Janka Dodeková
06.05.11,07:53
Ahojte potrebujem poradiť, prišla nám z daňového úradu výplata ale je na manželové meno. A doručili ju na starú adresu ( na daňovom to ešte nemá zmenené) tak ma zaujíma či ju môžem vybrať aj ja ako jeho manželka a či to musí byť len na tej pošte v mieste doručenia výplaty? Alebo na ktorejkoľvek pošte. Veľmi pekne ďakujem za rady :-)
marjankaj
06.05.11,06:04
A na tej pošte to nevedia?:eek:

Mal si tam uviesť číslo účtu v banke, a nemal by problém.
veronikasad
06.05.11,06:05
Ahojte potrebujem poradiť, prišla nám z daňového úradu výplata ale je na manželové meno. A doručili ju na starú adresu ( na daňovom to ešte nemá zmenené) tak ma zaujíma či ju môžem vybrať aj ja ako jeho manželka a či to musí byť len na tej pošte v mieste doručenia výplaty? Alebo na ktorejkoľvek pošte. Veľmi pekne ďakujem za rady :-)
V DP sa uvádza adresa trvalého bydliska v čase podania DP...
terezamaria
06.05.11,06:08
Ahojte potrebujem poradiť, prišla nám z daňového úradu výplata ale je na manželové meno. A doručili ju na starú adresu ( na daňovom to ešte nemá zmenené) tak ma zaujíma či ju môžem vybrať aj ja ako jeho manželka a či to musí byť len na tej pošte v mieste doručenia výplaty? Alebo na ktorejkoľvek pošte. Veľmi pekne ďakujem za rady :-)

Pokiaľ sa dobre pamätám, dá sa na pošte občiansky preukaz a na ten preberací lístok sa napíše, že prevzala manželka.
marjankaj
06.05.11,06:10
Pokiaľ sa dobre pamätám, dá sa na pošte občiansky preukaz a na ten preberací lístok sa napíše, že prevzala manželka.

Ale ak tie peniaze prídu na poštu do Hornej-Dolnej tak jej to aj tak nedajú. A adresa musí tiež sedieť.
Janka Dodeková
06.05.11,06:10
V DP sa uvádza adresa trvalého bydliska v čase podania DP...
V D. priznaní je stará adresa ale všetko ostatné ma vedené už na novú, mne sa ale jedna hlavne o to aby som nemusela letieť 20 km na tú poštu kde sme bývali predtým :-(
terezamaria
06.05.11,06:14
Ale ak tie peniaze prídu na poštu do Hornej-Dolnej tak jej to aj tak nedajú. A adresa musí tiež sedieť.

Tak to áno, adresa trvalého pobytu by mala byť zhodná s občianskym preukazom.
marjankaj
06.05.11,06:19
Tak to áno, adresa trvalého pobytu by mala byť zhodná s občianskym preukazom.

A peniaze aj so sprievodkou, ktorú musí podpísať pri prevzatí, sú na pošte v Hornej-Dolnej. Pochybujem, že by jej na inej pošte vystavili novú sprievodku. To by si mohla tie prašule vyzdvihnúť aj viac krát.
Alebo že by v dnešnej dobe bolo všetko elektronické?
Janka Dodeková
06.05.11,06:28
Viac krát sa peniaze vybrať určite nedajú, lebo na pošte sa ten poštový poukaz na výplatu odovzdáva a dajú mi len ten ústrižok.
Tak to tam na tu poštu asi ani nemusím chodiť ak mi to nedajú. Len manžel tiež nemôže chodí na týždňovky a tiež má inú adresu na občianskom preukaze. Mňa asi trafí!!!
veronikasad
06.05.11,06:32
Viac krát sa peniaze vybrať určite nedajú, lebo na pošte sa ten poštový poukaz na výplatu odovzdáva a dajú mi len ten ústrižok.
Tak to tam na tu poštu asi ani nemusím chodiť ak mi to nedajú. Len manžel tiež nemôže chodí na týždňovky a tiež má inú adresu na občianskom preukaze. Mňa asi trafí!!!
Ak peniaze na pošte nepreberieš, vrátia sa späť na daňový úrad. Dohodni sa so správcom dane, nech ti ich potom zašle na bankový účet. (to si mohla urobiť už pri podaní DP, vyhla by si sa zbytočným problémom)
marjankaj
06.05.11,06:34
Viac krát sa peniaze vybrať určite nedajú, lebo na pošte sa ten poštový poukaz na výplatu odovzdáva a dajú mi len ten ústrižok.
Tak to tam na tu poštu asi ani nemusím chodiť ak mi to nedajú. Len manžel tiež nemôže chodí na týždňovky a tiež má inú adresu na občianskom preukaze. Mňa asi trafí!!!


Veď sa opýtaj na tvojej pošte, tam ti poradia.
truch
06.05.11,06:35
Ešte môžeš na DÚ nahlásiť zmenu bydliska a požiadať ich, keď sa im peniaze vrátia, aby ich preposlali na novú adresu, resp. zadať číslo účtu, na ktorý majú peniaze poslať.
Mária27
06.05.11,14:45
Ešte môžeš oznámiť novú adresu a požiadať o doposielanie všetkých zásielok. Ak sa poznáš s bývalou doručovateľkou, spoj sa s ňou hoci telefonicky, dohodni sa.
kobolcs
06.05.11,14:55
A prosím Vás ako to s tou postou , byvam trvale v BA,ale trvale bydlisko mam v okrese RS, a samozrejme vsetok postu davam ako dodaciu adresu BA. V pripade balikov na dobierku nie je problem, ale ako je to s pen. poukazmi v hotovosti a postou zo zahranicia /tam asi colny urad BAeste do toho domiesa ). vie niekto z vas ako to riesit bez zmeny tr.bydlisko, co by bolo pre mna neefektivne lebo vsetky kolky,poplatky su cez 2000eur, kvoli jednej blbej zmene.
Taka myslienka : da sa vybrat na cest.pas? to je tiez ident.doklad, a hlavne bez adresy.
Janka Dodeková
06.05.11,18:17
ahojte tak dnes som sa teda bola pýtať na tej mojej pošte v terajšom mieste bydliska a teta za okienkom mi povedala že pokiaľ nie je poukaz určený do vlastných rúk môže ho vybrať hocijaký člen rodiny, a tak isto sa môže vybrať na ktorejkoľvek pošte v rámci SR. takže peniažky už mám a som rada že sa to vybavilo ale ďakujem všetkým za rady ♥♥♥
Mária27
06.05.11,18:33
A prosím Vás ako to s tou postou , byvam trvale v BA,ale trvale bydlisko mam v okrese RS, a samozrejme vsetok postu davam ako dodaciu adresu BA. V pripade balikov na dobierku nie je problem, ale ako je to s pen. poukazmi v hotovosti a postou zo zahranicia /tam asi colny urad BAeste do toho domiesa ). vie niekto z vas ako to riesit bez zmeny tr.bydlisko, co by bolo pre mna neefektivne lebo vsetky kolky,poplatky su cez 2000eur, kvoli jednej blbej zmene.
Taka myslienka : da sa vybrat na cest.pas? to je tiez ident.doklad, a hlavne bez adresy.
Ak donesieš oznámenie o uložení zásielky a preukaz totožnosti (aj pas), tak ti to na pošte dajú. Iba u rodinného príslušníka pozerajú, či býva na tej istej adrese, lebo nesedí meno.