sisi37111
06.05.11,12:23
Dobrý deň, o mesiac končím školu a bude zo mňa vyštudovaná zoologička, keďže som sa rozhodla vrátiť späť na východ Slovenska do mesta Gelnica, tak je to samozrejme s prácou ťažké. Rozhodla som sa preto, že v prípade, ak by sa mi prácu nepodarilo získať, snažila by som sa otvoriť si chovprodukt,keďže mám k zvieratám blízko. Potrebovala by som však od Vás počuť nejaké odborné názory a skúsenosti ako je to vlastne so založením živnosti, či náhodou niekto z Vás nemá konkrétne skúsenosti so živnosťou na chovprodukt..ale samozrejme privítam aj ďalšie rady o tom, čo by bolo v meste vhodné otvoriť (nemusí to byť len chovprodukt) V GL skoro všetko chýba, je tam síce už jeden chovprodukt,ale podľa mňa je veľmi slabý, nedá sa tam skoro nič nikdy kúpiť...prosím poraďte mi...budem Vám veľmi vďačná...
Zewa
24.05.11,23:31
ked tam uz predajna zvierat je, tak podnikaj v tom co tam chyba - pises ze skoro vsetko a to je siroky pojem

kedze chces asi robit so zvieratami, tak si otvor zvieraci hotel pre siroke okolie - pocas dovoleniek si k tebe daju ludia domace zvierata a ty sa im o ne postaras ... na veterinarnej sprave ti povedia ake podmienky mas splnit aby ti to schvalili, dostudujes si zakony, najdes uctovnicku/uctovnika, urobis si www stranku, vrazis par tisic euro do reklamy a frcis...

neviem ale ako to je v Gelnici s kupnou silou obyvatelstva a teda je otazne ci by sa ti tento projekt zaplatil.. to uz si musis prepocitat sama, poznas realitu lepsie.

ked nie toto, tak hociktore sluzby v dobrej cene a kvalite tvoji spoluobcania iste privitaju... drzim palce.
Ajk&
25.05.11,03:06
V meste Gelnica asi jeden Chovprodukt stačí a nie je preto dobre zásobený, lebo jednoducho by tovar nešiel na odbyt. Pochybujem že ak by zákazníci mali o niečo záujem že by im majiteľ nevyhovel len z lenivosti. Veď tiež si založil živnosť preto aby ho uživila. Skôr by som investovala do potravín: jesť budú ľudia stále. Kamenný obchod je však veľmi drahý, hádam by som to skúsila nejakým e-shopom, aby som nebola viazaná len na Gelnicu, lebo keď tam nie je roboty, tak tam niet ani peňazí na utrácanie. Ešte by som si obzrela okolité dedinky, či by sa ľuďom (napr. dôchodcom ktorí zrejme jediní majú aký-taký príjem) nezišli nejaké mobilné potraviny napr. predajom z auta.
Ako doplnkový tovar by si mohla predávať aj z chovproduktu ak by bol o to záujem.