lenka_bodorova
05.05.11,07:47
Idem faktrurovať do rakúska FO, s DPH alebo bez DPH? Mne sa zdá že teraz je neaké podmienka, že keď požiada tak bez DPH???
lenka_bodorova
05.05.11,06:12
Potrebovala by som to dosť súrne... Ďakujem
Tica2
05.05.11,09:40
Faktúrovať by si mala s DPH. Pokiaľ požiada o faktúru bez DPH, je to možné ale musí sa v Rakúsku zaregistrovať a DPH zaplatiť tam.
Katarína Cigánová
05.05.11,10:20
Je potrebné vediet v akej pozícii je dodavatel , v akej pozícii odberatel - myslím z pohladu DPH , a čo sa fakturuje . Dodávka tovaru alebo služba ? ak služba aká ???
Doplnenie : málo informácií na správnu odpoved
lenka_bodorova
06.05.11,05:08
Jasné, dopĺňam informácie jedná sa o dodávku okien s montážou v hodnote 5000,-Eur. A ak by sme to mohli fakturovať s DPH, tak podľa ktorého pragrafu? lebo mi vychádza, že by to malo byť bez DPH podľa §69ods. 3. Ďakujem za každý názor.
Lenka1979
06.05.11,05:20
Doplň podľa Katkinej rady postavenie odberateľa. Platca-neplatca DPH? Firma-občan?
lenka_bodorova
06.05.11,05:24
Je to fyzická osobna, občan.
Katarína Cigánová
06.05.11,05:41
Je to fyzická osobna, občan.
No dodávka okien s montážou je podla mojho názoru dodanie podla §13 odst.1b .
Teda miesto dodania je Rakusko. Treba dodanit rakuskou DPH
Vzhladom k tomu že nemáte na koho preniest daňovú povinnost - odberatel je obcan - nezdanitelná osoba , máte povinost registrovat sa pre DPH v Rakusku , vystavit doklad s rakuskou DPH a odviest DPH v Rakusku
- teda podla mojho názoru .
lenka_bodorova
06.05.11,05:52
A nemal by sa práveže zaregistrovať on, aby som mala IČ DPH do súhrnné výkazu? a ešte by som chcela upozorniť na §69 ods. 2. Budem vďačná keď mi to niekto vysvetlí.
Katarína Cigánová
06.05.11,06:00
A nemal by sa práveže zaregistrovať on, aby som mala IČ DPH do súhrnné výkazu? a ešte by som chcela upozorniť na §69 ods. 2. Budem vďačná keď mi to niekto vysvetlí.
Pri prácach v inom štáte je potrebné si legislatívu daného štátu aspon zmapovat.
Ja nepoznám celkom rakusku legislatívu , vychádzam z toho , že zákon o DPH je zosúlaďovaný v rámci EU čím dalej tým viac . / jednotlivé štáty však môžu mat určité odchýlky.
Vychádzam z nášho zákona o DPH , a pri predpoklade , že v AT sa riadia podobne , tak občan je osoba nezdanitelná a teda mu zákon neukladá povinnost zaregistrovat sa .
Povinnost registrácie zákon ukladá zdaniteľnej osobe .
Vy ako dodavatel ste zodpovední za dodržanie zákona a správne odvedenie dane .
Ako vravím - nemáte na koho preniest daňovú povinnost
lenka_bodorova
10.05.11,07:58
Ďakujem, ešte som sa s tým nestretla, ako mám postupovať ďalej, kde sa zaregistrovať, ako odviesť daň???