relka
06.01.06,18:58
Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
Vopred ďakujem (Relka)
KEJKA
06.01.06,18:06
chce si uplatnit paušílne výdavky?
vsetkz cisla tu nájdes, daj si Hľadať
DanielaSL
06.01.06,18:06
Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
Vopred ďakujem (Relka)

Relka ocko si buď vedie účtovníctvo alebo si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške buď 25% alebo 60%. Neviem presne kde je klampiarstvo zaradené. Má nárok na odpočítateľnú položku za rok 2005 vo výške 87.936,- Sk.
MIRKA
06.01.06,21:03
Relka ocko si buď vedie účtovníctvo alebo si môže uplatniť paušálne výdavky vo výške buď 25% alebo 60%. Neviem presne kde je klampiarstvo zaradené. Má nárok na odpočítateľnú položku za rok 2005 vo výške 87.936,- Sk.

a neboli náhodou schválené 40%-né paušálne výdavky?
DanielaSL
06.01.06,21:12
a neboli náhodou schválené 40%-né paušálne výdavky?
Boli , ale za rok 2006.
MIRKA
06.01.06,21:16
ahaaa, jasneee... sa ma to osobne netýka, tak to nemám úplne naštudované ;)
ajobs
07.01.06,12:46
Prosím niekoho na Porade,kto mi môže pomôcť s mojím problémom:
Ocko je SZČO,vykonáva remeseľnú živnosť(klampiar).čo všetko si môže odpísať z daň.priznania.Nemá daň.bonus na deti(ten si uplatňuje jeho zamestnaná manželka).Má náklady na telefón,PHM,odvody...Akú má odpočítateľnú položku sám za seba?
Vopred ďakujem (Relka)

Ak patrí klampiarstvo medzi remeselné živnosti (to pozri, či je to tak), a nie je platcom dph, môže si uplatniť paušálne výdavky vo výške 60%.
Ak vedie účtovníctvo, potom si môže uplatniť skutočné výdavky v zmysle účtovných predpisov a ZDP.
abel
07.01.06,15:53
relka, ak má príjem LEN z klampiarstva, to patrí medzi remeselné činnosti, tak mu zrátaj príjmy za celý rok, odrátaj 60 % výdavky bez toho aby si čo len korunu preukazovala, pridaj k tomu výšku zaplatených príspevkov na poistné a za 10 minút máš DP urobené. Má nárok na celú nezdaniteľnú sumu 87.936.- Sk, pokiaľ nebol k 1. 1. 2005 starobný dôchodca. Nedávaš k DP ani výkazy o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch.