simikusa
04.05.11,17:42
Dobry den.

Som SZČO a chcela by sa spytat vás ako uctujete v JU mesacne platby do zdravotnej poistovne. Uctujete najprv zaväzok voci ZP a potom uhradu?? Najlepsie presny postup, aby som si overila, ci to robim spravne.

Dakujem vopred za odpovede.
mizu24
04.05.11,18:57
Mesačnú platbu zapíšem do záväzkov a pri úhrade ju zaúčtujem ako VOZD - platby do fondov.
simikusa
05.05.11,14:42
Dakujem pekne za odpoved. Ale zial stale stojim na jednom mieste. Totizto uctujem v programe Pohoda a zaplatila som mesacnu platbu do zdravotnej poistovne za mesiac april 2011. Od 1. maja 2011 som sa stala dobrovolnym platcom DPH. Prosim, napise mi niekto presny postup ako to zauctovat v danom programe? Aj aky vplyv to ma na DPH?

Dakujem pekne vopre.
Katarina
05.05.11,18:54
Platba do zdravotnej poisťovne nemá žiadny vplyv na DPH.
mizu24
05.05.11,18:59
no asi som nepochopila. Prečo by to malo mať niečo spoločné s DPH? Veď to s tým vôbec nesúvisí, odvody nepodliehajú DPH. Ja účtujem v MRP, takže s účtovaním v Pohode ti asi neporadím.

...posúvam
simikusa
05.05.11,19:49
Dakujem za prispevky. Pytam sa preto na tu DPH, pretoze ked dam vytvorit ostatny zaväzok (voci ZP), tak sa ma pyta aby som zvolila vztah k DPH, cize zato sa pre istotu pytam ako to spravne zauctovat. Rada si robim uctovnictvo sama, ale este sa mam vela co ucit. :)