leg408
04.05.11,17:06
Ahojte, mám problém s xp. F pohode preformatované disky začne inštalovať a ako sa reštartoval, tak sa mi na pc-ku zjaví modrá obrazovka. Problém je v tom, že ked dám že pokračovať v instaláci tak to odomna chce service pack 3. Chcel som tuto instalaciu skoncit no nechce ma vratit spat do Winu povodneho. vzdy sa restartuje a je to o tom istom. a chce to odomna cdčko service pack 3 ... Ako to spraviť aby mi to zobralo to cdčko. Poprípadne, ako by som to spravil ..
Pomoc :(
misoft
04.05.11,15:35
Preformátované disky = holý počítač bez OS (nie je tam ani ten pôvodný Windows = nedostaneš ho)
Vlado40
05.05.11,15:53
Po prvom reštarte nechávaš CD v mechanike ?Ak ho vyberieš po reštarte ,tak je to chyba pretože windows XP aj po reštarte z toho CD ťahá údaje a preto si ho pýta späť.
kamowski
05.05.11,15:59
Ak prebehlo formátovanie (predpokladám, že na C:/, že tam si mal aj starý win a že si tam inštaloval aj ten nový), tak už tam žiaden win nemáš, tak ako píše aj misoft.

Takže ostáva len nová inštalácia:
1 vložiť cd win xp, reštartovať pc, nobootovať (spustiť systém) z inštalačného cd (v biose musí byť nastavené 1.(first, primary...)boot device=cdrom)
2 pri spustení pc pri čiernej obrazovke (+ plno nezrozumiteľných čísel :) ) je v poslednom riadku "stlačte ľubovoľnú klávesu...." - stlačiť
3 nabehne modrá obrazovka...... - inštalovať, súhlasiť......
4 vybrať C:/, inštalovať, už neformátovať (načo ešte raz)
5 vypiť kávu, čaj...nainštalovať a počkať, kým reštartuje
6 ten istý úvod ako v kroku 2 ale už nič NETLAČIŤ !!!, počkať kým nabehne nový win
potom nastaviť zopár vecí, ktoré bude inštalácia pýtať
7 po úplnom nainštalovaní vybrať cd, reštartovať a hneď v biose nastaviť 1.(first, primary...)boot device=HDD
zel3nak
17.05.11,14:14
a ked budes neskor znova preinstalovavat win, tak nezabudnut 7.krok nastavit naspat na first boot device=cdrom