mimidi
07.01.06,09:23
Dá sa ešte zaplatiť daň z motorového vozidla za rok 2005? Mám auto ale nemám ho uvedené ako majetok firmy a mám veľa bločkov z PHM,bločky za náhr.diely, ... tak by sa mi to oplatilo uplatniť v účtovníctve. Čo mám urobiť?
hron
07.01.06,09:32
Spocitat si zdanenie sumy spocitanej za tie blocky a porovnat s vyskou penale za nepriznanie+samotnou danou z MV.
V pripade SZCO nezabudnut na odvodove zdanenie...
Katija
07.01.06,09:44
Dá sa ešte zaplatiť daň z motorového vozidla za rok 2005? Mám auto ale nemám ho uvedené ako majetok firmy a mám veľa bločkov z PHM,bločky za náhr.diely, ... tak by sa mi to oplatilo uplatniť v účtovníctve. Čo mám urobiť? Podať dodatočné priznanie a zaplatiť daň sa dá. Pozri si ale najprv § 35 zákona 511/1992 Z.z. a potom sa rozhodni, či sa ti to oplatí. Katija:):cool:
Richard
07.01.06,10:04
Všetky sadzby dane z motorových vozidiel prosím kumulujte tu:
http://www.porada.sk/t16772-dao-z-motorovych-vozidiel--vetko-na-r-2006.html
abel
07.01.06,16:58
Dá sa ešte zaplatiť daň z motorového vozidla za rok 2005? Mám auto ale nemám ho uvedené ako majetok firmy a mám veľa bločkov z PHM,bločky za náhr.diely, ... tak by sa mi to oplatilo uplatniť v účtovníctve. Čo mám urobiť?


Ak nemáš auto v majetku firmy, tak bločky z náhradných dielov nemôžeš dávať do výdavkov, ani zákonné či havarijné poistenie, len spotrebu PHM a paušál 6,20 Sk za km. V tej sume je amortizácia vozidla, opotrebenie aj poistenie.
kukučka
07.01.06,17:09
Zbytočne na seba upozorníš daňovákov, stojí ti to zato? A "vymýšľať" rok dozadu knihu jázd sa tu na Porade považuje za veľmi nepríjemnú prácu, zvládneš to sám či sama?
1919696
15.01.06,12:25
Mám otázku na Richarda.15.7.2005 sme kúpili auto na firmu.Po prečítaní zákona to chápem takto: daň. povinnosť vzniká ku dňu začatia používania auta na podnikanie. Daň zMV za min.rok však zaplatenú nemáme. Znamená to, že ju musím zaplatiť spätne počnúc 15.7.05?A podávam daň. prizn. dodatočné?Ako si vypočítam výšku sankčného úroku?Musím mať aj knihu jázd + bločky za PHM?ďakujem