Pohar
06.05.11,17:26
ešte nám nenabehol preplatok na dani....
je v niečom problém? čítala som že môže prísť do 10 mája.....
verkaz
06.05.11,15:34
Nabehne Vám každú chvíľu.
rodina1
06.05.11,16:42
... len tak mimochodom, mne minulý rok nabehol až 15. 5. :(
doktor01
06.05.11,16:48
Nabehne Vám každú chvíľu.
Mne prišiel pred 3 týždňami. Ale ešte majú čas.
Anja111
06.05.11,16:49
Mne asi pred dvomi rokmi až po urgencii, niekedy koncom mája...
olybaba
06.05.11,17:03
dozvedela som sa od nasho spravcu (mam byvaly "statny byt", u byvalych "druzstevnych" bytov je vyuctovanie u nas o mesiac posunute), ze:

- tym co platia poplatky cez SIPO spravca preplatok vratil koncom mesiaca april na SIPO a vtedy, ked sa stahuje z uctu SIPO za maj ma suma preplatku kratena o poplatok nabehnut na ten ucet, z ktoreho sa plati poplatok cez SIPO, cize to moze byt 10.-15.maja

- vyuctovanie od spravcu som obdrzala v aprili

- oznamenie SIPO na maj uz som tiez obdrzala a je tam uvedene -..... euro (krateny preplatok)
Heni
06.05.11,17:06
dozvedela som sa od nasho spravcu (mam byvaly "statny byt", u byvalych "druzstevnych" bytov je vyuctovanie u nas o mesiac posunute), ze:

- tym co platia poplatky cez SIPO spravca preplatok vratil koncom mesiaca april na SIPO a vtedy, ked sa stahuje z uctu SIPO za maj ma suma preplatku kratena o poplatok nabehnut na ten ucet, z ktoreho sa plati poplatok cez SIPO, cize to moze byt 10.-15.maja

- vyuctovanie od spravcu som obdrzala v aprili

- oznamenie SIPO na maj uz som tiez obdrzala a je tam uvedene -..... euro (krateny preplatok)

...ale v téme sa asi myslel preplatok na dani z príjmov ;)
andreaS
06.05.11,17:06
dozvedela som sa od nasho spravcu (mam byvaly "statny byt", u byvalych "druzstevnych" bytov je vyuctovanie u nas o mesiac posunute), ze:

- tym co platia poplatky cez SIPO spravca preplatok vratil koncom mesiaca april na SIPO a vtedy, ked sa stahuje z uctu SIPO za maj ma suma preplatku kratena o poplatok nabehnut na ten ucet, z ktoreho sa plati poplatok cez SIPO, cize to moze byt 10.-15.maja

- vyuctovanie od spravcu som obdrzala v aprili

- oznamenie SIPO na maj uz som tiez obdrzala a je tam uvedene -..... euro (krateny preplatok)

tu ale ide o preplatok z podaneho danoveho priznania ;) nie vyuctovanie za byt ;)
ivka70
06.05.11,17:07
dozvedela som sa od nasho spravcu (mam byvaly "statny byt", u byvalych "druzstevnych" bytov je vyuctovanie u nas o mesiac posunute), ze:

- tym co platia poplatky cez SIPO spravca preplatok vratil koncom mesiaca april na SIPO a vtedy, ked sa stahuje z uctu SIPO za maj ma suma preplatku kratena o poplatok nabehnut na ten ucet, z ktoreho sa plati poplatok cez SIPO, cize to moze byt 10.-15.maja

- vyuctovanie od spravcu som obdrzala v aprili

- oznamenie SIPO na maj uz som tiez obdrzala a je tam uvedene -..... euro (krateny preplatok)

Ako tvoj prispevok suvisi s danovym preplatkom?
A co si s nim vlastne chcela povedat?
adi11
06.05.11,17:13
ešte nám nenabehol preplatok na dani....
je v niečom problém? čítala som že môže prísť do 10 mája.....
ja som dnes vo vypise zo Sl. spor. neverila vlastnym ociam, preplatok z DU pripisany 27.4. :)
Tweety
06.05.11,17:18
ja som dnes vo vypise zo Sl. spor. neverila vlastnym ociam, preplatok z DU pripisany 27.4. :)
Aj mňa DÚ prekvapkal, peniažky už ležali na účte 13.4., tomu sa hovorí teda rýchlosť.
olybaba
06.05.11,17:38
sorry, som sa zmylila,
ale aj preplatok z "najomneho" je dobry, ci nie ?
martuľa
06.05.11,17:44
mám preplatok dane = peniaze na pošte /poštová poukážka/, ale problém je v tom,že mi skončila platnosť o.p. . Čo v takom prípade, ak nevyberiem peniaze ? Vrátia sa späť na D.Ú. a čo potom - vypisovať žiadosti o zaslanie na účet, alebo čo?
A navyše so PN, takže s vybavovaním o.p.budem mať trošku problém....

vďaka
KEJKA
06.05.11,17:47
skús, či si to p.na pošte všimne.... inak sa peniaze vrátia
OP bežne robili za pár dní, tak to by si mohla stihnúť.
Ak sa nezadarí, tak potom len list na DU a požiadať o poukázanie na účet.
Pohar
06.05.11,18:49
ešte som skontrolovala pre istotu dan. priznanie -
robili sme v Krose
dali sme tam krížik že žiadame preplatok....aj vypísali číslo účtu....
ale ked som pozerala vytlačené dan. priznanie ten krížik tam nebol - bol len pri účte - kde treba poslať....
teraz som zarazená či je všetko ok....ale ked sme vypísali účet a je to v programe zaškrtnuté...tak hádam je všetko ok..... :(
KEJKA
06.05.11,21:37
ešte som skontrolovala pre istotu dan. priznanie -
robili sme v Krose
dali sme tam krížik že žiadame preplatok....aj vypísali číslo účtu....
ale ked som pozerala vytlačené dan. priznanie ten krížik tam nebol - bol len pri účte - kde treba poslať....
teraz som zarazená či je všetko ok....ale ked sme vypísali účet a je to v programe zaškrtnuté...tak hádam je všetko ok..... :(
a žiadosť bola podpísaná? teda na tej strane bol podpis 2x - pre DP aj pre vrátenie preplatku?
Ten krížik môže vadiť, aj ked podpísanie dokazuje, že chcete vrátiť preplatok, správca by mohol skôr zavolať na odstránenie formálnej chyby.
Pohar
07.05.11,06:43
a žiadosť bola podpísaná? teda na tej strane bol podpis 2x - pre DP aj pre vrátenie preplatku?
Ten krížik môže vadiť, aj ked podpísanie dokazuje, že chcete vrátiť preplatok, správca by mohol skôr zavolať na odstránenie formálnej chyby.
no ja tam pondelok zavolám....
teraz neviem...lebo to čo máme doma (kopiu) - samozrejme nemám podpísané...
a ak aj došlo k formálnej chybe tak ako? čo robiť?
ale ked sme ho dávali do podatelne - ona to celé prešla - skontrolovala....tak dúfam
že to podpísané bolo...
KEJKA
07.05.11,06:46
bud počkáš ako sa zachová DU, alebo tam zavoláš.
Ja pre istotu si nechávam doma rovnako podpísané DP ako ich odovzdávam. resp. odovzdávanú stranu s podpismi skopírujem.
Poučenie pre budúcnosť.
Pohar
07.05.11,06:47
bud počkáš ako sa zachová DU, alebo tam zavoláš.
Ja pre istotu si nechávam doma rovnako podpísané DP ako ich odovzdávam. resp. odovzdávanú stranu s podpismi skopírujem.
Poučenie pre budúcnosť.
ok dakujeme...
no ale keby aj náhodou ten podpísal chýbal...máme nárok na ten preplatok hej?
Iwett
07.05.11,06:48
no ja tam pondelok zavolám....
teraz neviem...lebo to čo máme doma (kopiu) - samozrejme nemám podpísané...
a ak aj došlo k formálnej chybe tak ako? čo robiť?
ale ked sme ho dávali do podatelne - ona to celé prešla - skontrolovala....tak dúfam
že to podpísané bolo...
Treba zájsť na DU a opraviť si to. Ja som minulý rok mala všetko v poriadku, aj číslo účtu, aj podpis, len som zabudla zakrížikovať, že chcem bonus vrátiť. A keď klientovi neprišiel v júni, tak som tam zašla, vyhľadali DP, zakrížikovala som si okienko, a bonus poslali.:) Ani klient sa nemusel unúvať.
Iwett
07.05.11,06:51
Samozrejme, že nárok na preplatok nezaniká, ak by neboli tetičky z daňového ochotné opraviť pôvodné, tak správnym dodatočným sa to vyrieši.
Pohar
07.05.11,06:54
Samozrejme, že nárok na preplatok nezaniká, ak by neboli tetičky z daňového ochotné opraviť pôvodné, tak správnym dodatočným sa to vyrieši.
dakujeme
no ja aj tak si myslím že by to malo byť ok, lebo ked sme ho odovzdávali...
tak kontrolovala riadok po riadku...
ale ak tam máme kržik že to chceme na účet, aj číslo účtu a náhodou by tam chýbal podpis...tak hádam by správkyňa zavolala....doteraz vždy tak robila, že zavolala ak bola nejaká formálna chyba...
Iwett
07.05.11,07:00
dakujeme
no ja aj tak si myslím že by to malo byť ok, lebo ked sme ho odovzdávali...
tak kontrolovala riadok po riadku...
ale ak tam máme kržik že to chceme na účet, aj číslo účtu a náhodou by tam chýbal podpis...tak hádam by správkyňa zavolala....doteraz vždy tak robila, že zavolala ak bola nejaká formálna chyba...
Aj ja som bola prekvapená, že nezavolali...väčšinou volajú, ale stáva sa ... je to od človeka, na akého natrafíš..
Pohar
07.05.11,07:31
no skúšala som v programe ešte raz tlačiť....
a ten krížik mi nevytlačilo ak som to dala poslať na účet, ak som to dala poslať peňažnou poukážkou krížik sa vytlačil....
takže - počkáme....alebo skúsime pondelok tam zavolať...či náhodou nie je s nami prolbém...
vdaka ešte raz za všetko všetkým...dúfam že peňiažky nabehnú pondelok - utorok....
ivka22
14.01.12,16:00
dobry den, chcela by som sa vas opytat ked sme robili dodatocne DP a teraz nam povedala ze tam mame preplatok ktory nam prisiel na ucet ako to zauctovat? dakujem
Tweety
14.01.12,16:05
dobry den, chcela by som sa vas opytat ked sme robili dodatocne DP a teraz nam povedala ze tam mame preplatok ktory nam prisiel na ucet ako to zauctovat? dakujem 221/341AE.
ivka22
15.01.12,08:59
dakujem velmi pekne