restept
05.05.11,18:33
Dobry den,

chcem sa opytat ci mi predajca vlastniaci e-shop pri vrateni tovaru v zakonnej lehote 7, moze ztrhut z vyplatenej ciastky manipulacny poplatok za citujem "Ide o náklady spojené s vystavením objednávky, dodaním a späť prevzatím" vo vyske 10eur?

Dakujem
Dáša_
05.05.11,17:11
Odstúpil si od zmluvy alebo neprebral zásielku?
restept
05.05.11,17:15
Odstúpil si od zmluvy alebo neprebral zásielku?


odstupil som od zmluvy. Tovar mi bol doruceny a o par dni som ho vracal.
bubkoch
05.05.11,17:22
odstupil som od zmluvy. Tovar mi bol doruceny a o par dni som ho vracal.
nemoze
restept
05.05.11,17:27
dakujem za informaciu. neviete mi poradit kde to mozem najst uvedene?
restept
05.05.11,17:53
A v pripade ak to ma uvedene v VOP na jeho stranke?
bubkoch
05.05.11,18:06
dakujem za informaciu. neviete mi poradit kde to mozem najst uvedene?
zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
charonme
06.05.11,22:59
par.12 ods.4 zakona c. 108/2000
Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný
a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ
uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ.

ale neviem ci nebola nejaka novela, vsak je to uz 11 rokov
misoft
07.05.11,10:57
Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby (napr. poštovné, manipulačné...) Prevezme tovar a vráti VŠETKY prachy, nič si nesmie "strhávať" = nezákonné obohatenie. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ. Toto si platíš ty sám.
V texte.
restept
08.05.11,07:49
Velmi pekne dakujem za odpovede. Zrejme niektory slovensky predajcovia nepoznaju zakon a vyuzivaju to ze ho nepoznaju aj spotrebitelia.
misoft
08.05.11,14:04
Práve že oni ho poznajú až veľmi, ale využívajú toto na svoje obohatenie. Počítajú s tým, že zákazník sa zľakne a zaplatí.
Žiaľ - toto je skutočnosť pomerne nízkej právnej uvedomelosti občanov (a to nielen tých starších!).