ireneaos
05.05.11,09:12
Kto by mi vedel poradiť. Chcem preniesť z klasickej analogovej kamery na malé kazety VHS-C obraz aj zvuk do notebooku. Zohnal som si prevodník DVD EZMaker USB Gold od spoločnosti AVerMedia, mám aj akýsi program PowerCinema a DigitalPhoto Navigator. Neviem sa pohnúť ďalej. :mee:
Juraj Tlach
05.05.11,07:15
Ja som to robil cez port 1394. Ale na stolovom pc a nie všetky dosky to podporujú. Z výroby mi tvrdili, že inak to nejde a usb, ako som chcel ťažko. Z kamery priamo do 1394 slotu, ako z tel. to usb :) A robil som to cez nera, všetko nastrihal a napálil na dvd v pohode. Ale taktiež záleží od typu kamery !?
ireneaos
05.05.11,07:22
Ahoj. ja mám na NB 1394. Asi musím zohnať znova nejaký prepojovací kábel z kamery do 1394. Vieš, nechcel by som kupovať niečo, čo neviem isto či to pôjde. Už som mal výdavky na ten prevodník - graber a teraz si ty prvý, kto mi tvrdí, že cez USB to nepôjde. :confused:
Juraj Tlach
05.05.11,07:26
Mne to povedali, keď som chcel kúpiť ten usb...asi si mal sa opýtať predajcu na čo to chceš, možno by poradil. 1394 je naisto, sú to staršie sloty, ktoré sa už moc nepoužívajú. Zober kameru a keď pôjdeš vrátiť kábel usb, nech ti dá na 1394. Predajca mi tvrdil, že tento typ prevodu jedine cez 1394. Ale ako som spomínal, môže to byť aj od typu.
Chobot
05.05.11,08:41
Ahoj. ja mám na NB 1394. Asi musím zohnať znova nejaký prepojovací kábel z kamery do 1394. Vieš, nechcel by som kupovať niečo, čo neviem isto či to pôjde. Už som mal výdavky na ten prevodník - graber a teraz si ty prvý, kto mi tvrdí, že cez USB to nepôjde. :confused:

Dôležité je, aký výstup má kamera. Ak má digitálny A/V výstup, tak môžeš pripojiť na 1394 (alebo inak nazývaný FireWire) konektor do NB. Ak to ale kamera nemá, potom má len analógové výstupy. Ak nám prezradíš značku a typ kamery, tak vieme zistiť, aké máš výstupy a presne poradiť prepojovacie káble. Analógový signál je možné prenášať aj cez USB konektor.

Tiež neviem presne, v čom spočíva tvoj problém - či nevieš prepojiť kameru s PC, alebo prepojenie máš a nevieš to stiahnuť do PC, alebo oboje.

Ak ide o prepojenie, tak keď napíšeš typ kamery, poradíme. Ak potrebuješ grabovať (teda nahrávať v PC záznam z kamery), tak to je lepšie si nájsť na nete návod ku konkrétnemu programu na grabovanie a strihanie videa. To sa nedá naučiť v pár príspevkoch na porade a je to zbytočné písanie. Návodov na každý soft je na nete habadej. Dokonca aj na porade bolo dosť tém na toto, napr. tu:

http://www.porada.sk/t154841-vhs-dvd-konvertovanie.html
KoxXxo
05.05.11,08:42
Hardware máš, software máš, prečo si sa zasekol? Pripoj, nainštaluj a grabuj.
ireneaos
05.05.11,09:05
Mám kameru panasonic NV-RX27 EG. Je to na malé kazetky, myslím VHS-C. Nie je digitálna.
Zohnal som si prevodník od Avermedia, má nápis DVD EZMaker USB Gold. Na jednej strane má USB výstup, ktorý mám zapchatý v NB USB porte, a z druhej strany idú 4 káble: červený, biely, žltý a čierny (taký asi päťkolík - samica). Biely a žltý cinč mám zapojený v kamere.
Mám nainštalované programy Digital Photo Navigator 1.5, Video Mate TV, PowerCinema NE for Everio.
Problém je v tom, že napriek tomu všetkému keď zapnem kameru na play, nikde to nemôžem nájsť na mojom NB. Neviem ako to spustiť, neviem ako sa to grabuje. Už naozaj neviem aký ešte program mám mať, aby som niekde tú kameru našiel. Chápeš? :rolleyes:
jojom
05.05.11,09:55
Chobot
05.05.11,11:51
Mám kameru panasonic NV-RX27 EG. Je to na malé kazetky, myslím VHS-C. Nie je digitálna.
Zohnal som si prevodník od Avermedia, má nápis DVD EZMaker USB Gold. Na jednej strane má USB výstup, ktorý mám zapchatý v NB USB porte, a z druhej strany idú 4 káble: červený, biely, žltý a čierny (taký asi päťkolík - samica). Biely a žltý cinč mám zapojený v kamere.
Mám nainštalované programy Digital Photo Navigator 1.5, Video Mate TV, PowerCinema NE for Everio.
Problém je v tom, že napriek tomu všetkému keď zapnem kameru na play, nikde to nemôžem nájsť na mojom NB. Neviem ako to spustiť, neviem ako sa to grabuje. Už naozaj neviem aký ešte program mám mať, aby som niekde tú kameru našiel. Chápeš? :rolleyes:

Pravdu máš v tom, že nie je digitálna, je to analógová kamera. Preto ani nemá digitálny výstup - 1394 (FireWire). Preto na prenos musíš použiť analógové kanále. Pre zvuk sú určené biely a červený (stereo P/L) konektor a pre obraz je určený buď žltý (kompozit signál) alebo ten čierny (s-video signál). Musíš zapojiť aj pre audio aj pre video. V PC musí spustiť softvér na editáciu a v menu bude funkcia na zaznamenanie videa (capture video). To keď spustíš a zároveň dáš na kamere prehrávanie), tak ten soft ti zaznamená video.
ireneaos
05.05.11,12:00
Chobot, všetko som tak urobil ako píšeš, a nič. Ak dám v programe príkaz že zachyť video alebo niečo podobné, tak mi vyhodí okno, že nedokáže nájsť žiadne zariadenie. Toto isté mi robí aj v programe Windows Movie Maker. :eek:
ireneaos
05.05.11,19:55
Nie je náhodnou problém v tom, že mám slabý notebook? 1,46 GHz a len 0,99 GB RAM. :(
Chobot
06.05.11,07:49
Chobot, všetko som tak urobil ako píšeš, a nič. Ak dám v programe príkaz že zachyť video alebo niečo podobné, tak mi vyhodí okno, že nedokáže nájsť žiadne zariadenie. Toto isté mi robí aj v programe Windows Movie Maker. :eek:

No najprv mu musíš uviesť, odkiaľ má nahrávať. Lebo vstup môže byť rôzny, napr. cez grafickú kartu, cez USB adaptér.

Dobre si nainštaloval ten grabber? A nemáš na grafickej karte video vstup? Že by si použil na grabobanie ten.
Chobot
06.05.11,07:58
Nie je náhodnou problém v tom, že mám slabý notebook? 1,46 GHz a len 0,99 GB RAM. :(

V tom problém nebude. AK je slabá zostava, tak to ide pomaly, ale ide. Tebe nerozpozná vstupné zariadenie - ten grabber.

AK ho zasunieš do USB portu, ohlási ti systém pripojenie nového zariadenia? Alebo skús ho pripojiť do iného USB portu.

Ak spomínaš, že je to NB, tak je možné, že z dôvodu šetrenia batérie je napájanie USB portu vypnuté a preto keď zapojíš zariadenie, tak nedostáva napätie a vlastne vôbec nepracuje - ako keby ani nebolo pripojené.

Skús ho pripojiť na nejaký stolový PC, čo spraví po zapojení - či ho rozpozná ako nové zariadenie.
ireneaos
06.05.11,09:46
Nie, ak ho zapojím do USB portu, tak mi vôbec neukáže že našiel nové zariadenie. A mám tri porty a skúšal som na všetkých.
Chobot
06.05.11,12:55
Nie, ak ho zapojím do USB portu, tak mi vôbec neukáže že našiel nové zariadenie. A mám tri porty a skúšal som na všetkých.

Mám také tušenie, že práve tam bude problém, že notebook ti nerozpozná zariadenie. Skús to pripojiť na nejaký stolové PC, či tam to rozpozná. Náhodou nejaké inštalačné CD s ovládačmi pre to zariadenie nebolo súčasťou balenia?

V krajnom prípade je možné, že samotné zariadenie je pokazené. Preto treba otestovať jeho funkčnosť niekde inde.
Juraj Tlach
06.05.11,13:35
Keby nejaké zariadenie niečo nerozpoznalo, muselo by ohlásiť chybu.Tebe to nejde vôbec...skús to len zapojiť a zapnúť kameru, alebo prehrávanie...nejde tam signál.
ireneaos
10.05.11,20:40
Ja neviem. Vôbec nereaguje. Akoby som ani nič nevopchal do toho blbého USB portu. :(
misoft
10.05.11,21:47
Nebude to náhodou aj tým, že je to analógová kamera (žiadny digitálny signál, ale klasický analógovy tv signál PAL)? Cez USB to potom zaručene nepôjde, jedine cez AD prevodník, alebo cez TV kartu!
kergulaan
11.05.11,04:54
Ja som to riesil asi trochu zlozitejsie, ale islo to.
Z kamery som to nahral na HD do DVD-ka - tam som nieco povystirhoval a nasledne napalil na DVD a bolo.
Ak by si chcel, tak samcozrejme z DVD-ka sa to da napalit na DVD-RW a nasledne na HD v PC a upravit nejakym programom - ak mas.
Uznam je to o jeden, dva kroky zlozitejsie, ale funkcne.
Chobot
11.05.11,12:05
Nebude to náhodou aj tým, že je to analógová kamera (žiadny digitálny signál, ale klasický analógovy tv signál PAL)? Cez USB to potom zaručene nepôjde, jedine cez AD prevodník, alebo cez TV kartu!

Však on to práveže robí cez ten prevodník. On má grabovacie zariadenie, čo uvádza na začiatku (DVD EZMaker USB Gold), ktoré má analógový vstup a výstup do PC cez USB port. Problém je v tom, že PC (teda notebook) mu nechce rozpoznať to grabovacie zariadenie.
ireneaos
11.05.11,14:02
Ja som to riesil asi trochu zlozitejsie, ale islo to.
Z kamery som to nahral na HD do DVD-ka - tam som nieco povystirhoval a nasledne napalil na DVD a bolo.
Ak by si chcel, tak samcozrejme z DVD-ka sa to da napalit na DVD-RW a nasledne na HD v PC a upravit nejakym programom - ak mas.
Uznam je to o jeden, dva kroky zlozitejsie, ale funkcne.
Len problém je v tom, že ja nemám DVD rekordér, takže si to z kamery nedokážem nahrať na hardisk DVD-čka a následne napaľovať na DVD nosiče. :rolleyes:
Viete čo? Už to neriešte. Na svete je kopec iných dôležitejších problémov. Jednoducho som sa s tým zmieril, že to nepôjde a hotovo.
Vďaka všetkým za príspevky. :)
Vlado40
11.05.11,19:33
Ak sa kamera dá pripojiť a pozerať cez TV ,tak sa dá pripojiť aj k PC.
Chobot
11.05.11,21:16
Len problém je v tom, že ja nemám DVD rekordér, takže si to z kamery nedokážem nahrať na hardisk DVD-čka a následne napaľovať na DVD nosiče. :rolleyes:
Viete čo? Už to neriešte. Na svete je kopec iných dôležitejších problémov. Jednoducho som sa s tým zmieril, že to nepôjde a hotovo.
Vďaka všetkým za príspevky. :)

Nie si náhodou z BA?
ireneaos
12.05.11,06:03
Chobot, nie ;) nie som z BA. Som z opačného konca Bananistanu :)
Chobot
12.05.11,06:10
Chobot, nie ;) nie som z BA. Som z opačného konca Bananistanu :)

škoda, pozrel by som ti to osobne. Teda nevieš, či ti vôbec funguje ten prevodník? Ak chceš, môžeš mi ho poslať poštou, vyskúšam to doma a pošlem ti to späť. Možno tam treba niečo inštalovať. Aspoň budeš vedieť, či vôbec to zariadenie od AverMedia je funkčné.
ireneaos
12.05.11,06:53
Vďaka chobot. Rozhodol som sa, že si kúpim nejakú digitálnu kameru. Len sa ešte neviem rozhodnúť ktorú. Nechcem nejako preplácať, ale zas nechcem ani nejaký sajrajt. Taký zdravý stred, dobrý pomer ceny a kvality.
Prevodník som už vrátil, takže analog už neriešim. :)
Ak chceš, tak mi poraď tu http://www.porada.sk/t168048-aku-digitalnu-kameru.html
;)
verads
18.05.11,21:26
prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd
Chobot
19.05.11,06:23
prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd

A máš aspoň videoprehrávač (VHS prehrávač)? AK ani to nie, tak ti to musí niekto spraviť. Veď na niečom musíš tie kazety prehrať, aby si dostala video do PC alebo do DVD rekordéra.
misoft
19.05.11,15:40
prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd
Mám magnetofónové kazety, ale už nemám kazetový magnetofón, ani CD prehrávač - môžem ich prehrať v počítači? Vložím ich do DVD mechaniky :---

Ak máš VHS kazety, na prehratie potrebuješ VHS videomagnetofón, prípadne prehrávač, na uloženie DVD rekordér s HDD (alebo aj bez neho), prípadne PC, pár káblov.

Bez toho si postav kazety na výšku za sebou ako dominové kocky a brnkni do prvej kazety - aspoň budú padať.
verads
19.05.11,19:43
Hm, za tu poslednu radu dakujem ... Ale fakt , no našiel by sa aj videorekorder aj DVD recordér, aby som pravdu povedala uz neviem navod na videorecorder , ale nejak skusim .... vdaka
Chobot
19.05.11,20:38
Hm, za tu poslednu radu dakujem ... Ale fakt , no našiel by sa aj videorekorder aj DVD recordér, aby som pravdu povedala uz neviem navod na videorecorder , ale nejak skusim .... vdaka

:eek: Čo tam potrebuješ návod? Veď to má 5 a pol tlačidiel, play, stop, pause, FF, RW a eject. Zasunieš kazetu a dáš play. ..:rolleyes:
misoft
20.05.11,00:29
....a na DVD rekordéri dáš REC. Kábliky z videomagnetofónu pichneš do dierok OUT (VON) a na DVD rekordéri pichneš do IN (DNU).
verads
20.05.11,22:04
:eek: Čo tam potrebuješ návod? Veď to má 5 a pol tlačidiel, play, stop, pause, FF, RW a eject. Zasunieš kazetu a dáš play. ..:rolleyes:

No ved hej, ale ved treba nájst aj stanicu kde to beží, a najmä na tychto moderných tv... no asi sa budem musiet posnažit , Dakujem
misoft
20.05.11,22:19
Pokiaľ máš prepojený DVD rekordér s televízorom cez SCART, nie je potrebné "hľadať" stanicu, pretože si to väčšinou samo zapne (len ako zdroj v TV uviesť pre vstup SCART DVD). Potom jednoducho prepojíš výstup VHS videomagnetofónu (označené dierky farebne a OUT pomocou kábla (s troma konektormi - červený, žltý a biely) so vstupom DVD rekordéra označené IN. Prepájaš farbu na farbu. Potom stačí zapnúť oba prístroje (niekedy sa zapne aj telka), na DVD stlačiť REC (nahrávanie), nato na VHS stlačiť PLAY (prehrávanie) a je to. Prehrávanú kazetu sleduješ na telke cez prepojený DVD, ktorý zároveň nahráva obsah kazety. Pokiaľ by to bol DVD rekordér bez HDD (harddisku), musíš vložiť čistú "placku" na nahrávanie a nahrá sa ti to na tú placku ako Video-DVD. Len po skončení nezabudnúť tú "placku" uzavrieť, aby to potom prehralo v akomkoľvek DVD-čku. Ak je k dispozícii DVD s HDD, zvoliť nahrávanie na HDD, kde sa to môže ešte upravovať (robiť strihy a pod.) a zároveň sa z HDD dá prehrávať a aj napaľovať na čisté "placky" X-krát (pokiaľ sa to z HDD nevymaže).

Takto som si "uložil" rodinné VHS kazety na DVD-čka. Kvalita zodpovedá kvalite nahrávky na VHS. Lepšia nebude, ale nebude ani horšia.