Vidni
04.05.11,20:30
Ahojte,

fyzicka osoba ma trvaly pobyt na Slovensku, kde sa aj prevaznu vacsinu roka zdrzuje. V Ceskej republike ma zriadenu zivnost. Na tuto zivnost si fakturuje prijmy, ktore plynu zo zdrojov na Slovensku, ale na Slovensku nema trvalu prevadzkaren (povaha cinnosti si to nevyzaduje).

Otazka znie, kde a v akej vyske bude takyto zivnostnik platit odvody a dane. Moze si uplatnit 60% cesky pausal?

Inymi slovami, ak jeho prijmy za rok budu predstavovat 10 000 Eur a nebude mat ziadne realne vydavky, kolko by mu ostalo v pripade, ze by si chcel uplatnit 60% pausal (ak je to teda mozne)?

Bol by som rad, ak by ste mohli svoje odpovede podopriet paragrafmi, alebo osobnou skusenostou. Tuto vec som konzultoval uz s viacerymi ludmi a mam mnoho protichodnych nazorov.

Vopred dakujem!
eoneon
18.06.11,17:48
Ak mas cesku zivnost, uctujes podla ceskych zakonov, cize aj 60% vydavky. U nas zdanujes iba cisty zisk (vydavky (ci uz realne, ako napriklad odpisy majetku a podobne, alebo pausalne) sa urcuju podla zakonov daneho statu), je na kolonka niekde u konca DP pre prijmy zo zahranicia.
eoneon
20.06.11,09:50
tak dnes som zistil, ze to tak (vraj) nie je, ospravedlnujem sa teda za (zrejme) mylnu informaciu... blizsie vid http://www.porada.sk/t107554-dp-typ-b-zivnost-v-cechach.html#post1772639