smajlinka
06.01.06,19:13
Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit.
Zivnostnik ma za rok 2004 zaplatenu zdravotnu poistovnu, v roku 2005 januar aj februar a v marci nastupil na civilku, civilka skoncila v decembri. Lenze zivnostnik neoznamil, ze civilkuje a ani neprerusil zivnost, no nevykonaval ju. Co teraz? Aj tak bude musiet platit za cely rok 2005 zdravotnej poistovni. Da sa stym este nieco robit? Navyse zivnostnik v januari 2006 zivnost rusi.
smajlinka
07.01.06,22:23
:confused: :confused: :confused:
abel
08.01.06,10:46
V tomto nie som doma, ale aspoň to možno upozorní niekoho, kto vie odpoveď presne. Myslím že o tom vykonávaní civilky má nejaký doklad a keď sa s týmto preukáže vo svojej zdravotnej poisťovni, tak ho presunú do kategórie, kedy zaňho platí štát. Ale krk na to nedám.
Zita5
08.01.06,10:52
Zdravim vsetkych, potrebovala by som poradit.
Zivnostnik ma za rok 2004 zaplatenu zdravotnu poistovnu, v roku 2005 januar aj februar a v marci nastupil na civilku, civilka skoncila v decembri. Lenze zivnostnik neoznamil, ze civilkuje a ani neprerusil zivnost, no nevykonaval ju. Co teraz? Aj tak bude musiet platit za cely rok 2005 zdravotnej poistovni. Da sa stym este nieco robit? Navyse zivnostnik v januari 2006 zivnost rusi.

Ak vedel o tom , že ide na civilku , tak sa mal odhlásiť . Teraz by som odporúčala vziať doklad o civilke a nech radšej ide osobne na ZP sa dohodnúť , že čo s tým , pretože určite mu vykazujú dlh voči ZP . Ak už zrušil aj živnosť , tak aj to si zároveň vybaví . Nech si zoberie so sebou aj doklad o zrušení ŽL . Určite to netreba zanedbať . To je podľa mňa najlepšie riešenie osobne tam zájsť . Neviem aký prístup zaujme ZP voči nedoplatkom , to si neodvážim takto povedať .