Jurajko Pumpar Kralik
04.05.11,21:13
Vie my dakto poradit ako sa zbavim funkcie konatela ked nie som spolocnik a majitel je len jeden .

Dakujem za vsetky prispevky
VieraPopluharova
04.05.11,19:21
Vie my dakto poradit ako sa zbavim funkcie konatela ked nie som spolocnik a majitel je len jeden .

Dakujem za vsetky prispevky

Ak som dobre rozumela ide o jednosobovu sro, kde Ty si konateľ a majiteľ nie je?
KEJKA
04.05.11,19:26
najrýchlejšie dohodou so spoločníkom, lebo konateľa odvoláva VZ a jediný spoločník vykonáva pôsobnosť VZ.
Čiže skoncipuj zápisnicu z VZ, kde bude uznesenie o odvolaní teba ako konateľa a skús mu to dať podpísať.
Resp. ani nie zápisnicu ale ROZHODNUTIE spoločníka v pôsobnosti VZ.
Jurajko Pumpar Kralik
04.05.11,19:37
Ak som dobre rozumela ide o jednosobovu sro, kde Ty si konateľ a majiteľ nie je?


Presne tak ja som len konatel a nie majitel ani spolocnik
Jurajko Pumpar Kralik
04.05.11,19:38
najrýchlejšie dohodou so spoločníkom, lebo konateľa odvoláva VZ a jediný spoločník vykonáva pôsobnosť VZ.
Čiže skoncipuj zápisnicu z VZ, kde bude uznesenie o odvolaní teba ako konateľa a skús mu to dať podpísať.
Resp. ani nie zápisnicu ale ROZHODNUTIE spoločníka v pôsobnosti VZ.


V danej firme nikdy ziadna valna hromada nebola len majitel a ja majitel stale tvrdi ze hlada konatela a urcite mi to nepodpise.

Tak co robit v danej veci ked firma funguje a treba vselico vybavovat a musim a to zadarmo. Bojim sa toho aby nieco nechcel urobit poza mojim chrbtom.
VieraPopluharova
04.05.11,20:10
V danej firme nikdy ziadna valna hromada nebola len majitel a ja majitel stale tvrdi ze hlada konatela a urcite mi to nepodpise.

Tak co robit v danej veci ked firma funguje a treba vselico vybavovat a musim a to zadarmo. Bojim sa toho aby nieco nechcel urobit poza mojim chrbtom.

A čo tak doručiť mu písomne doporučene do vlastných rúk vzdanie sa konateľa firmy, ak nezvolá valné zhromaždenie do 1 mesiaca, po uplynutí jedného mesiaca prestávaš byť právne konateľom a to i za predpokladu, že sa Ti list s doručenkou vráti neprevzatý, a po uplynutí 3 mesiacov môžeš požiadať súd, aby zosúladil právny stav s obchodným registrom, síce to dlho trvá, ale už po mesiaci od doručenia listu nemusiš vykonávať funkciu konateľa.Preukážeš sa listom kde sa vzdávaš funkcie a doručenou návratkou, alebo neprevzatým listom.