Katka01
06.05.11,17:13
Ahojte. Pred necelým pol rokom som si kúpila notebook Mac Book Pro. Pokazil sa na ňom adaptér, dala som to do opravy, na druhý deň t.j. dnes sa mi ozvali, že sa naňho nevzťahuje záruka, lebo je mechanicky poškodený. Ešte som sa predavača pýtala či sa nedá opraviť, že si to aj zaplatím, on že nedá. Kúpila som si za 80 euro nový, skoro ma porazilo, ale inú možnosť som vtedy nevidela. Ibaže brat odo mňa starý kábel vzal s tým, že to pravdepodobne opraví. Chcem sa spýtať, či mám právo vrátiť im novokúpený adaptér, ešte nebol vôbec používaný ani len otvorený. Bol to normálny kamenný obchod v obchodnom centre. Vďaka.
doktor01
06.05.11,15:46
Ahojte. Pred necelým pol rokom som si kúpila notebook Mac Book Pro. Pokazil sa na ňom adaptér, dala som to do opravy, na druhý deň t.j. dnes sa mi ozvali, že sa naňho nevzťahuje záruka, lebo je mechanicky poškodený. Ešte som sa predavača pýtala či sa nedá opraviť, že si to aj zaplatím, on že nedá. Kúpila som si za 80 euro nový, skoro ma porazilo, ale inú možnosť som vtedy nevidela. Ibaže brat odo mňa starý kábel vzal s tým, že to pravdepodobne opraví. Chcem sa spýtať, či mám právo vrátiť im novokúpený adaptér, ešte nebol vôbec používaný ani len otvorený. Bol to normálny kamenný obchod v obchodnom centre. Vďaka.
Tovar môžeš vrátiť len so súhlasom predávajúceho. Je to len na dobrej vôli predávajúceho. 7-dňová lehota na vrátenie tovaru (aj bez udania dôvodu) sa vzťahuje len na nákup cez internet. Pokús sa o dohodu s predajcom- prípadne o výmenu za iný tovar, ktorý by si dokázala využiť. Ale ako som uviedol všetko je to len na dobrej vôli predajcu (nemá žiadnu zákonnú povinnosť pristať na takúto dohodu).
Katka01
06.05.11,16:29
Ale on ma predsa oklamal, len preto som kúpila ten tovar. Oklamal ma, že je to neopraviteľné. To tu obyčajný človek už nemá vôbec žiadne práva a môžu s ním zametať?
arizona
06.05.11,16:53
Ale on ma predsa oklamal, len preto som kúpila ten tovar. Oklamal ma, že je to neopraviteľné. To tu obyčajný človek už nemá vôbec žiadne práva a môžu s ním zametať?
A mas ho uz opraveny, alebo len "pravdepodobne" bude?:confused:
Ak sa naozaj dal opravit,tak to predavajucemu vysvetli , snad bude ustretovejsi.

Ziaden zakon mu neprikazuje vziat tovar naspat, takze je to ozaj iba na tebe, ci ho dokazes "ukecat". ;) Nemas mu ako dokazat,ze ta oklamal ,je to slovo proti slovu...
Economic
06.05.11,18:47
Ahojte. Pred necelým pol rokom som si kúpila notebook Mac Book Pro. Pokazil sa na ňom adaptér, dala som to do opravy, na druhý deň t.j. dnes sa mi ozvali, že sa naňho nevzťahuje záruka, lebo je mechanicky poškodený. Ešte som sa predavača pýtala či sa nedá opraviť, že si to aj zaplatím, on že nedá. Kúpila som si za 80 euro nový, skoro ma porazilo, ale inú možnosť som vtedy nevidela. Ibaže brat odo mňa starý kábel vzal s tým, že to pravdepodobne opraví. Chcem sa spýtať, či mám právo vrátiť im novokúpený adaptér, ešte nebol vôbec používaný ani len otvorený. Bol to normálny kamenný obchod v obchodnom centre. Vďaka.

Reklamovať možno iba neporušený a v prípade pečate zapečatený tovar. Adaptér je príslušenstvo notebooku a teda aj naň sa vzťahuje záruka podľa mňa ako napríklad keby odišla napríklad grafická karta, tú ti musia vymeniť, teda oni to dajú na svoje náklady servisákom. Mala som taký prípad aj ja asi 3 dní pred vypršaním záruky. bez slov opravili. .
arizona
06.05.11,18:52
Reklamovať možno iba neporušený a v prípade pečate zapečatený tovar. Adaptér je príslušenstvo notebooku a teda aj naň sa vzťahuje záruka podľa mňa ako napríklad keby odišla napríklad grafická karta, tú ti musia vymeniť, teda oni to dajú na svoje náklady servisákom. Mala som taký prípad aj ja asi 3 dní pred vypršaním záruky. bez slov opravili. .
Ale ona pise, ze bol mechanicky poskodeny, preto odmietli uznat reklamaciu...
Economic
06.05.11,18:57
Ale ona pise, ze bol mechanicky poskodeny, preto odmietli uznat reklamaciu...

Mechanicky poškodený = ako porušená pečať, jasné že neuznali a právom. Nemal sa v ňom kto čo vŕtať keď bol v záruke.
blavaciko
06.05.11,20:29
mechanicky poskodeny moze byt aj pretrhnuty... napriklad...
Economic
07.05.11,07:15
mechanicky poskodeny moze byt aj pretrhnuty... napriklad...

Určite áno, no v takýchto prípadoch vždy doporučujem prečítať si záručné podmienky a hlavne na čo nevzťahujú a čo môžem a čo nemôžem robiť, aby sa vyhol zákazník takýmto problémom. Veď ide predsa o jeho peniaze !!!