11,12:01
Ja poznám firmu,ktorá postaví dom za 30.000,- eur s DPH,bol som v dvoch takých pozrieť,chceli so mnou spolupracovať...
Nepredali ešte ani jeden.
Ja som spoluprácu odmietol.Samozrejme.
Čím lacnejšie neznamená tým najlepšie.Veď v dnešnej dobe všetko čosi stojí a pri stavbe domu teda poriadne.Nech mi nikto nevraví,že tam,kde ja mám problém zmestiť sa do ceny len za materiál,tam mi druhá firma ponúkne aj výrobu a montáž a hlavne bude kvalitná.
Ak áno,sú nasledovné možnosti alebo ich kombinácie:
- niekto ich dotuje,
- materiál je kradnutý,
- zvyšok doplácajú zo svojho,
- montéri robia zdarma (eventuálne tiež doplácajú),
- používajú tak nekvalitné prvky,že ich vedia zohnať za tretinovú cenu (to platí aj o odbornosti) alebo
- ja už neviem.
Nech Vám rozpíšu jednotlivé konštrukcie,ich zloženie,značku materiálu a jeho výrobcu,predložia certifikáty na všetky materiály.Urobím to aj ja a porovnajte.
marleau
05.05.11,12:02
Veď to!!!
Presne toho sa najviac obávam, aby som nesplácal hypotéku a aj tak zostal bývať v prenájme. Práve preto sa mi táto ponuka pozdáva, že sa platí až po prebraní hotového diela.:rolleyes:Veď hej,keď bude všetko zakryté a ako nové to bude akože dobre vyzerať.
marleau
05.05.11,12:13
Keď sa ti to tak páči, tak choď do toho a o mesiac nám napíšeš, ako sa ti býva, či to je podľa tvojich predstáv a možností.

Ja som sa začal pohrávať s myšlienkou výstavby RD asi pred 3 rokmi. Moja prvá predstava bola, dať si postaviť montovaný domček. Hladal som vhodný pozemok a popri tom som študoval veci ohladom výstavby. Po čase čítania ohľadom stavieb som si spravil vlastný názor na montované domy, a rozhodol som sa pre murovaný. A prečo ? V rodine mám stavbárov, ktorí ma pre murovanie len utvrdili. Tiež montovaný dom nemá po čase takú hodnotu, ako murovaný...To je pekná sprostosť,s prepáčením za výraz ale o tom písať nebudem to si nájdeš v inej téme. Chcel som povedať, že stavba domu vyžaduje veľa študovania, času a zdravého úsudku pri rozhodovaní o druhu stavby stavby , materialoch, preto to treba nechať na odborníkov.... A firmy tohto typu čo žačínajú predávať domy s baťovskými cenami ako hypermarkety banány, na ne nech si spraví každý svoj názor, ale mna určite nepresvedčili. Osobne poznám jednu montovanú stavbu (plocha zakladov cca 90m2) a firma montuje na kluc za 2,3 mil sk a už staviteľ nadáva, že firma to predražuje s čim pravdaže nerátal (hypotéka)cenová ponuka s podrobným popisom nepustí,ale to nepochopia tí,čo nechcú. Nehovorím, že je to zlý dom, ale ja by som taký nechcel, mať všetko obyté sadrokartonom určite nie. Ale treba si uvedomiť, že skoro nepohol ani prstom, a stavbu necháva na firmu. Firma ti nebude dohadovať zlavy v stavebninách, nebude kupovať veci bez DPH, zhánať lacných majstvov,..... Jednoducho mať veľa muziky za málo penazí nejde a pri stavbe domu to platí dvakrát. Ale niekomu to vyhovuje a ak patríš do tejto skupiny, robota okolo výstavby ti nevonia, potrebuješ rýchlo bývať, tak určite je toto pre teba alternatíva.
Keď chceš stavať najlacnejšie, tak určite montovaný dom medzi najlacnejšie nepatrí. Pretože montované majú veľmi malú výmeru, často ako maličký byt. Potom sú aj náklady nizke a baťovská cena. Osobne nepoznám nikoho kto by muroval dom s rozlohou montovaného. Lebo montované sú také mini domčeky. toto keď som si prečítal,tak som odpadol,našťastie som nebol sám doma,tak som nezomrel.Teraz sa to bojím prečítať druhýkrát,ale v spoločnosti lekára a spripraveným pohárom vody to zvládam.Hodím sem foto,kde dom má tri podlažia a rozmery 11 x 50 metrov...Môj typ pre najlacnejšiu výstavbu je svojpomocne vo vlastnej réžii jednoduchý bungalov z porobetonu. Pretože každá jedna firma potrebuje nakrmiť viac hladných krkov a poriadne ta oholí. :-)každá jedna určite nie!
marleau
05.05.11,12:16
yoyo 3333,
možem sa Ťa spýtať,čo si v zamestnaní alebo čím sa živíš?
Ak nechceš,neodpovedaj.
yoyo3333
05.05.11,13:02
yoyo 3333,
možem sa Ťa spýtať,čo si v zamestnaní alebo čím sa živíš?
Ak nechceš,neodpovedaj.

Kludne na to odpoviem. Momentálne pracujem v skladoch. Som niečo ako vedúci skladu, ale len s jedným podriadeným. Myslím že to mám aj v profile. Odborník na stavby nie som, preto som aj tu. Ale zase tiež nejakú tú predstavu o stavbách mám. Po vojne som robil 2,5 roka pomocné prace na stavbách a som vyučený elektrikár.
Stavať sám si nemôžem. Síce by som si vedel veľa vecí spraviť sám, ale nemám na to čas a hlavne budem stavať cez hypotéku a nebudem si môcť dovoliť splácať hypotéku a ešte aj bývať v drahom prenájme, až dokedy nepostavím stavbu aby bola aspoň trochu obývatelná. Preto nevidím iné riešenie ako montovaný dom (čo je rýchle a aj som presvedčený o prednostiach týchto stavieb) a stavba na klúč.
marleau
05.05.11,13:22
Chcel som to porovnať s niečim,čo vyrábaš alebo tak,ale takto to nejde.Nevadí.
marleau
05.05.11,13:29
Kludne na to odpoviem. Momentálne pracujem v skladoch. Som niečo ako vedúci skladu, ale len s jedným podriadeným. Myslím že to mám aj v profile. Odborník na stavby nie som, preto som aj tu. Ale zase tiež nejakú tú predstavu o stavbách mám. Po vojne som robil 2,5 roka pomocné prace na stavbách a som vyučený elektrikár.
Stavať sám si nemôžem. Síce by som si vedel veľa vecí spraviť sám, ale nemám na to čas a hlavne budem stavať cez hypotéku a nebudem si môcť dovoliť splácať hypotéku a ešte aj bývať v drahom prenájme, až dokedy nepostavím stavbu aby bola aspoň trochu obývatelná. Preto nevidím iné riešenie ako montovaný dom (čo je rýchle a aj som presvedčený o prednostiach týchto stavieb) a stavba na klúč.
Potrebujem podklady na konkrétny typ domu.
mail: metis@atlas.sk
Urobím cenovú ponuku ako si ju ja predstavujem a potom si porovnáš.Ak možeš,pošli mi aj cenovú ponuku od tých adeptov,čo o nich píšeme.
yoyo3333
05.05.11,14:52
Chcel som to porovnať s niečim,čo vyrábaš alebo tak,ale takto to nejde.Nevadí.

Myslím že viem na čo si chcel poukázať tým porovnaním. Na to že nemôžu predavať niečo z rabatom keď je to pod vyrobnou cenou... či...?;)
Uistujem ťa že som sa ich na to pýtal. Bolo mi to vysvetlené tým že preto sú taký lacný, lebo oni lacno a vo velkých množstvách nakupujú. Vraj im posielajú dodávatelia samy ponuku, keď im vraj zostane napr. za kamion... dva, tri príklad dlažby, tak im to zo zlavou odpredajú a oni nakupujú na sklad. Tak takto mi to bolo vysvetlené. Kedže sám robím v sklade, tak ti môžem povedať, že naozaj sa to tak robí. Týmto si ich nezastávam, len posúvam ďalej ako mi to vysvetlily oni.
misoft
05.05.11,15:48
to yoyo3333:
Radšej sa spoj priamo http://www.bauholding.net/
marleau
05.05.11,16:16
Robil som dom,ktorý mali oni robiť,stihli len základovú dosku,no teda ak je toto zrkadlo firiem na drevené montované domy tak potom ...
A tá platňa....keď mi ostane betón,tak ho nenahrniem na jednu stranu dosky,pod obvodovú stenu a nenechám 5 cm rozdiel na 1,5 metri...
220870
05.05.11,16:35
Kde zhotovovali tu omietku? Veď referencie si pýtam tu. Zatiaľ nepoznám nikoho kto má od nich postaveny dom.
Majú to na svojej stránke v galérii.
tommi_d
05.05.11,16:55
Myslím že viem na čo si chcel poukázať tým porovnaním. Na to že nemôžu predavať niečo z rabatom keď je to pod vyrobnou cenou... či...?;)
Uistujem ťa že som sa ich na to pýtal. Bolo mi to vysvetlené tým že preto sú taký lacný, lebo oni lacno a vo velkých množstvách nakupujú. Vraj im posielajú dodávatelia samy ponuku, keď im vraj zostane napr. za kamion... dva, tri príklad dlažby, tak im to zo zlavou odpredajú a oni nakupujú na sklad. Tak takto mi to bolo vysvetlené. Kedže sám robím v sklade, tak ti môžem povedať, že naozaj sa to tak robí. Týmto si ich nezastávam, len posúvam ďalej ako mi to vysvetlily oni.

tá realita je bohužiaľ iná, to že berú na kamióny materiály je rozprávka na dobrú noc, to by museli byť multimilionári
mám info, že na dom na Domexpe v Nitre minulý rok obehávali dodávateľov a tlačili ich do dodávok bez zaplatenia
a najnovšie info, že hľadajú rôzne partie na montáže svojich domov, ktorým potom akosi zabudnú zaplatiť a tak sa chcú liečiť na iných, bohužiaľ, tieto praktiky majú krátku životnosť
220870
05.05.11,17:02
Nemám rád firmy tipu rýchlostav ,peknestav a podobné názvy.Oni väčšinou preskočili jeden medzistupeň vývoja,podobne , ako Rusi, kapitalizmus.Najskôr by sa mali naučiť stavať kvalitne potom pomaly zrýchlovať až potom hľadieť na krásu obalu.Na stránke v galérii mi prvé uderilo do očí to čo chceli ukázať ,predražené interiéry len tá zariadená kuchyňa stála 10 -20 000€.To chcú človeka ,ktorý si ledva zoberie hypotéku na dom ohúriť a pritom tvrdiť muziku , lacným domom.ok reklama beriem.
Ale to ,že majú zašalovanú cestu pred betonážou jedným hranolom ktorý kotvili 10-kami roxormi to si dá do firemnej galérie len človek ,ktorý rozumie chytaniu májových chrústov ,ale nie stavbárčine.
Nechcem odhovárať od tej fa nepoznám ju a z tej fotogalérie som sa dozvedel len to ,že sú to asi ich prvé domy ktoré stavajú.
Ale musím uznať ,že ste tu jeden z mála ,ktorý sa neurazil ,keď mu napísali niečo proti srsti.
tommi_d
05.05.11,17:54
Nemám rád firmy tipu rýchlostav ,peknestav a podobné názvy.Oni väčšinou preskočili jeden medzistupeň vývoja,podobne , ako Rusi, kapitalizmus.Najskôr by sa mali naučiť stavať kvalitne potom pomaly zrýchlovať až potom hľadieť na krásu obalu.Na stránke v galérii mi prvé uderilo do očí to čo chceli ukázať ,predražené interiéry len tá zariadená kuchyňa stála 10 -2000€.To chcú človeka ,ktorý si ledva zoberie hypotéku na dom ohúriť a pritom tvrdiť muziku , lacným domom.ok reklama beriem.
Ale to ,že majú zašalovanú cestu pred betonážou jedným hranolom ktorý kotvili 10-kami roxormi to si dá do firemnej galérie len človek ,ktorý rozumie chytaniu májových chrústov ,ale nie stavbárčine.
Nechcem odhovárať od tej fa nepoznám ju a z tej fotogalérie som sa dozvedel len to ,že sú to asi ich prvé domy ktoré stavajú.
Ale musím uznať ,že ste tu jeden z mála ,ktorý sa neurazil ,keď mu napísali niečo proti srsti.

tesať do kameňa, moja reč
yoyo3333
08.05.11,20:57
Nemám rád firmy tipu rýchlostav ,peknestav a podobné názvy.Oni väčšinou preskočili jeden medzistupeň vývoja,podobne , ako Rusi, kapitalizmus.Najskôr by sa mali naučiť stavať kvalitne potom pomaly zrýchlovať až potom hľadieť na krásu obalu.Na stránke v galérii mi prvé uderilo do očí to čo chceli ukázať ,predražené interiéry len tá zariadená kuchyňa stála 10 -20 000€.To chcú človeka ,ktorý si ledva zoberie hypotéku na dom ohúriť a pritom tvrdiť muziku , lacným domom.ok reklama beriem.
Ale to ,že majú zašalovanú cestu pred betonážou jedným hranolom ktorý kotvili 10-kami roxormi to si dá do firemnej galérie len človek ,ktorý rozumie chytaniu májových chrústov ,ale nie stavbárčine.
Nechcem odhovárať od tej fa nepoznám ju a z tej fotogalérie som sa dozvedel len to ,že sú to asi ich prvé domy ktoré stavajú.
Ale musím uznať ,že ste tu jeden z mála ,ktorý sa neurazil ,keď mu napísali niečo proti srsti.

Veď ja sa ani nemám prečo urážať. Nie je to moja firma. Chcel som vedieť názory ľudí a dostal som ich:D. Aj tak by som ale rád počul názor od človeka, ktorý má skúsenosť priamo s touto firmou.;)