midnight_man
05.05.11,19:53
Chcel by som sa opytat ako je na tom pouzivanie firemneho vozidla? Kto vsetko moze pouzivat toto vozidlo? V pripade cestnej kontroly ak firemne vozidlo vedie clovek ktory nie je ani majitel, ani spoločnik, ani zamestnanec potrebuje nejake splnomocnenie? Pripadne cesty v zahraničí?

dakujem
misomiso
05.05.11,18:08
Nikdy odo mna nepytal nikto noc. V podstate policajt nema ani ako skontrolovat, ci si alebo nie si majitel, konatel alebo nebodaj zemstnanec firmy, pracovnu zmluvu nemusi nikto nosit so sebou.

Navyse su pripady, ked bezne riadi auto clovek bez pracovneho vztahu k firme. Napriklad v servise ti daju nahradne auto.
Composite
06.05.11,16:28
nie je pravda to čo píše mišo.

policajti online zistia majiteľa auta a ty im musíš dokázať, či ti ho majiteľ požičal,... resp. zistia, že auto patrí firme, následne vedia zistiť konateľov spoločníkov.

Ak sa jedná o služobné auto, môžu byť problém s daňovým, ak je auto využívané iba na firemné účeli.
Jasne sa hovorí, že služobné vozidlo nemôže viesť hoci kto. Spoločníci a myslim aj konatelia nemusia mať povolenie. Zamestnanci áno. Treba hľadať.

A do zahraničia bez splnomocnenia ani nechoď.

zo všetkými 3 prípadmi som sa stretol.
v Hr po mne chceli, či mám súhlas majiteľa.
v SK po mne chceli, či mi otec vedome a dobrovoľne požičal auto. Musel som mu volať. ale to som bral ako vyvrcholenie polhodinovej buzerácie pre nič, na ktoré som sa samozrejem sťažoval.

v SK po mne chceli či môžem viesť služobné vozidlo, ako spoločník/konateľ som mohol.
Economic
07.05.11,07:21
nie je pravda to čo píše mišo.

policajti online zistia majiteľa auta a ty im musíš dokázať, či ti ho majiteľ požičal,... resp. zistia, že auto patrí firme, následne vedia zistiť konateľov spoločníkov.

Ak sa jedná o služobné auto, môžu byť problém s daňovým, ak je auto využívané iba na firemné účeli.
Jasne sa hovorí, že služobné vozidlo nemôže viesť hoci kto. Spoločníci a myslim aj konatelia nemusia mať povolenie. Zamestnanci áno. Treba hľadať.

A do zahraničia bez splnomocnenia ani nechoď.

zo všetkými 3 prípadmi som sa stretol.
v Hr po mne chceli, či mám súhlas majiteľa.
v SK po mne chceli, či mi otec vedome a dobrovoľne požičal auto. Musel som mu volať. ale to som bral ako vyvrcholenie polhodinovej buzerácie pre nič, na ktoré som sa samozrejem sťažoval.

v SK po mne chceli či môžem viesť služobné vozidlo, ako spoločník/konateľ som mohol.

Súhlasím. Určite doporučím k ceste do zahraničia mať súhlas vlastníka auta s jeho použitím. Je to lepší prípad, byť na nich pripravený. Na Slovensku záleží aký "odborník" /nebudem citovať Spišiaka/ Vás na ceste zastaví..... No podľa mňa vždy je minimálne cez mobil možné si takúto informáciu veľmi rýchlo overiť, nehovorím o online kontrole na evidencii vozidiel, ktorú si môžu policajti veľmi rýchlo urobiť.
misomiso
07.05.11,15:13
nie je pravda to čo píše mišo.

policajti online zistia majiteľa auta a ty im musíš dokázať, či ti ho majiteľ požičal,... resp. zistia, že auto patrí firme, následne vedia zistiť konateľov spoločníkov.

Ak sa jedná o služobné auto, môžu byť problém s daňovým, ak je auto využívané iba na firemné účeli.
Jasne sa hovorí, že služobné vozidlo nemôže viesť hoci kto. Spoločníci a myslim aj konatelia nemusia mať povolenie. Zamestnanci áno. Treba hľadať.

A do zahraničia bez splnomocnenia ani nechoď.

zo všetkými 3 prípadmi som sa stretol.
v Hr po mne chceli, či mám súhlas majiteľa.
v SK po mne chceli, či mi otec vedome a dobrovoľne požičal auto. Musel som mu volať. ale to som bral ako vyvrcholenie polhodinovej buzerácie pre nič, na ktoré som sa samozrejem sťažoval.

v SK po mne chceli či môžem viesť služobné vozidlo, ako spoločník/konateľ som mohol.

Kolko najazdis rocne, ze uz mas taketo bohate skusenosti? Ja najazdim tak do 50.000 rocne, vacsinu v SK, ale aj po Europe. V Zahranici som sa este nestretol s tym, ze by ma zastavili preventivne, vzdy iba nasledkom nejakeho priestupku a tam ich vzdy zaujimal ten priestupok, nebuzerovali ziadnou autolekarnickou ci vztahom k vozidlu.