fajlo
06.05.11,08:56
Ahojte poraďáci,
našej pracovníčke po ročnej PN bol priznaný plný ID. Napíšte mi prosím ako mám korektne ukončiť pracovný pomer zo strany zamestnávateľa aj zamestnanca. Pracovníčka si chce dať výpoveď zo zdravotných dôvodov, s priznaním odchodného. Sú v tomto prípade nejaké špecifické úkony voči poisťovňam atď.

ďakujem
veronikasad
06.05.11,07:01
Ahojte poraďáci,
našej pracovníčke po ročnej PN bol priznaný plný ID. Napíšte mi prosím ako mám korektne ukončiť pracovný pomer zo strany zamestnávateľa aj zamestnanca. Pracovníčka si chce dať výpoveď zo zdravotných dôvodov, s priznaním odchodného. Sú v tomto prípade nejaké špecifické úkony voči poisťovňam atď.

ďakujem
Predložila vám pracovníčka odborný lekársky posudok, na základe ktorého nemôže vykonávať doterajšiu prácu ? Ak ano, a nemáte pre ňu vhodnú prácu, dostane od zamestnávatela výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm.c)s nárokom na odstupné. Pracovný pomer môžete ukončiť aj dohodou z rovnakého dôvodu (s nárokom na odstupné).

Nárok na odchodné má v prípade skončenia prac.pomeru (ak už budete mať rozhodnutie o priznaní ID).