Leila
06.01.06,22:40
Prosim poradte, do ktoreho riadku DP sa ma zauctovat takato situacia.
Ide o Europsky projekt. Spolocnost platca DPH v SR inkasuje od prislusnej institucie - EU (platca DPH) celu sumu za projekt, hoci vykonava iba urcitu cast prac - elek.dodavane sluzby. Z celkovej sumy musi vyplatit dalsich partnerov na zaklade faktur. Partneri - su:
1. z EU - platca DPH - za vedenie projektu
2. neplatca - resp. offshore subjekt - elek.dod. sluzby

Postupujem spravne ?
V pripade 1. - klasika samozdanenie ??? - ktore riadky v DP???
v pripade 2. - ???????

Alebo tam existuje este nejaky iny zadrhel, o com este ani netusim? Dakujem vsetkym.
Leila
09.01.06,18:55
Nikto neporadi???? Prosim, prosim...
slnko
09.01.06,20:54
Prosim poradte, do ktoreho riadku DP sa ma zauctovat takato situacia.
Ide o Europsky projekt. Spolocnost platca DPH v SR inkasuje od prislusnej institucie - EU (platca DPH) celu sumu za projekt, hoci vykonava iba urcitu cast prac - elek.dodavane sluzby. Z celkovej sumy musi vyplatit dalsich partnerov na zaklade faktur. Partneri - su:
1. z EU - platca DPH - za vedenie projektu
2. neplatca - resp. offshore subjekt - elek.dod. sluzby

Postupujem spravne ?
V pripade 1. - klasika samozdanenie ??? - ktore riadky v DP???
v pripade 2. - ???????


V pripade 1. - klasika samozdanenie r. 9 základ r.10 daň, r. 15 daň
v pripade 2. - neuvádza sa v DP
ALBO
10.01.06,07:56
Nikto neporadi???? Prosim, prosim...
Ja by som sa aj pokúsila odpovedať, ale museli by ste to napísať tak aby sa tomu dalo rozumieť. Vôbec nerozumiem vzťahom ani otázke a možmo ani ostatní poraďáci. Vy a nejakých 5 ostatných ste robili SW práce pre nejaký subjekt z EU? Pričom tých 5 sú z rôznych krajín? Vy ste dostaki celú odmenu od odberateľa z EU? A vy ju refakturujete firmám alikvotne?
Leila
10.01.06,12:53
Dakujem slnko, ja si to tiez myslim... len potrebujem uistit

ALBO : Pochopila si spravne, az na detail, ze tych subjektov nie je 5. Dva subjekty + my sme pracovali na projekte z fondov EU. Kazdy vykonal svoju cast sluzieb, ale celu sumu sme fakturovali prislusnej institucii my - slovensky subjekt. Tito dvaja partneri mi poslali faktury na ich cast prac.
Teda konkretne:

1. platca DPH z EU - samozdanim
2. subjekt so sidlom na Isle of Man (co je sucast Spoj. kralovstva Velkej Britanie)

Mala som pochybnosti hlavne pri 2. - offshore subjekte, v akom rezime vlastne pracuje, a ci sa to dotkne mojej danovej povinnosti... ak to spravne chapem, beriem ho "akoby neplatcu DPH" a teda nedotkne sa mojho DP DPH.

Ale mätie ma dalsia stranka veci :
Citujem zo smernice 92/12/EHS... "Uzemie EU je ramcovo vymedzene čl.2 citovanej smernice. Daňové územie EU v zásade zodpovedá výsostnému územiu členských štátov, pričom existujú odlišnosti, a to ako od výsostného, tak aj od colného územia." Tieto odlišnosti sú uvedené v tabulke ... (Poradca 10/2004)
- ostrov Man - ako územie, ktoré nie je súčasťou daňového územia EU

Hneď zatým sa píše: "Okrem toho sa pri uskutočnených obchodných transakciách smerujúcich do alebo z určitých území definovaných v čl.2 ods. 4 postupuje tak, ako keby boli tieto územia súčasťou daňového územia členských štátov spoločenstva, a to v prípade Monackého kniežatstva, ostrova Man, republiky SanMarino..." sú taxatívne vymenované.

Tak a myslím, že som tomu dala ešte viac... ide mi o vas nazor ci nahodou tiez nepodlieha samozdaneniu...

Dakujem ak sa este vyjadris, alebo aj ostatni ...
ALBO
10.01.06,19:31
Dakujem slnko, ja si to tiez myslim... len potrebujem uistit

ALBO : Pochopila si spravne, az na detail, ze tych subjektov nie je 5. Dva subjekty + my sme pracovali na projekte z fondov EU. Kazdy vykonal svoju cast sluzieb, ale celu sumu sme fakturovali prislusnej institucii my - slovensky subjekt. Tito dvaja partneri mi poslali faktury na ich cast prac.
Teda konkretne:

1. platca DPH z EU - samozdanim
2. subjekt so sidlom na Isle of Man (co je sucast Spoj. kralovstva Velkej Britanie)

Mala som pochybnosti hlavne pri 2. - offshore subjekte, v akom rezime vlastne pracuje, a ci sa to dotkne mojej danovej povinnosti... ak to spravne chapem, beriem ho "akoby neplatcu DPH" a teda nedotkne sa mojho DP DPH.

Ale mätie ma dalsia stranka veci :
Citujem zo smernice 92/12/EHS... "Uzemie EU je ramcovo vymedzene čl.2 citovanej smernice. Daňové územie EU v zásade zodpovedá výsostnému územiu členských štátov, pričom existujú odlišnosti, a to ako od výsostného, tak aj od colného územia." Tieto odlišnosti sú uvedené v tabulke ... (Poradca 10/2004)
- ostrov Man - ako územie, ktoré nie je súčasťou daňového územia EU

Hneď zatým sa píše: "Okrem toho sa pri uskutočnených obchodných transakciách smerujúcich do alebo z určitých území definovaných v čl.2 ods. 4 postupuje tak, ako keby boli tieto územia súčasťou daňového územia členských štátov spoločenstva, a to v prípade Monackého kniežatstva, ostrova Man, republiky SanMarino..." sú taxatívne vymenované.

Tak a myslím, že som tomu dala ešte viac... ide mi o vas nazor ci nahodou tiez nepodlieha samozdaneniu...

Dakujem ak sa este vyjadris, alebo aj ostatni ...

No tých 5 to bolo len obrazne.Takže otázka znie, že ak vám bude fakturovať osoba z mimo EU, neplatiteľ dane (miečo ako subdodávateľ) za el dod. sl. či máte Fa samozdaniť?
Môj názor je že ano,§ 15 ods. 7, miesto dodania je v tuzemsku,aj z § 69.3
slnko
10.01.06,20:05
No tých 5 to bolo len obrazne.Takže otázka znie, že ak vám bude fakturovať osoba z mimo EU, neplatiteľ dane (miečo ako subdodávateľ) za el dod. sl. či máte Fa samozdaniť?
Môj názor je že ano,§ 15 ods. 7, miesto dodania je v tuzemsku,aj z § 69.3
ide asi o to, správne posúdiť, či je skutočne miesto dodania v tuzemsku.
Leila
10.01.06,21:31
Uf, a som tam, kde som bola... zasa na vážkach, ale ďakujem za vašu ochotu pomôcť.

Predmetom fakturacie (na odberatela) je vyvoj webovej stranky a webovych nastrojov pre projekt. Fakturuje sa na Portugalsko.

Dodavatel číslo 2 - vytvoril dizajn webu, ktory nam fakturuje, nasa spolocnost to vsetko naprogramuje a vytvori.

Prosim poradte mi, kde je miesto dodania služby, lebo čím viac nad tým rozmýšľam, tým je to tušim horšie. Asi sa idem nato vyspať.
ALBO
11.01.06,08:06
Uf, a som tam, kde som bola... zasa na vážkach, ale ďakujem za vašu ochotu pomôcť.

Predmetom fakturacie (na odberatela) je vyvoj webovej stranky a webovych nastrojov pre projekt. Fakturuje sa na Portugalsko.

Dodavatel číslo 2 - vytvoril dizajn webu, ktory nam fakturuje, nasa spolocnost to vsetko naprogramuje a vytvori.

Prosim poradte mi, kde je miesto dodania služby, lebo čím viac nad tým rozmýšľam, tým je to tušim horšie. Asi sa idem nato vyspať.

Prečítajte si § 15 ods. 7. Tam novelou pribudlo v minulosti: AK sú služby dodané osobou z tretieho štátu.... . Toto tam pribudlo, lebo 3. krajiny tam akoby chýbali, napriek tomu, že podľa § 69 ods. 3 máte a vždy ste mali dodaňovať aj za nich. Otázka je, či sú určené na spotrebu a využitie na Slovensku. Podľa toho , čo píšete asi s ním máte zmluvu aby vám dodal tie webové stránky, ktoré tu vy vužijete na dokončenie programu. Takže podľa mňa v tuzemsku.
Leila
11.01.06,20:46
Dakujem velmi pekne, tie paragrafy mam teoreticky v malicku... len otazka stale je, ci su tie sluzby urcene na spotrebu a vyuzitie na SR. Mne skor vychadza, ze nie. Este skusim porozmyslat.
Vztah nie je zabezpeceny zmluvou.