szisza
06.05.11,11:24
Ahojte, prosím Vás keď mi príde platba v CZK na účet otvorený v CZK a chcem to zaúčtovať, akým kurzom sa to účtuje? Keď sa vystavuje faktúra tak predošlý deň ako dátum dodania tovaru, ale keď prídu k tomu peniaze, tak tiež predošlý ako prišli na účet?
Ďakujem
IvoM
06.05.11,09:47
§24.2a) zákona o účtovníctve, kurz ECB, zo dňa /pracovný/ predchádzajúceho účtovnému prípadu.
szisza
06.05.11,10:39
Srdečná vďaka!
szisza
06.05.11,11:22
Teraz som si pozrela §24 ale tam sa píše o tom, že ak robím faktúru, vtedy sa použije kurz s predošlým dňom....nie? Ale ja by som potrebovala vedieť, že keď mi príde platba na účet a nahrávam už bankový výpis v cudzej mene, tam tiež musím dať kurz....to bude kurz tiež predošlý deň ako keď prídu peniaze?
Dík
szisza
06.05.11,12:56
Povedzte prosím kto má skúsenosti, akým kurzom učtujete došlú platbu z bankového výpisu v cudzej mene. Napr. došla platba za faktúru 21.04.2011. Nahrám to v cudzej mene, ale pýta kurz. Mám tam dať tiež deň predošlý ako prišla platba?
Dík
Tweety
06.05.11,13:30
Povedzte prosím kto má skúsenosti, akým kurzom učtujete došlú platbu z bankového výpisu v cudzej mene. Napr. došla platba za faktúru 21.04.2011. Nahrám to v cudzej mene, ale pýta kurz. Mám tam dať tiež deň predošlý ako prišla platba?
Dík
Odpoveď predsa už máš v prísp. č. 2.
szisza
06.05.11,13:40
Dík, a prepáč, len sa mi to nezdalo. Môžem ešte jednu otázku? Ak vystavujem faktúru v cudzej mene, dávam tiež deň predošlý ako dodanie tovaru ako ZD a DPH tak isto. Je to v poriadku?
Tweety
06.05.11,13:41
Dík, a prepáč, len sa mi to nezdalo. Môžem ešte jednu otázku? Ak vystavujem faktúru v cudzej mene, dávam tiež deň predošlý ako dodanie tovaru ako ZD a DPH tak isto. Je to v poriadku?
Áno, aj tu platí odpoveď z prísp. 2.