hombrito
04.05.11,14:59
Pozdravujem,

s manzelkou sa rozvadzame pricom cakame na vytycenie pojednavania. Mame dva byty v spolocnom vlastnictve. Manzelka je netrpezliva a navrhuje, aby sme tieto vysporiadali dohodou este pred rozhodnutim sudu. Ja nemam namietky, ale zda sa mi jej postup pravne otazny. Navrhuje prepisat obe nehnutelnosti na dospelu dceru ( darovacou zmluvou ?) a nasledne dcera by prepisala jednu nehnutelnost na mna a jednu na manzelku. Ak si odmyslime spolahlivost dcery zostava niekolko otazok.
1/ Je tento sposob legalny ?
2/ Ak ano, ake uskalia by vyplyvali z navrhovaneho vysporiadania
3/ Da sa takyto sposob prevodu uskutocnit ( pravne aj administrativne) za 2-3 tyzdne ?

Vopred dakujem za pomoc

S pozdravom
Hombrito
dada111
04.05.11,13:04
ked sme sa rozvádzali s bývalým manželom, tak sme vlastnili nehnuteľnosť dom deň pred rozvodom sme ho predali, podpísali predajnú zmluvu a druhý deň sme mali rozvod. Dá sa to.
Mária27
04.05.11,14:14
Otázka skôr znie, čo by ste tými prevodmi získali. Darovacie zmluvy majú vždy svoje riziká.
Ak sa chcete vyporiadať dohodou (nie súdne), môžete tak urobiť po rozvode. Ak necháte delenie na súd, bude to drahšie.
Dohodu spísanú a podanú do katastra notárom či advokátom vám za tú dobu aj zapíšu. To darovanie by čas podstatne predĺžilo.
Eulalia
04.05.11,14:24
Otázka skôr znie, čo by ste tými prevodmi získali. Darovacie zmluvy majú vždy svoje riziká.
Ak sa chcete vyporiadať dohodou (nie súdne), môžete tak urobiť po rozvode. Ak necháte delenie na súd, bude to drahšie.
Dohodu spísanú a podanú do katastra notárom či advokátom vám za tú dobu aj zapíšu. To darovanie by čas podstatne predĺžilo.
Nehovoriac o tom, že v podstate sa takto obchádza zákon.:---
Doporučujem počkať po rozvode.
Barbara
05.05.11,07:20
Nakoľko som ja neveriací tomáš, tak vidím v tom špekuláciu. Keď súhlasíš s darovaním, tak možno zostaneš bez gamby, vlastne potom nebudeš vlastniť ništ .Taktoti patríz oboch nehnuteľnosti polovica, teda jeden celok. Nebuď naivný. Ja na tvojom mieste by som nesúhlasila so žiadnym darovaním, nech sa tie nehnuteľnosti rozdelia správne, jedna moja, druhá tvoja a žiadne darovanie;)

p.s. Nepodceňovala by som spoľahlivosť dcéry, ale ani manželky ;):rolleyes::rolleyes:.
ivustek
05.05.11,07:43
Ja sa do tejto problematiky nevyznám, ale je mi veľmi podozrivé, prečo to manželka tak súri pred rozvodom a ešte k tomu takým spôsobom. Ja byť na tvojom mieste, obávala by som sa toho, že dcéra potom jeden byt prepíše na manželku a druhý si nechá pre seba. Načo takéto prepisovačky teraz, keď sa to dá urobiť bez akýchkoľvek problémov po rozvode?
doktor23
05.05.11,13:18
Dá sa to spraviť aj v jednej zmluve, takže obavu by mať nemuseli ....
Je však pravdou, že darkyňa (dcéra) môže žiadať svoj dar späť, ak by sa obdarovaný k nej správal v rozpore s dobrými mravmi ... a to už je na zvážení ...
Vzdajte sa práva na odvolanie, s právoplatným rozsudkom spíšte dohodu o vyporiadaní BSM .... nestojí to ani menej, ani viac ....