manDarinkaV
06.05.11,16:30
Prosim Vas o radu, ako ho dostat von zo zahradky?jeho cvrlikanie je prijemne v poobednajsich hodinach, ale nie ked sa rozhodne ze svoje kridelka bude triet o seba do 3h rano- prave pod mojim spalnovym oknom. Som dost citliva na taketo zvuky/muz vravi, ze pocujem aj to co nemam/ a zaspavat po 3h nadranom je dost unavne...
lujza.j
06.05.11,18:38
ja spím so štupľami/chrániče sluchu/:D tiež som citlivá na rôzne zvuky;)
arizona
06.05.11,18:54
Bud rada, ze to je len "sverček" a nie susedovaa svorka psov :D;)
Halli
06.05.11,19:02
Ta to co sverček, ci pana? :eek::D:D
arizona
06.05.11,19:12
hubatá
06.05.11,19:13
Bude to asi tým Darinka, že ty strašne chrápeš a cvrček nemôže v noci potom spať a cvrliká až do 03.00 hodiny ráno .......
Halli
06.05.11,19:14
Myslim, ze http://web.quick.cz/mkorinek/terarium/zvirata/cvrcek_domaci.html
.-)))

"šak" ja viem Jani, len mi to také smiešne prišlo, ta jak vyhodňarsky...že sverček:D
220870
07.05.11,03:29
Zožente si prirodzeného nepriateľa cvrčka,ropuchu,alebo jaštericu.Ak by ste ho predsa len chceli zlikvidovať tak cvrček žije v dierach v zemi rôznych škárach v murive treba ho opatrne vystopovať a chytiť premiestniť niekde k susedom.
bjuty smis
07.05.11,07:07
myslíš, že škrekot ropuchy o 3.00 ráno bude lepší :))
manDarinkaV
07.05.11,09:09
Dakujem za rady- aj tie uprimne myslene, aj tie vysmešné.
Viem,kde zije, vidim priamo aj tie diery, ale chytit ho,je nad moje sily,je velmi sikovny, a hned je pod zemou..vypalovat tie diery mi nepomohlo,ani naliat do nich nejake chemicke latky riedene vodou..
legolas
07.05.11,10:39
"šak" ja viem Jani, len mi to také smiešne prišlo, ta jak vyhodňarsky...že sverček:D
:) ta to ne po vychodňarsky;) ty asi neznaš, čom ci tak vyhráve ne????
petmar
08.05.11,07:56
Poznám, tiež som to už obháňal v noci ale je to potvora, jeden prestane, príde iný. Myslím že dobrý sprej proti hmyzu by urobil poriadok, a na ten zápach by iný svrko nemal prísť. (Dúfam, že niekto napíše, že je svrček chránený).
:DNepochopím, synovec ich pestuje doma pre svoju zbierku chameleónov, pavúkov a iných hávedí, aj mu cvrlikajú v jeho izbe a je šťastný...
Chobot
08.05.11,21:04
Prosim Vas o radu, ako ho dostat von zo zahradky?jeho cvrlikanie je prijemne v poobednajsich hodinach, ale nie ked sa rozhodne ze svoje kridelka bude triet o seba do 3h rano- prave pod mojim spalnovym oknom. Som dost citliva na taketo zvuky/muz vravi, ze pocujem aj to co nemam/ a zaspavat po 3h nadranom je dost unavne...

Ako bývaš v rodinnom dome so záhradou a uzurpuješ si na plné právo tohto pozemku aj voči iným tvorom. Možno keby si podala na toho srvčka žalobu o neoprávnené vniknutie na tvoj pozemok, tak možno príde polícia vykonať súdne rozhodnutie a toho svrčka chytia a deložujú...:rolleyes::rolleyes:

Neviem, prečo robíš z toho taký problém. O týždeň ti zase budú vadiť sýkorky, že čvirikajú na strome v záhrade, potom že ti nejaká sova bude húkať, susedov pes bude zavýjať... Raz bývaš v rodinnom dome, tak toleruj aj iné tvory a zvuky, ktoré sú typické pre dedinu. Alebo by si bola radšej, keby si bývala na hlavnej ceste a počula by si denne aj v noci prechádzať kamióny? A cez zatvorené okno nemôžeš ho počuť tak, že by si nemohla spať.

My sme raz mali v zime svrčka dokonca vnútri v dome a nie je to tak hrozné to jeho cvrlikanie, ako popisuješ. Aj som ho videl, ale nemal som záujem ho chytiť a vyhodiť. Ty by si asi do Chorvátska nemohla ísť na dovolenku, tam by si sa nevyspala vôbec kvôli cikádam, ktoré vyhrávajú asi 20x hlasnejšie, ako naše svrčky....
legolas
09.05.11,10:25
..to musí byť krásne:), cvrčky cvrlikajú, žabky kvakajú a dzivčata ráno na to spomínajú..to bola nádherná noc:) ani zaspac som nemohla, tak starý chrápal:)
http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/795/795814dfc978345f57a2cf31b002058b--mmf150x150.jpg
Tamila
09.05.11,10:31
Minule som zavčas ráno vyskočila z postele, lebo niekomu doma zvonil budík na mobile, pobehala som všetky izby a nič:D. Nakoniec som zistila, že to vonku vtáčik. Od vtedy ma zobudil už veľakrát.:mee:
legolas
09.05.11,10:34
Tamila spanilá :) tak so daj štople do uši:)
Tamila
09.05.11,10:36
Teraz, keď už viem, že to nie je budík, otvorím jedno oko, poviem si - aha, to je vtáčik - a zase ho zatvorím a spím ďalej:)
dana9
09.05.11,10:48
Zožente si prirodzeného nepriateľa cvrčka,ropuchu,alebo jaštericu.Ak by ste ho predsa len chceli zlikvidovať tak cvrček žije v dierach v zemi rôznych škárach v murive treba ho opatrne vystopovať a chytiť premiestniť niekde k susedom.


no, uplne sa stotoznujem, my mame pri dome rybnik, a v nom stado ropuch...
zlaty cvrcek, oproti tej opicarni co tam vyvadzaju :-D
Chokma
09.05.11,10:52
Raz si mozno na ten zvuk zvyknes a ked nebude cvrlikat, tak vtedy nebudes vediet spat... :D moja mamina napr. nevie zaspat bez chrapania oca :D
hubatá
11.05.11,18:44
Až raz bude mať tento problém viac ľudí ako máme cvrčkov, ropúch a vtákov, tak zamilovaným nezostane nič iné len vlahé jarné noci si chodiť užiť do Chorvátska, Španielska alebo do Grécka......
manDarinkaV
12.05.11,07:03
Ako bývaš v rodinnom dome so záhradou a uzurpuješ si na plné právo tohto pozemku aj voči iným tvorom. Možno keby si podala na toho srvčka žalobu o neoprávnené vniknutie na tvoj pozemok, tak možno príde polícia vykonať súdne rozhodnutie a toho svrčka chytia a deložujú...:rolleyes::rolleyes:

Neviem, prečo robíš z toho taký problém. O týždeň ti zase budú vadiť sýkorky, že čvirikajú na strome v záhrade, potom že ti nejaká sova bude húkať, susedov pes bude zavýjať... Raz bývaš v rodinnom dome, tak toleruj aj iné tvory a zvuky, ktoré sú typické pre dedinu. Alebo by si bola radšej, keby si bývala na hlavnej ceste a počula by si denne aj v noci prechádzať kamióny? A cez zatvorené okno nemôžeš ho počuť tak, že by si nemohla spať.

My sme raz mali v zime svrčka dokonca vnútri v dome a nie je to tak hrozné to jeho cvrlikanie, ako popisuješ. Aj som ho videl, ale nemal som záujem ho chytiť a vyhodiť. Ty by si asi do Chorvátska nemohla ísť na dovolenku, tam by si sa nevyspala vôbec kvôli cikádam, ktoré vyhrávajú asi 20x hlasnejšie, ako naše svrčky....

Dakujem za radu. Predstav si, ze do Chorvatska a inych krajin som chodila a chodim- ako delegatka -nakolko mam preukaz Sprievodcu v CR,..
ale vidim,ze na toto forum uz nechodia len ludia,ktorí maju skutocnu snahu pomoct niekomu, tak ako to bolo davnejsie, ale mnoho takich, ktorí si jednoducho potrebuju len rypnut do niekoho.

Apropo- svrček v byte je iny- ako ten svrcek co obyva zahrady. A nerobim z toho problem- pretoze ziadne vtaky mi nevadia- ani ich spev- a pri mojom pracovnom pobyte v alpach-v nadmorskej vyske 1300 pocujem roznych vtakov, a doma zasa moj dom a hlavne spalnove okno stoji 10m od cesty- hlavny tah TN-PD, takze aj o kamionoch viem svoje, a mam psa- SAO, ak si taky znaly, vieš co je za plemeno,takze aj on si pusta pusu na spacirku v noci,ak zaregistruje len maly pohyb v noci.

a Tvoj komentar-A cez zatvorené okno nemôžeš ho počuť tak, že by si nemohla spať... predstav si, ze pocujem,aj cez zatvorene okno.
Nabuduce ta poprosim, ak mi nemas naozaj seriozne poradit, tak nereaguj na moje prispevky. Vediem jedno dovolenkove forum, ale vo svojich vyse 2000 prispevkoch som tam ani raz nikomu neodpovedala ironickou odpovedou. No rozni sme ludia.

Dakujem vsetkym,ktorí seriozne odpovedali. Problem som uz vyriešila.