zera
06.05.11,07:53
Pri robeni poriadku v pivnici som nasla" vkladne knizky mestskej sportielne Bratislava, sberne a platobne v palaci Avion."s urokomerom 1.5 percenta.{ako pisu}.Su to vkladne knizky mojich starych rodicov.
Daju sa peniaze nejako vybrat????
terezamaria
06.05.11,06:12
Pri robeni poriadku v pivnici som nasla" vkladne knizky mestskej sportielne Bratislava, sberne a platobne v palaci Avion."s urokomerom 1.5 percenta.{ako pisu}.Su to vkladne knizky mojich starych rodicov.
Daju sa peniaze nejako vybrat????

Určite nie. Odvtedy už bola mena peňazí, kde sa to riadne prepočítalo a z veľa peňazí zostalo celkom málo a veľakrát sa už menili pravidlá, rodné číslo, meno a priezvisko, disponent z vkladnou knižkou........Však sa skús spýtať v Sporiteľni, ale nádej tomu nedávám skoro žiadnu.
Stanislav 1975
06.05.11,06:16
Ja si to tiež myslím že nič z toho nebude- a navyše aj keby sa niečo dalo vybrať( ale asi nie),tak by sa to nedalo vybrať len tak- tam neprebehlo dedičské konanie
a navyše to mohlo byť aj tak,že babka volakedy nevedela nájsť vkladnú knižku a tak nahlásila stratu a vybrala peniaze z duplikátu a ty si našla len starú neplatnú vkladnú knižku...
intro
06.05.11,06:20
Je to milé, historickú hodnotu to určite má.
Zrejme by to chcelo obnovu dedičských konaní a čas tu zrejme robí svoje .
Stanislav 1975
06.05.11,06:27
troška odľahčím tému-ja som zasa po dedkovi našiel také starodávne kvázi gastrolístky, je tam dátum rok 1942,že na odber 1 kg múky, 1kg cukru a liter oleja-mám ich asi 10- to by mi asi teraz v obchode už neuznali,či?:D:confused:
veronikasad
06.05.11,06:30
Letko
06.05.11,06:40
K nám do banky - Tatra banka - doniesli VK z Tatra banky tiež z podobného obdobia a výsledok bol taký, že naša TB prevzala len meno, takže klient nič nedostal.
cicka1982
06.05.11,07:43
Možno by sa dali prejednať v konaní o dedičstve, ako novoobjavený majetok. Čo ja viem, tak vlastníctvo sa nepremlčuje. Nestretla som sa doteraz s takto starými VK, trebalo by sa najskôr opýtať v banke, ak ešte vôbec existuje (či sa len zmenil názov banky, alebo zanikla), že ak by sa tie VK previedli dedičským konaním na dedičov, či by bolo možné vyplatiť z nich peňažné prostriedky.
Chobot
06.05.11,08:06
Pri robeni poriadku v pivnici som nasla" vkladne knizky mestskej sportielne Bratislava, sberne a platobne v palaci Avion."s urokomerom 1.5 percenta.{ako pisu}.Su to vkladne knizky mojich starych rodicov.
Daju sa peniaze nejako vybrat????

Možno samotné knižky majú vyššiu hodnotu, než peniaze, čo boli na nich uložené. Sú to už muzeálne kúsky. Medzitým bola viackrát mena peňazí a myslím, že tak starú menu už nie je možné konvertovať (najmä vzhľadom na veľkú, nepopulárnu výmenu peňazí v r. 1953). Pozri, ako sa znehodnotila mena:

http://spravy.pravda.sk/vymena-penazi-v-r-1953-vyvolala-nepokoje-dho-/sk_domace.asp?c=A080602_085048_sk_domace_p23
Mária27
06.05.11,11:30
V tejto súvislosti by som chcela upozrorniť, že vkladné knižky na doručiteľa, ktorých vklady boli v roku 2006 prevedené na štát, možno ešte predložiť v banke a žiadať výplatu vkladu zo štátnej pokladnice do konca roku 2011.

Vkladná knižka na doručiteľa je taká, ktorá má vpredu napísané "Názov" namiesto "Meno". Majiteľom takých vkladných knižiek je ten, kto vkladnú knižku predloží.

Ak máte také vkladné knižky, aj keď je vpredu ako Názov napísané meno napr. zosnulého príbuzného, môžete si ešte v tomto roku žiadať výplatu zostatku vkladu. Potom už aj tieto knižky môžete uložiť do múzea.
zera
17.06.11,10:21
maria a kde si o tom citala? je nejaky zakon? Bezna pracovnicka pri pokladni ma asi odbije.Snad ak by som o tom vedela viac....Odkial to ty vies?
katka50
17.06.11,10:50
maria a kde si o tom citala? je nejaky zakon? Bezna pracovnicka pri pokladni ma asi odbije.Snad ak by som o tom vedela viac....Odkial to ty vies?
Prečítaj si toto:
http://spravy.pravda.sk/anonymne-vklady-sa-oplati-vybrat-d4w-/sk_ekonomika.asp?c=A061227_102249_sk_pspravy_p01
katka50
17.06.11,11:00
maria a kde si o tom citala? je nejaky zakon? Bezna pracovnicka pri pokladni ma asi odbije.Snad ak by som o tom vedela viac....Odkial to ty vies?

Občiansky zákonník §879i ods.4
buchač
18.06.11,18:41
Pri robeni poriadku v pivnici som nasla" vkladne knizky mestskej sportielne Bratislava, sberne a platobne v palaci Avion."s urokomerom 1.5 percenta.{ako pisu}.Su to vkladne knizky mojich starych rodicov.
Daju sa peniaze nejako vybrat????

...hm , ja by som rád našiel niečo takéto ...;)


1891
Atlantský lekárnik Asa G. Candler videl v nápoji Coca-Cola veľkú obchodnú príležitosť a do roku 1891 s investíciou 2 300 dolárov získal nad mladým podnikom plnú kontrolu.
...100 rokov neskôr ...

každý dolár investovaný do akcií Coca-Cola v roku 1981 má dnes hodnotu 65 dolárov, vrátane reinvestovaných dividend.





...len jednu - akcie by som chcel nájsť ...stačilo by mi ...;):rolleyes::---:D
Gina Er
19.06.11,15:29
troška odľahčím tému-ja som zasa po dedkovi našiel také starodávne kvázi gastrolístky, je tam dátum rok 1942,že na odber 1 kg múky, 1kg cukru a liter oleja-mám ich asi 10- to by mi asi teraz v obchode už neuznali,či?:D:confused:
no to mi veľmi smiešne nepríde,určite nebolo do smiechu Tvojim starým rodičom v čase vojny:(
http://www.scanzen.cz/dobove-listiny/pridelove-listky
Bradd
26.12.12,18:16
Ja mám doma vkladnú knižku z roku 1921 od banky Wiener Bank Verein. Dostal som to od starého otca. Patrilo to ešte jeho otcovi. Sú na tom československé koruny. Filiálka Pressburg - Bratislava. Banka ešte existuje. Čo s tým?
buchač
26.12.12,19:12
Ja mám doma vkladnú knižku z roku 1921 od banky Wiener Bank Verein. Dostal som to od starého otca. Patrilo to ešte jeho otcovi. Sú na tom československé koruny. Filiálka Pressburg - Bratislava. Banka ešte existuje. Čo s tým?

Daj nejakému zberateľovi ponuku ....maniakov behá po svete dostatok ...
Možno zinkasuješ viac vo vyššej hodnote v € ako je zostatok v korunách ...;)
mareko
27.12.12,18:04
troška odľahčím tému-ja som zasa po dedkovi našiel také starodávne kvázi gastrolístky, je tam dátum rok 1942,že na odber 1 kg múky, 1kg cukru a liter oleja-mám ich asi 10- to by mi asi teraz v obchode už neuznali,či?:D:confused:

Možno by si uspel za tú nevydistribuovanú materiálnu pomoc sociálne slabším občanom z vlaňajška. Veď to bola tiež múka a cestoviny - skoro cukor :-))