MIRKA
06.01.06,22:55
je potrebné viesť v JÚ tieto knihy, aj keď sa fa evidujú v knihách záväzkov a pohľadávok???
dosť sa tu o nich píše, ale mne to dojde ako duplicitná robota, keďže sa tam píše takmer to isté...
napadlo ma to v súvislosti s registratúrnym denníkom, kde sa fa neevidujú, a či to teda stačí do knihy záväzkov a knihy pohľadávok...hm

ďakujem
KEJKA
07.01.06,11:27
PODLA MNA KNIHA OF a kniha pohladavok je to iste. a Kniha DF a kniha zavazkov tiez.
bredikova
07.01.06,12:48
V podstate hej, ale v knihe záväzkov môžu byť aj iné záväzky o ktorých je potrebné viesť evidenciu, napr. úver, nejaká pôžička od súkromnej osoby, vlastný vklad ... a v knihe pohľadávok podobne.
Zdeni
07.01.06,12:57
Ja napríklad evidujem v knihe záväzkov záväzky voči zdr.,soc.poisť., a v
knihe došlých faktúr došl. fakt. Podľa mňa to do knihy došl. fakt. nepatrí, to
sú záväzky voči poisť. na to nedošla žiadna fakt.
KEJKA
07.01.06,20:49
aha, to je jasné, kniha záväzkov je potom širší pojem ako kniha DF.
Do výkazov sa potom dávajú závazky a pohľadávky v tomto širšom zmysle a treba to evidovat.... zrejme bude závisiet od konkrétneho SW pre JU
Janka6685
08.01.06,12:11
Myslím, že budú stačiť knihy záväzkov a knihy pohľadávok. :)
Daska
08.01.06,12:50
Ja si zo softu vytlacim tiez len knihu zavazkov a knihu pohladavok a kontrole to stacilo...
MIRKA
08.01.06,19:45
ja robím len knihu záväzkov a pohľadávok, ale na porade som dosť čítala aj o knihách došlých a odoslaných faktúr, lenže keď som do nich nakukla, tak sa len minimálne líšia... a preto mi to dojde ako duplicitné...
zo softu mám možnosť si vytlačiť knihu záväzkov, ktorá bude obmedzená len na faktúry, takže nevidím problém...
a okrem toho v žiadnom zákone som nenašla, že treba viesť knihu došlých a od. faktúr, len záv. a pohľadávok.
MIRKA
08.01.06,19:48
všetkým vám ďakujem a nebudem si prírabať ďalšiu robotu ;) veď jej je aj tak dosť, nie???
marx
09.01.06,17:49
podla zakona o uctovnictve vid http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-uetovnictve.html nie je tu nic o povinnosti viest knihu doslych/odoslanych faktur

§ 15
Účtovné knihy v sústave jednoduchého účtovníctva


(1) Účtovná jednotka účtujúca v sústave jednoduchého účtovníctva účtuje v týchto účtovných knihách:

a) v peňažnom denníku,
b) v knihe pohľadávok,
c) v knihe záväzkov,
d) v pomocných knihách, ak je ich vedenie potrebné na preukázanie a vykazovanie predmetu účtovníctva v účtovnej závierke, napríklad pomocná kniha o zložkách majetku, o záväzkoch z pracovnoprávnych vzťahov.
Iveta
17.01.06,09:40
máte niekto v exceli knihu došlých/vyšlých faktúr (záväzkov/pohľadávok) a ste ochotní ju „hodiť do pľacu”?
Ď.
Janka6685
17.01.06,10:35
máte niekto v exceli knihu došlých/vyšlých faktúr (záväzkov/pohľadávok) a ste ochotní ju „hodiť do pľacu”?
Ď.

Mám to podľa knihy záväzkov, ktorú predávajú v sevte. To isté je aj kniha pohľadávok.
Iveta
17.01.06,13:02
Vďakaaaaaaaaaaaaaa......
nuninko
08.11.07,14:20
prosim vam nemoze sem dakto hodit knihu doslych a odoslanych faktur..dakujem
Manual
08.11.07,15:05
prosim vam nemoze sem dakto hodit knihu doslych a odoslanych faktur..dakujem
Tu je vzor, na inšpiráciu: