fotbalista
05.05.11,10:44
Dobry den,
mam otazku, moze byt konatel v s.r.o X jedinym spolocnikom v s.r.o. Y s podobnym predmetom podnikania? Podla §136 obch. z. nemoze konatel vykonavat cinnost ako statutarny organ, clen stat. organu alebo clen ineho organu takejto spolocnosti s podobnym predmetom, teda keby bol spolocnikom bol aj celnom valneho zhromazdenia, cize ineho organu?
transporti686
12.06.12,08:33
Ahojte, poprosil by som Vás o radu.

Mám uzavretú zmluvu o obchodnom zastúpení pre istú firmu a mám vyhradené svoje teritórium, ktoré je vyznačené v prílohe ku zmluve. V zmluve je definovaný odstavec o zákaze konkurencie, kde sú všeobecné formulácie, že po dobu 24 mesiacov po skončení zmluvy nemôžem vykonávať činnosť konkurenčnej povahy voči fime a jej zákazníkom a hlavne tým, s ktorými som rokoval.

Chcem sa opýtať toto: ako je to s platnosťou tejto doložky a hlavne ako je to s jej pôsobením, týka sa to celého územia SR, kde má firma pôsobenie aj keď mám iba určitú časť teritória? alebo sa to nebodaj týka aj zahraničia? firma ma zastúpenia aj v ČR-zmluvu mám so subjektom na Slovensku, mohol by som robiť obdobnú činnosť pre niekoho iného, ktorí získava zákazníkov v ČR a nerobí úplne presnú konkurenciu tejto firme? alebo aj toto sa považuje za zákaz konkurencie, ak má firma zastúpenie v ČR?

ďakujem za pomoc, prípadne upresním, ak treba niečo.
transporti686
12.06.12,15:14
nikto nemá radu v tejto oblasti?
matote
14.06.12,10:21
aka je logika zakazu konkurencie konatela a szco? Chapem umyselne podvody kratenie dani ale podla mna je bezna situacia ze szco, ktory robi napr. webstranky rozbehne zivnost natolko, ze sa rozhodne zalozit sro.
Nechapem obmedzenie v zakone, preco nemoze vykonavat totoznu cinnost szco aj sro - napr. v situacii ked je jediny zakladatel-konatel?
Podla mna sa to aj takto vykonava bezne - mnozstvo podnikatelov o tomto zakaze napr. netusi - co som sa rozpraval...